Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Құмдағы құпия

Қазақстан,Батыс Қазақстан облысы,Орал қаласы
М.Б.Ықсанов атындағы №36 ОЖББМ
Бастауыш сынып мұғалімі
Байменова Д.Б.

Мақсаты:

Мәтіндегі негізгі ойды табуға, мәнерлеп сауатты оқи білуге, бар білгенін өмірмен ұштастыра сипаттауға, ойын еркін жеткізе білуге үйрену.

Күтілетін нәтиже:

A) Мәтін мазмұнын түсінеді, дәрежесі төмен сұрақтарға жауап бере алады.

B) Негізгі ойды табады, идеясын түсінеді. Мәтінді мәңгімелеп береді.

C) Өз ойларын жазбаша жеткізе алады, дәрежесі жоғары сұрақтарға жауап бере алады.

Керекті жабдықтар

Әдебиеттік оқу Жалпы білім беретін мектептің 3-сыныбына арналған оқулық/Б.И. Иманбекова З.Муфтибекова. П.Қ.Жаманқұл — Алматыкітап баспасы 2011 «Әдебиеттік оқу», Әдістемелік нұсқау,

П.Қ.Жаманқұл А.Т.Мадиева, Н.Н.Орынбаева, жұмыс дәптері,керібайланыспарақтары.

Маркер,карандаш,флипчарт, түсті қағаздар, бояулар.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

Психологиялық дайындық

Сақинашалар тренингі арқылы топқа бөлу.

Үй тапсырмасын тексеру

Крестики- нолики

Төлеген Айбергенов қай жерде дүниеге келген? Қарақалпақ елінің қоңырат деген жерде дүниеге келген?

Төлеген Айбергеновтың шығармалары?

«Арман сапары», «Аманат», «Өмірге саяхат».

Жұмбақ. Жайған жастық төгілді,

Аппақ мамық төгілді. Қар

Рояль дегеніміз не? пернелі музыкалық аспап

Табаныма байладым,

Қос аяқпен айдадым.

Ақ аю қайда мекен етеді? Солтүстік мұзды мұхит?

Оқушылар шаттық шеңберін құрды.

Ұйымдасып, топқа бөлініп отырды.

Тұсаукесер

Он сұрақ Мұғалім бір оқушыны таңдап алады және оның маңдайына негізгі сөз жазылған стикерді жапсырады — қатысушы сыныпқа 10 сұрақ қоя алады, оған жауап не ИӘ, не ЖОҚ деп беріледі.

Сөз Бозтарғай

Негізгі бөлім

Құмдағы құпия.

Мәтінді түсініп оқы. Өзбетімен жұмыс.

Дәрежесі жоғары және төмен сұрақтар дайындау.

Табиғатты, жер қойнауын зерттейтін қандай мамандықтарды білесің?

Темір қандай оқиғаның куәсі болды?

Олардың бозторғайға қамқор болуы дұрыс па?

Құс ұясы неден жасалған?

Қызықты ақпарат. Видиоролик

Бозтоғай туралы ақпарат

Қазақстанның жусанды-бозды далалы алқаптарында кездеседі. Қара бозторғай торғайдан ірі, оның тұрқы 20 см, қанатының өрісі 14 см, құйрығының ұзындығы 8 см, салмағы 60 г. Оның сирағы да қара түсті, ал тұмсығы сарғыштау болып келеді. Жерде жорғалап жылдам жүре алады, ұзақ шырылдап, тез ұшады. Қара бозторғайлар жазда және күзде өсімдік тұқымдарымен, ал көктемде шегірткелерді, қоңыздарды қорек етеді. Су маңындағы жерді шұңқырлап, ұя жасайды. Кейде қазылған шұңқырларды да ұяға пайдаланады. Сәуірдің ортасынан бастап балапан шығарады.. Қара бозторғайлар жаз айында 2 рет балапан өргізеді.

Автобус аялдамасы Уақыт шектеу

Әр топқа әр түрлі бір-бір ұғымдар беріледі, 5 минут ішінде әр топ өзінің берілген ұғымына анықтама мен сипаттама береді. 3 минуттан кейін топтар орындарын ауыстырып, барған тобындағы ұғымға қосымша сипаттама немесе түсініктеме жазады. Осылайша әр топ басқа топтардың тапсырмаларын орындап, өзінің орнына қайтып келеді. Өзінің тапсырмасына басқа топтардың жазған сипаттамаларын оқып, соның негізінде өздеріне берілген ұғымның анықтамасы мен сипаттамасын жазады.

Аққу, қарлығаш, бозторғай, үй қазы.

Бағалау. бағдаршам

Сергіту сәті «Қызыл өрік»

Тақырыптық түйінді сөздер әдісі.

Бозторғай, шымшық, құс, тигр, ұя, табиғат тылсымдары, армандау, бөрік, пияз, көктем, геолог, ботаник, сағат.

Мәтінді мәнерлеп түсініп оқиды.

Сұрақтарға жауап береді.

Видиоролик көреді

Қорытынды

ББҮ кестесі

Тапсырма орындайды.

Үйге тапсырма

Мәтінді түсініп мәнерлеп оқу. Әңгімелеу.

Үй тапсырмасын күнделікке жазады.

Кері байланыс

Рефлексия в ассоциациях

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности