Күні: Класс: 11 «А» Пәні: Қазақстан тарихы № 1 |
||||
Сабақтың тақырыбы: § 1. Жоңғар хандығының құрылуы |
||||
Мақсаты: Жоңғар хандығының құрылуы туралы мағлұмат алу Міндеті: Ақпаратты терең меңгеруге, сараптауға, жинақтауға,бағалауға, ақпаратпен түсініп өз көзқарасы тұрғысынан рефлексия жасауға өз кластастарымен жұмысты талқылауға, өз білімін, түсінігін кеңейтуге дағдыландыру |
||||
Оқыту нәтижесі:Жоңғар хандығының құрылуынзерттейді, ақпаратты терең меңгереді, сараптайды, жинақтайды, бағалайды, ақпаратты түсініп өз көзқарасы тұрғысынан рефлексия жасай біледі, өз білімін түсінігін кеңейтеді, өз жұмысын кластастарымен талқылайды |
||||
Түйінді идеясы: Жоңғар хандығы ХVІІ ғ. ең қуатты хандық. |
||||
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Кіріспе |
5 минут |
«Мен өзімді ......теңеймін, себебі....» тренингі арқылы психологиялық ахуал орнату, 6 топқа бөлу
|
Оқушылар өздерін бір затқа тенеп, сыни ойлай біледі. 6 топқа бөлінеді. |
«Мен өзімді ......теңеймін,себебі....» тренингі |
Тұсаукесер |
5 минут
|
Ой қозғау. .«Жекпе-жек» <!-- [if !supportLists]-->1. <!--[endif]-->Жоңғар мемлекетінің күшеюі <!-- [if !supportLists]-->2. <!--[endif]-->Қазақ хандығының әлсіреу себебі |
Екі оқушы бір біріне сұрақтар қояды. Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, білімдерімен бөліседі. Үш шапалақ |
Ой қозғау сұрақтары |
НЕгізгі бөлі |
20 минут
|
«Алты телпек» әдісі бойынша 6 топқа тапсырмалар беріледі. Ақ телпек-статистикалық Сары телпек-сәттілік Қара телпек-сәтсіздік Көк телпек-аналитикалық Жасыл телпек-шығармашылық Қызыл телпек- сезімтал Бағалау. топтар бірін-бірі бағдаршам көздерімен бағалайды
|
Жаңа өндірістік орындардың дамуы тақырыбы бойынша Ақ телпек-тақырыптың статистикалық деректерді келтіреді Сары телпек-сәтті кезеңдерін айтады Қара телпек-сәтсіз тұстарын айтады Көк телпек-аналитикалық талдау жасайды Жасыл телпек-шығармашылық идеялар мен болжамдар айтады Қызыл телпек- сезімтал(бастан кешірген сезімдерін тұжырымдайды) Орындалған әр тапсырма сайын топтар бірін-бірі бағдаршам көздерімен бағалайды. |
«Алты телпек» әдісі, оқулық, бағдаршам көздері
Интерактивті тақта, А-3, А-4, маркер, стикер, интернет, ноутбук |
Қорытынды |
15 минут |
« Кезбе тілші» әдісі арқылы кері байланыс Тест сұрақтары арқылы тақырып бекітіледі Бағалау. Топтар бірін-бірі «2 жұлдыз,1 тілек» әдісі арқылы бағалайды |
Тест сұрақтарына жауап беріп, тақырып бекітіледі. Бағалау. Топтар бірін-бірі «2 жұлдыз,1 тілек» әдісі арқылы бағалайды |
Кезбе тілші, тест сұрақтары, «2 жұлдыз,1 тілек» әдісі |
Қосымша тапсырма |
§ 1 тақырыпты оқу, |
|
|
|
Не сәтті өтті? |
||||
Не сәтсіз өтті? |
||||
Нені дамыта аласыз? Нені өзгерткіңіз келеді? |