Қазақстан,Павлодар қаласы
№16 лицей-мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Сыздықова Армангүл Мұқтарқызы
Мақсаты:
Білімділік: мамандықтар туралы білімдерін кеңейту.
Етістіктің шақтарын бекіту. практикалық
жұмысында қолдана алатындарын көрсете білу. Дамытушылық: ауызекі сөйлеу тілін,ой-өрісін, шығармашылық
қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: мамандықтарға қызығушылығын арттыру,еңбекті
сүюге, еңбекқор болуға баулу.
Сабақтың түрі.Қайталау сабақ.
Сабақтың формасы: топпен жұмыс,жұппен жұмыс.
Қолданылатың әдіс-тәсілдер: жаңа әдіс-тәсілдер (7 модуль бойынша )
Сабақтың көрнекілігі:мамандықтардың суреттері, жұлдыздар, смайликтер
Күтетін нәтиже:
-сұрақтарды құрастырап және сұрақтар қоя аламын
-талқылап және басқаларды бағалай аламын
-оқу процессін түсінемін,тиянақтаймын
Критерии:
Мен оқу материалды оқып және талқылай аламын
Мен жаңа сөздермен жұмыс істей аламын
Мен алған білімімді практикада қолдана аламын
Кезең |
Оқушының әрекеті |
Мұғалімнің әрекеті |
||||||||||||
Ұйым. Жаңа сабақ. Сергіту кезең. Қоры тынды. Рефлек сия Үй тапсыр. Бағалау |
Ынтымақтастық ортасын қалыптастыру. Түрлі түсті бояулар арқылы оқушылар топтарға бөлінеді. Тіл жаттықтыру. а) Қазақ тілі тән дыбыстарды қайталау. б)Ұ дыбысына жаңылтпаш оқу. Ұшқыш ұшты ма, үш құс ұшты ма, Ұшқыш та ұшты Үш құс та ұшты Оқушылар тақырыптың бастау нүктесін белгілейді. (Мұғалім,оқытады,құрылысшы, Наубайшы,аспаз, пісіреді.) ИКТ арқылы сөзжұмбақты шешу.Барлық сөз тігінен жазылғанда, «Мамандық» деген сөз шығады. Учитель Космонавт Милиционер Повар Пекарь Врач Продавец Строитель Оқушылар бір- бірін смайликпен бағалайды. Сөзжұмбақ арқылы жаңа сабаққа шығу «Мамандықтар» Оқушылар сұрақ талқылайды: Не білгім келеді? Тапсырма: 1.Сөздік жұмыс .ИКТ арқылы жаңа сөздерді меңгереді. (пісіреді,қуырады,емдейді, үй салады,оқытады, тігеді) «Жұпта ойлан,бөліс» деген стратегия арқылы жаңа сөз тіркестер,сөйлемдер құрастырады. Бағалау: Оқушылар бір бірін смайлик арқылы бағалайды. 2тапсырма: Әр топ өзіне керекті стратегияны тандап,топпен жұмыс ұйымдастырады. 1-ші топ «Қарлы кесек» 2-ші «Дөнгелек» 3-ші «Ыстық орындық» 1-ші топ.Сөз тіркестер,сөйлемдер арқылы келер шақта монолог құрастырады. Жұмыстың қорытындысы- постерді қорғау. Оқушылар жұмысты «Екі жұлдыз,бір тілек» стратегиясы арқылы бағалайды. 2-ші топ. Ақпараттық тақта арқылы осы шақта монолог құрастыру «Құрылысшы» Оқушылар жұмысты «Екі жұлдыз,бір тілек» стратегиясы арқылы бағалайды. 3-ші топ.Өткен шақта «Дәрігерде» деген көрініс көрсету. Оқушылар жұмысты «Екі жұлдыз,бір тілек» стратегиясы арқылы бағалайды. 3 тапсырма: Жұпта 5 жолды өлең құрастыру. Оқушылар бір бірін смайлик арқылы бағалайды. 4 тапсырма: Тест. 1. «Высокий дом» деген сөз тіркесті аудар. а) биік үй б)аласа үй ә)үлкен үй в)кең үй 2.Көп нүктенің орнына келер шақтың жұрнағын қой. Піс … ді а)і б)а ә)е в)и 3.Тақырыпқа сай емес сөздерді тап. а) мұғалім, аспаз, наубайшы ә)сатады, оқытады, емдейді б)дала, бала,жер. в)құрылыс, еңбек, жұмыс 4.Көп нүктенің орнына есімдікті қой. ..... ұшады а)сен б)ол ә)сіз в) мен 5.Наубайшы не істейді? а)тамақ пісіреді ә) үй салады б)егін егеді в)нан пісіреді -Балалар,бүгін біз сабақта не білдік? Аспаз Құрылысшы Ғарышкер Дәрігер Мамандықтар Мұғалім Сатушы Наубайш Оқушылар стикерде сұрақтарға жауап береді. -не түсіндім -не түсінбедім -білімімді практикада қолдана аламын Менің сүікті мамандығым шағын шығарма жазу. Оқушылар бағалау парағына өздеріне жұлдыздар қояды.
|
Псих.жайлы жағдайды ұйымдаструға көмектесемін. Оқушыларды әр түрлі бояулар арқылы топтарға бөлінуге көмектесемін. Бастау нүктесі деген ұғымымен таныстырамын. Оқушыларға «Жұпта ойлан,бөліс» деген стратегияны еске түсіремін. Сабақ бойы оқушылардың жұмыс істегенің байқаймын және көмектесемін. Оқушыларға «Қарлы кесек», «Дөңгелек» , «Ыстық орындық» стратегияларын естеріне түсіремін. Тілдік барьерді жоюға көмектесемін. Сабақ бойы оқушыларды мадақтаймын. Сабақтың соңында рефлексия жасауға көмектесемін Үй тапсырманы түсіндіру |
Сабаққа арналған слайдтар ұсынамын.