Касымова Айнур Нурбековна
Должность:Учитель казахского языка и литературы
Группа:Посетители
Страна:Казахстан город Балхаш
Регион:Карагандинская область г.Балхаш
Открытый урок по казахскому языку "Спорт"

Сынып: 3

Сабақтың тақырыбы:Спорт. Тәуелдік жалғау.

Сабақтың мақсаты: Спорт, Қазақстанның спортшылары туралы түсініктерін кеңейту, сын тұрғысынан ойлану, өзін — өзі бағалау дағдыларын қалыптастыру

Сабақтың міндеті: Спорт, спортшылар туралы өз ойларын жеткізу, диалогтік әңгіме арқылы өз ой — пікірін еркін жеткізуді , ойлау,есте сақтау қабілеттерін дамыту, олимпиада ойындарын таныта отырып, ұлттық мақтаныш сезімдерін ояту , салауатты өмір салтын қалыптастыру.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі, дене шынықтыру

Қолданылатын модульдер: «Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлау», «АКТ», «Оқудағы басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу».

Стратегиялық іс — әрекеттер: «Миға шабуыл», топтық жұмыс, «Детальдарды қосу», «Жұптас-ойлан -бөліс», «Ментальді карта» «Конверт», «Басбармақ», «Бағдаршам», «Ыстық орындық», «Бүгінгі күннің сөйлемі» ,рефлексия , өзін — өзі, бірін — бірі бағалауы.

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс -әрекеті

Оқушының іс -- әрекеті

Ресурстар

Бағалау

І. Кіріспе

5 мин

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал

Топқа бөлу

Үй тапсырмаларын тексеру

Оқушылармен амандасу. Кезекші сөзі

Шеңбер құрып, «дені сау болу үшін» қандай ережелерді орындау керек деген сұрақ қоя тұрып, ережелерді айтқызу.

«Эмблема» бойынша 3 топқа бөлу

Үйтапсырмасын тексеремін (Жұптас-Ойлан-Бөліс) стратегиясы арқылы

Диалог жатқа сұрау

Детальдарды қосу «VEST» технологиясы сөздік жұмысын тексеру «Сенімді тірек » әдісі

Мұғаліммен амандасады, кезекші рапортын тапсырады.

Оқушылар ережелерді айтады

Оқушылар 3 топқа бөлінеді, көшбасшыны тағайындайды.

1.Өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық?

2.«Дене тәрбиесі» сабағы қайда өтеді?

3.Жалғаудың қандай түрлерін білеміз?

Музыка әуені

Суреттер

АКТ

Флипчарт

«Жақсы, өте жақсы»

Жануарлардың суреттері

Эмблема арқылы

Эмблема арқылы

8 мин

Қызығушылықты ояту.

Тұсаукесер.

«Миға шабуыл» стратегиясын қолданып, түрткі сұрақтар қою:

-слайдтан нені көрдік, сабақ басында топқа не арқылы бөліндік?

-Сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? (Спорт)

- «Спорт» дегенді қалай түсінесіңдер? Деген сұраққа ментальді карта жасату.

Оқушылар ойланып, ортақ бір шешім шығарып, ой- пікірлерін ортаға салады. Тақырып бойынша білгендерін айтады.

Ментальді карта жсайды

Интерактивті тақта слайдтар, бейнефильм, қағаз, маркер , жеке, жұпта, топта жұмыс

Әуен музыкасы

«Басбармақ» әдісі арқылы, АКТ, әуен

Эмблема арқылы бағалау

10 мин

Негізгі бөлім

Фонетикалық жаттығу.

Қане балалар есімізге түсірейік. Дыбыстар тілдің қатысына қарай нешеге бөлінеді? Дауысты, дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?

Глоссарий: спорттық ойындар- спортивные игры, спорттық кешен — спортивыный комплекс, жеңімпаз — победитель, жанкүйер- болельщик, дүлде — награда, мәнерлеп сырғанау — фигурное катание

Жаңа сөздерді жазып алады, сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастырады

Бір оқушы тақта алдында «жүлде» сөзіне дыбыстық талдау жасайды

Жаңа сөздердің аудармасын айтады

Дәптер, қалам.

Флипчарт

Эмблема арқылы формативті бағалау

Эмблема арқылы формативті бағалау

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности