Сагингалиева Бакытгуль Таскинбаевна
Должность:учитель истории
Группа:Посетители
Страна:Казахстан, г. Актобе
Регион:Актюбинская область, город Актобе
Қазақстан территориясындағы ғұн тайпалары

Күні: 14.10.14 Класс: 5 «А», 5 «Ә» Пәні: Қазақстан тарихынан әңгімелер № 7

Сабақтың тақырыбы: § 19­20. Қазақстан территориясындағы ғұн тайпалары

Мақсаты: Мөде — ғұн мемлекетінің негізін қалаушы, ғұндардың тарихы, ғұндардың шаруашылығы, тұрмысы, халықтардың ұлы көші, Аттила (Еділ) — ұлы жаһангер туралы түсіндіру

Міндеті: Ақпаратты терең меңгеруге, сараптауға, жинақтауға,бағалауға, ақпаратпен түсініп өз көзқарасы тұрғысынан рефлексия жасауға өз кластастарымен жұмысты талқылауға, өз білімін, түсінігін кеңейтуге дағдыландыру, жолда жүру ережесін ескерту

Оқыту нәтижесі:Ғұндар туралы негізгі ұғым қалыптасады, өз бетінше мәтінмен жұмыс жасайды, өз ойын еркін жеткізе біледі, басқа оқушылардың пікірлерін тыңдауға дағдыланады.

Түйінді идеясы: Ғұндар — ұлы қоныс аударуды бастаған тайпа

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Кіріспе

3 минут

«Әріптер арқылы амандасу» тренингі арқылы психологиялық ахуал орнату

Әріптер арқылы 5 топқа бөлінеді.

Оқушылар С, Қ, А, Т, М әріптерімен басталатын сөздермен амандасады. Әріптермен 5 топқа бөлінеді.

«Әріптермен амандасу» тренингі

С, Қ, А, Т, М әріптері

Тұсаукесер

7 минут

Оқушылар жұмыс дәптердегі (21-23 беттер) тапсырмаларды оқиды, толтырады.

1. Қалып қойған сөздерді тауып, мәтінді толықтыр.

2. Картамен жұмыс

3. Сызбаны толтыр

4. Сәйкестендір

5. Тест жұмысы

6. Сөзжұмбақ

Оқушыларды от шашу арқылы ынталандырады.

Оқушылар білетін мәліметтерін аталған тапсырмаларды жазып толтырады.

От шашу жасайды, бірін­бірі қолташтайды.

Жұмыс дәптері

Негізгі бөлім

20 минут

Джигсо әдісі арқылы тақырыпты меңгереді.

І топ — Ғұндар. Мөде шаньюй

ІІ топ — Ғұндардың шаруашылық өмірі мен тұрмысы

ІІІ топ — Ғұндардың жеңімпаз жорықтары.

ІV топ — Халықтардың ұлы қоныс аударуы

V топ — Аттила (Еділ)

Бағалау

Бейне роликті тамашалап, әр топ тақырыпты меңгеріп, талқылап, постер түрінде қорғайды.

Топтар бірін-бірі бас бармақ арқылы бағалайды

Бейнетаспа, ватман, стикер, маркер, электронды оқулық

Қорытынды

15 минут

Ғұн сөзіне «Бес жол өлең» (синквэйн) әдісі бойынша жазып толтырады.

1. Ғұн

2. Қандай? (2 сөз)

3. Не істеді? (3 сөз)

4. Сөйлем (4 сөз, 1 сөйлем)

5. Синоним (балама)

Кері байланыс арқылы жаңа тақырып бекітіледі.

Бағалау.

Ғұ туралы бес жол өлең жазып толтырады.

Кері байланыс


Бас бармақ арқылы топтар бірін-бірі бағалайды

«Бес жол өлең» әдісі

Бас бармақ

Қосымша тапсырма

§ 19-20 тақырыпты оқу, кесте толтыру

Не сәтті өтті?

Не сәтсіз өтті?

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности