Ольга Николаевна
Должность:Редактор
Группа:Команда портала
Страна:
Регион:не указан
Шоқан Уалиханов –қазақтың аса көрнекті ғалымы әрі ағартушысы

Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Мақтарал ауданы, «Абад» ауылы

№15 Жолдыбай Нұрлыбаев атындағы жалпы орта мектебі

Тарих пәні мұғалімі

Исаева Мунира

Мақсаты : Ш.Уалихановтың өмірі ,еңбек жолы туралы түсінік беру Оқушылардың мәтінмен жұмыс істеу дағдысына сүйене отырып, олардың тарихи ойлау (есте сақтау) қабілетін үнемі жетілдіре түсу, өздігінен білім алуға, ізденулеріне жағдай жасау , сыни көзқарастарын тарихи деректерді тану қабілеттерін дамыту ,адамгершілікке отан сүйгіштікке құзырлы тұлға етіп тәрбиелеу .

Күтілетін нәтиже:Ш.Уалихановтың өмірі ,еңбек жолы туралы түсініктері қалыптасып білім алады , сыни көзқарастарын тарихи деректерді тану қабілеттерін дамыта алады .Оқушылардың еркін сөйлеуі қалыптасады. Мәтінді оқығанда, талдағанда аңғарымпаз болады, ойын ашық айталатын болады .

Сабақтың әдісі : Кембридж әдіс — тәсілі

Мұғалім іс- әрекеті

Оқушының іс – әрекеті

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Керекті жабдыктар

Бағалау

Кіріспе

(3минут)

Ұйымдастыру кезеңі

1.Сәлемдесу

2.Оқушыларды түгелдеу

3.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру,топқа бөлу .Түстер арқылы 3 топқа бөлу . Оқу мақсатын алға қою, таныстыру

Міндеттеме қабылдайды

Сабақтың мақсатымен танысады

«Қос шеңбердегі» комплименттер ,

Топқа –бөлу

Диалогтік оқыту

флипчарт , маркер , форматты түрлі қағаз

Белгілер бойынша бағалау

Тапсырма

мен жұмыс

(5минут)

Берілген үй тапсырмасы бойынша оқушының тапсырманы орындау деңгейін тексеру.

1.Сұраққа жауап береді

2.Картамен жұмыс жасайды

3.Терминдермен жұмыс жасайды

Конверттегі сұрақ

флипчарт , маркер , форматты қағаз

карта

Глосарий

Алтын балық

Гиометриялық фигуралармен

Жаңа сабақ

(10 минут)

Қызығушылықты ояту жаңа сабаққа мини лекция :оқу материалына түсіндірмелі шолу жасау .

Оқушылар дерек көздерімен танысады топ мүшелері бір –біріне түсіндіреді

Миға шабуыл

Джиксо әдісі

Оқулық форматты қағаз

карта .

Формативті бағалау

Жаңа материалды қолдану

(20 минут )

Мағынаны тани білу. Блум таксаномиясының 6 кезеңі бойынша ашу

  1. Қалай ойлайсыңдар бұл бейне кім туралы ?
  2. Неліктен олай ойлайсыңдар
  3. Олай ойлауларыңа тағы не себеп болды?
  4. Қосымша толықтырар мағлұматтарың бар ма ?

Сематикалық картамен жұмыс жасату

Оқушылар оқу үдерісінде алған білім негізін пайдалана отырып, практикалық тапсырманы орындайды білімдерін постер қорғау арқылы жазады

Сематикалык картадағы сұрактарды жауаптарына сәйкестендіреді

Блум токсономиясы

СТО

Сематикалық карта

флипчарт , маркер , форматты қағаз

карта .

өзін -өзі бағалау

Қорытын

ды Бағалау

(5минут)

Оқушыларды бағалау.Бағалау парақшаларын таратады .Топтармен бірлесе отырып топтардың жалпы балын есептейді. Және жеңімпаз топты және көшбасшыны анықтайды

Топтар әр тапсырма сайын бір бірін бағалайды .Топ басшысы өз топ мүшелерін белсенділігіне,іс-әрекетіне қарай бағалайды

Өзара бағалау

Топтарды бағалау кестесі топтық өзін -өзі бағалау кестесі

Топтық бағалау

Жиынтық бағала

Сергіту сәті (2минут)

АКТ пайдаланып жұмбак суреттер көрсетіледі

Оқушылар жұмбак суреттерді сөйлетеді

Сергіту әдісі

АКТ Ноутбук

Рефлексия

Оқушылар өздерінің нені білгенін, нені білгісі келетінін стикерлерге жазып, тақтаға іледі

Кері байланыс

Стикерлер. «Нені Білдім , Нені білгім келеді»

Үйге тапсырма беру :Ғаламтордан Шоқан Уалиханов –қазақтың аса көрнекті ғалымы әрі ағартушысы туралы мағлұмат табу тапсырмасы

Оқушылар үйге берілген тапсырманы жазып алады

Күнделік дәптері

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности