Сыныбы:8 Уақыты: 20.11.2014ж
Сабақтың тақырыбы: |
Word мәтіндік процессоры |
||||
Сабақтың мақсаты: |
Жалпы мәтіндік процессор және оның мүмкіндіктер туралы түсінік қалыптастыру, оқушылардың ой-өрісін дамыту, теориялық білімдерін практикада көрсете білуге икемдеу |
Күтілетін нәтиже:
|
Мәтіндік процессор туралы түсінік қалыптасады, мүмкіндіктерін ұғынады, іс жүзінде қолдана алады; Оқушылар топта жұмыс жасайды, өз ойын жеткізе алады, бір-бірін бағалай алады |
||
Сабақтың бөлімдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
уақыт |
Бағалау |
|
Қызығушылықты ояту |
Оқушыларды ұйымдастырады; топқа бөледі; оқушыларға ой тастайды.
Сұрақ қояды: Мәтіннің біздің сабақпен қандай байланысы болуы мүмкін?
|
Берілген қиындыларды құрастыру арқылы топқа бөлінеді; Интерактивті тақтада қазақ тілі пәніне байланысты анықтама беріледі: «Мағынасы бойынша бір-бірімен байланысқан сөйлемдер тізбегі дегеніміз не?» (мәтін) Сұраққа жауап беру рқылы оқушылар сабақтың тақырыбын ашады |
5 мин |
Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды |
|
Білу, түсіну |
Оқушыларға ой тастайды, тыңдайды, марапаттайды.
|
Тақырып бойынша «мәтіндік процессор» сөзіне ассоциация жасайды, бірінші жеке, жұпта, топта талқылайды, жазады. Презентациялайды, тақтаға іледі. |
5 мин |
Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды |
|
Қолдану |
Тапсырма береді |
Оқушылар интерактивті тақтада берілген мәтінді компьютерге тереді, сақтайды.
Жұппен жұмыс |
10 мин |
Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды |
|
Талдау |
Тапсырма береді |
Мәтіндік процессордың құрал-саймандар панеліндегі батырмалар туралы жазады, талдайды, ортақ шешімге келеді, қорғайды
|
10 мин |
Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды |
|
Сергіту сәті: көз жаттығуларын жасау |
|||||
Жинақтау |
Тапсырма береді |
Алдыңғы сақталған мәтінді ашып, тақтада көрсетілгендей етіп пішімдейді. Кездескен жаңа ұғымдарды бірінші ассоциацияда толықтырып отырады. |
10 мин |
Біреуі үйде, екеуі қонақта тәсілі. |
|
Рефлексия |
Оқушыларды тыңдайды, маратаппайды
|
БББ әдісі бойынша рефлексия жасайды Бірін бірі бағалаған бағаларын ұсынады |
5 мин |
Топтағы оқушылар қорытынды бағаларын ұсынады |
|
Қолданылған деректер |
Интернет ресурстар, оқулық, әдебиеттер |
Құрал-жабдықтар |
бағалау парағы, стикерлер, маркерлер, плакаттар |
||