link9702 link9703 link9704 link9705 link9706 link9707 link9708 link9709 link9710 link9711 link9712 link9713 link9714 link9715 link9716 link9717 link9718 link9719 link9720 link9721 link9722 link9723 link9724 link9725 link9726 link9727 link9728 link9729 link9730 link9731 link9732 link9733 link9734 link9735 link9736 link9737 link9738 link9739 link9740 link9741 link9742 link9743 link9744 link9745 link9746 link9747 link9748 link9749 link9750 link9751 link9752 link9753 link9754 link9755 link9756 link9757 link9758 link9759 link9760 link9761 link9762 link9763 link9764 link9765 link9766 link9767 link9768 link9769 link9770 link9771 link9772 link9773 link9774 link9775 link9776 link9777 link9778 link9779 link9780 link9781 link9782 link9783 link9784 link9785 link9786 link9787 link9788 link9789 link9790 link9791 link9792 link9793 link9794 link9795 link9796 link9797 link9798 link9799 link9800 link9801 link9802 link9803 link9804 link9805 link9806 link9807 link9808 link9809 link9810 link9811 link9812 link9813 link9814 link9815 link9816 link9817 link9818 link9819 link9820 link9821 link9822 link9823 link9824 link9825 link9826 link9827
Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Мәтін және сойлем

Қазақстан Республикасы,Ақмола облысы,Көкшетау қаласы
Көкшетау № 2 орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Бектемирова Қ.Х.

Сабақтың мақсаты

Білімділік: Дыбыстан сөз,сөзден сөйлем, сөйлемнен мәтін

құрастыра білу дағдыларын арттыру

Дамытушылық : Өз бетінше ізденіп шығармашылықтарын,сөздік қорларын дамыту,қорытынды жасауға, байланыстырып сөйлеуге үйрету

Тәрбиелік:Адамгершілікке, ұқыптылыққа,жылдамдыққа тәрбиелеу

Әдіс-тәсілдері:сұрақ-жауап,көрнекілік,талдау,ізденушілік

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Пәнаралық байланыс:әдебиеттік оқу,дүниетану,музыка

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезең

-Сәлеметсің бе , арайлап атқан таңым!-Сәлеметсің бе,Жер-анам!

-Сәлеметсіз бе,апай! –Сәлеметсің бе, досым!

-Көңіл күйлерің қалай?-Жақсы! (сұқ саусақтарын көрсетіп)

- Біз қандаймыз? (әдептіміз, тәртіптіміз, ұқыптымыз, зейіндіміз)

ІІ. Жаңа сабақ.

- Сабақтың мақсаты және құрылымымен таныстыру

1 кезең. Кім шапшаң? « Миға шабуыл» ойыны

3 топқа 5 сұрақтан беріледі

І топ сұрақтары:

  1. Дыбыстар нешеге бөлінеді?
  2. Бір жылда неше ай бар?
  3. Қазақстан Республикасының рәміздері?
  4. Көкжиектің негізгі тұстары?
  5. Қазақ әліпбиін ашқан?

ІІ топ сұрақтары:

  1. Сөйлем неден құралады?
  2. Бір аптада неше күн бар?
  3. Қазақстан Республикасы әнұранының авторы кім?
  4. Құбыламаның қай тілі оңтүстікті көрсетеді?
  5. Елбасының соңғы жолдауының тақырыбы?

ІІІ топ сұрақтары:

  1. Буыннан не құралады?
  2. Бір метрде неше сантиметр бар?
  3. Елтаңбаның авторы кім?
  4. Сұлба дегеніміз не? (нақты бейнесі ме,сызба ма?)
  5. Қазақтың тұңғыш ғарышкерлері

2 кезең. Кім зейінді?

Қайрат сабақтан келгенде үйден жазылған қағаз тауып алды. Оны кішкентай қарындасы Айжан жазыпты. Қайрат не жазылғанын түсіне алмады. Айжанның не жазғанын оқып көр.

МЕНДОСЫМНЫҢҮЙІНЕКЕТТІМБІРСАҒАТТАНКЕЙІНКЕЛЕМІН

- Айжанның жазуын оқу неге қиын болды?

- Ол сөйлем жазудың қандай ережелерін білмейді?

- Әр сөйлемде неше сөз бар?

- Соныменен, сөйлем туралы не білесіңдер?

3 кезең. Кім шешен?

Байлықтың атасы — еңбек,

үйренбей білім ұқпас.

Жаман аттан аяғым артық,

анасы — жер.

Екпей егін шықпас

жаман жолдастан — таяғым артық.

- Әр мақалдың жалғасын тауып жаз.

- Мақалдың мағынасын түсіндір

Сергіту сәті. «Қара жорға» әні

4 кезең. «Ойлан, дәлелде»

Мәтін туралы не білесіңдер?

Мәтін дегеніміз не?

Мәтін мен сөйлемнің қандай байланысы бар?

3 топқа әр түрлі мәтін таратылады.

1 топ мәтіні:

Болаттың кірпісі бар еді. Бір күні таңертең тұрса, кірпісі жоқ. Ол қайда кетуі мүмкін? Болат етігін кимек болды. Аяғына тікен қадалды. Етігін шешіп еді, ішінен кірпі шыға келді. Кірпінің өзіне тапқан үйін қарашы!

- Бұл мәтіннің қай түріне жатады?

- Мәтінге тақырып ойластырып жазыңдар.

2 топ мәтіні:

Піл — өте үлкен жануар. Аяқтары баған тәрізді жуан. Құйрығы ұзын, басы үлкен. Құлақтары түйежапырақ сияқты жалпақ, төмен қарай салбырап тұрады. Көздері кіп-кішкентай, бірақ ақылды және қайырымды.

- Бұл мәтіннің қай түріне жатады?

- Неліктен солай ойлайсыздар?

- Мәтінге тақырып ойластырып жазыңдар.

3 топ мәтіні: (Мәтіннің басы беріледі)

Кітап оқу - өте пайдалы іс.

- Неліктен?

- Мәтінді жалғастырыңдар.

5 кезең. «Кім тапқыр?»

Ребусты шеш және 2 сөйлем құрастырып жазыңдар.

С 2 Р ”І

6 кезең. Қорытынды

Сөз Дыбыс Сөйлем Буын Мәтін

Сөздер тізбегін ретімен жаз. Тізбектің әр бөлігі нені білдіреді?

ІІІ.Үй тапсырмасы,бағалау.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности