Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Буылтық құрттар. Шұбалшаңдарның сыртқы және ішкі құрылысы

Қазақстан Республикасы,Шымкент қаласы

Ю.Сареми атындағы №107 мектеп-гимназиясының

Биология пәні мұғалімі

Кенжаева Шаира

Мақсат::

Білімділік: Буылтық құрт, шұбалшаңның тіршілік ортасы, сыртқы және ішкі құрылысы, олардың басқа құрттардан айырмашылығы туралы оқушы өз бетімен меңгеруге мүмкіндік тұғызу;

Тәрбиелік: Өз бетінше жұмыс жасауға, жауапкершілікті сезінуге, шығармашылық ізденімпаздыққа, табиғаттағы процестерді ескеруге тапсырма беру арқылы тәрбиелеу;

Дамытушылық: белсенделегін арттыру, оқу материалдарының мазмұнын өмірмен байланыстыру арқылы оқушылардың білім біліктілігін дамыту.

Сабақ типі: аралас

Сабақ түрі: ізденіс сабақ

Сабақ әдісі: сұрақ-жауап, топтық жұмыс.

Сабақ көрнекілігі: слайд, сурет, тест, таратпа-материал, шұбалшаң.

Сабақ кезеңдері

Ресурстар /керек жабдықтар/

Оқыту моделі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

2-3 минут

Топқа бөліну

Оқушыларды түгендеу, назарын сабаққа аудару, құрттар бойыншы жалпақ, жұмыр, буылтық топқа бөлу

Оқу құралдарын дайындау, топқа бөлінеді

Ой қозғау әрі сергіту сәті.

Білу 7-8 минут

Интерактивті тақта, слайдтар

АКТ топтық жұмыс

Сабақтың мақсатын айқындау үшін сұрақтар қою

Сұрақтарды топ болып шешу

Түсіну 7-8 мин

Кітап, суреттер

СТО топтық жұмыс

Оқушыларға берілген тапсырманы пайдалана отырып, жаңа сабақтың мазмұнын меңгеруге бағыттау.

Топтарға тапсырмалар:

1-топ

1.Буылтық құртқа сипаттама

2. Целом не?

3. Қантарату жүйесі

4.Зәршығару мушесі

2-топ:

1.Бұлшықеттері

2.Жүйке жүйесі

3.Асқорыту жүйесі

4.Тыныс алуы

3-топ:

1.Көбеюі

2.Регенерация

3.Параподия

4.Трохофора

Оқулықтан мәтінмен жұмыс, мәтінді оқып, меңгеру, талдау

Қолдану

15минут

Постер қүру.

Осы тапсырма арқылы не біліп шығамыз? Деген сұрақтар қою

Оқушылар сызбасын салу, түсіндіру

Анализ-синтез

8 минут

10 минут

Оқулық, оқушы дәптері

Топтық жұмыс ,

диалог

Мұғалім әрбір тапсырманы талдауды ұсынады, оқушылардың жауабын тыңдайды, толықтырады.

  1. Биологик диктант
  2. Тест сұрақтар

Оқушылар жұмыс дәптерімен жұмыс істейді

Бағалау

8 минут

Бағалау парақтары

Топтық және жұптық жұмыс

Мұғалім әрбір топқа бағалау ресерсарын ұсынады

Топ мүшелері бір-бірін бағалайды

Үйге тапсырма

Оқулықтан §44 оқу, мазмұнын айту, 200 беттегі сурет

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности