Сабақтың мақсаты: табиғатта болып жатқан өзгерістерді (кемпірқосақтың шығуы) сипаттай алуға үйрету, түстерді қайталау, тақырыпқа қатысты етістіктерді өткен шақта дұрыс қолдана алуға жаттықтыру. |
||||
Күтілетін нәтиже: кемпірқосақ туралы айта алады, оның түстерін ажырата алады, тақырып бойынша белсенді сөздік қорды меңгереді, айналаға, қоршаған ортаға ұқыпты қарау, табиғаттағы өзгерістерге мән беру. |
||||
Сабақтыңтүрі: кіріктірілгенсабақ |
||||
Пәнаралық байланыс: физика, ағылшын, дүниетану |
||||
Сабақтың барысы |
||||
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Ресурстар, көрнекі құралдар |
Жаңа технология, әдіс-тәсілдер |
2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі а) сәлемдесу ә) оқушыларды түгендеу б) сабаққа дайындығын тексеру |
Сабаққа дайындығын көрсетеді |
Оқулық, күнделік, оқу құралдары, дәптер |
|
5 минут |
Өткенді қайталау
|
Шымкент қаласында кеше - 1 градус болды. Жаңбыр жауды.
|
Кесте «Ауа райының болжамы» |
«Миға шабуыл» |
5 мин 5 мин 5 мин 2 мин 8 мин 5 мин |
Жаңа сабақ
-Балалар, бұл не? (2-слайд) -Радуга қазақ тілінде кемпірқосақ, ал ағылшын тілінде rainbow. Қайталаңдар.
(4-слайд)
Физика пәнінің мұғалімі Айпеисова Б.М. спектрді көрсетеді.
Дарынды оқушылар буын түрлерін айтады.
|
Оқушылар интербелсенді тақтадан жаңбырдың жауғанын көреді. -Это — радуга. Кемпірқосақ - rainbow
Алақай! Кемпірқосақ шықты!
Кемпірқосақ жаңбырдан кейін шығады. Жаңа сөздерді оқып, жаттықтырады Түстерді қазақ және ағылшын тілінде айтады.
Сөйлемдерді оқиды, аударады. Жауады және жауды сөздерінің айырмашылығын айтады. Сөйлемдерді аудиотаспадан тыңдайды, қайталайды, аударады. Сұрақтарға жауап береді. Сергіту жасайды Тапсырмаларды орындайды. Буын түрлерін айтады. Тест сұрақтарына жауап береді |
ТҚ Оқулық, ТҚ ТҚ, оқулық Оқулық, ТҚ ТҚ Оқулық, ТҚ ТҚ № 2 жазу дәптері Тест |
АКТ АКТ, сөздік әдісі АКТ, сұрақ-жауап АКТ, сөздік әдісі, жұппен жұмыс АКТ, сөздік әдісі Тәжірибе Сөздік әдісі, АКТ Сөздік әдісі, АКТ АКТ, сұрақ-жауап Дарынды оқушылармен жұмыс. Өздік жұмыс |
2 минут |
Бағалау Критерийлер (12-слайд) |
Бірін-бірі бағалау парағы арқылы тексереді, бағалайды. |
Бағалау парақтары |
СТО |
2 минут |
Бекіту Сұрақтарға жауап беріңдер: -Кемпірқосақ дегеніміз не? -Кемпірқосақ қашан шығады? -Кемпірқосақтың неше түсі бар? |
-Табиғат құбылысы. -Кемпірқосақ жаңбырдан кейін шығады. -Кемпірқосақтың жеті түсі бар. |
СТО |
|
2 минут |
Үйге тапсырма 117 — бет, 4 — тапсырма Мәтінді мәнерлеп оқу |
Үй тапсырмасын күнделікке жазады |
Күнделік |
|
2 минут |
Рефлексия: түсіндім; түсінбедім |
Смайлдарды тақтаға іледі. |
Стикерлер |
СТО |