Пәні: қазақ тілі
Сыныбы: 4
Тақырыбы: Қазақстанның ғарышкерлері
Қазақ тілі және әдебиеті пән мұғалімі: Касымова Айнур Нурбековна
Мақсаты:Ғарышкерлертуралы білетіндерін қорытындылап, нақтылау, сыни тұрғыдан ойлауды дамыту.
жаңа сөздермен танысу, мәтін ішінен септік жалғауларды ажырата білу;
өз бетінше жұмыс істеуге баулу, ойын еркін жеткізуге дағдыландыру
3. ауызекі сөйлеу тілін дамыту
4. топта бірлесе жұмыс орындату арқылы ынтымақтастыққа үйрету
Уақыт өлщемі |
Сабақ кезеңде |
Жоспар мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар: |
10 мин |
Кіріспе бөлімі
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Топқа бөліну
|
-Оқушылармен сәлемдесу. -Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру мақсатында «Шаттық шеңбер» тренингін өткізу
Мұғалім «Пазылдар» арқылы топқа бөледі. 1-топ:Ғарышкеме 2-топ.: Ғарыш 3-топ.: Ғарышкерлер
4. Топ басшысын анықтау. |
-Мұғаліммен сәлемдесу. - жақсы тілектерін айтады. Достарымен бөліседі.
Топ басшылары сайланады. |
Тамаша! Жақсы!
қошеметтеу, мадақтау.
Бәрекелді, жарайсыңдар!
|
топқа бөлу үшін пазлдар , интербелсенді тақта, смайликтер,. |
7 мин |
Тұсаукесер |
Қызығушы лықтарын ояту кезеңі |
1. «Ассоциация» стратегиясы. Сабақтың тақырыбын оқушыларға анықтату мақсатында интербелсенді тақтадан тақырыпқа тікелей қатысы видео көрсетемін. «Миға шабуыл» стратегиясын қолданып , түрткі сұрақтар қою . Осы слайдты көргенде сендер қандай ойға келдіңдер? Біз бүгін сабақта не туралы сөйлесеміз деп ойлайсыңдар?» деген сұрақтар қойылады. |
Оқушылар тақтадағы слайдты көреді, өз ойларын айтып, тақырыпты ашады. - Бүгінгі сабақтың тақырыбы « Қазақстанның ғарышкерлері |
Өте жақсы, керемет!
|
«Ассоциация», «Еркін жауап стратегиясы», интербелсенді тақтада слайд. |
15 мин |