Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Екібастұз

Қазақстан Республикасы,Оңтүстік Қазақстан облысы,Мақтарал ауданы
"Ынтымақ" жалпы орта мектебі

Бастауыш сынып мұғалімі
Бижанова Шолпан

Сабақтың мақсаты: оқушылардың өз бетінше оқып түсіну, тас көмір туралы түсініктерін кеңейту,сөздік қорын молайту, топтық жұмыста өз пікірлерін қорғап дәләлдеу, мәтін мазмұнын ұғынып, өз сөздерімен баяндайды.

Сабақта қолданылатын әдістер: «Жылдам жауап» әдісі, топтық жұмыс, «Сұрақ-жауап» әдісі, «Доп лақтыру» әдісі,тест сұрақтары

Кіріктірілген модульдер: Сын тұрғысынан ойлау, Оқу үшін және оқытуды бағалау, Талантты және дарынды балалар, Ақпараттық коммуникациялық технология

Күтілетін нәтиже: оқушылар мәтінді өз бетінше оқып түсінеді, көмір туралы көптеген мәліметтер алады , өмірмен байланыстыра отырып қолдануды үйренеді

Көрнекіліктер: флипчарт, қаламдар, смайликтер, АКТ, Қазақстан картасы, ноутбук, стикерлер, сөзжұмбақ сызбасы

Кезеңдер

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыты

1

Кіріспе

Психологиялық жағдай

Бір-бірімен амандасып өлең айтқызып,

оқушыларды сабаққа дайындаймын

Жылы лебіздер білдіреді

Сабаққа бет бұрады

2 мин

2

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды топтарға бөлемін

Оқушылар тез топқа бөлінеді

2 мин

3

Үй тапсырмасы

Үй тапсырманы сұрап тексеремін

«Доп лақтыру» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексеру

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді

2 мин

4

Негізгі бөлім

Жаңа сабақ

«Миға шабуыл» әдісі бойынша оқушыларға сөзжұмбақ беру,

Қызығушылықты ояту.

Алдыңғы тақырыппен байланыстырамын

Тапсырманы орындайды,қосымша шығармашылықпен айналысады. Оқушылар сөзжұмбақ шешеді

6 мин

5

Оқулық бойынша жұмыс

Жаңа мәтінді оқушыларға түсіндіріп беремін

Топта тағы да оқып талқылайды

14 мин

6

Сергіту сәті

Дене қимыл жаттығуларын жасату

Оқушылар қозғалыс үстінде

2 мин

7

Топпен жұмыс

Топқа жұмыс беру

Мәтіннің мазмұны бойынша

Оқушылар жұмысты қорғап алып шығады

14 мин

8

Қорытынды бөлім

Ой толғаныс

Оқушыларға «Жылдам жауап» әдісі бойынша тест сұрақтарын беремін

1.Көмірдің табылуына кім немесе не себеп болды?

А-тезек теруші б-тышқан б-отқа лақтырған адам

2.Саудагердің тұз қалдырғаны дұрыс па?

А-дұрыс ә-дұрыс емес неге?

3.Көмірдің табылғаны жаңалық па?

А-ия, жаңалық ә- жоқ дәлелде

4.Қазақстанның тағы қай жерінде көмір өндіріледі?

А-Қызылордада ә-Семейде б-Қарағандыда

Топпен ақылдасып жауап береді

2 мин

9

Бағалау

Шынайы бағалауға қол жеткізу

Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалап, баға қою

Өзін-өзі бағалап үйренеді, топты бағалайды

2 мин

10

Кері байланыс

Үйге тапсырма

Стикер таратамын.

Үйде мәтінді түсініп оқуға беремін.Дәптерге қиын сөздерді жазу

Сабақтан алған ой, пікірлерін жазып , мәуе ағашына жапсырады

Тапсырманы түсінеді,үйге жазып алады

1 мин

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности