Қазақстан,Павлодар қаласы
№16 лицей-мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Құрмашева Шайзат Қинаятқызы
Сабақ мақсаттары:
Білімділік: жаңа тақырыпты меңгерту, сұрақтарға жауап беріп, сөйлем құрастыруға үйрету.
Дамытушылық: қабілеттерін дамыту, белсенділіктерін арттыру, қызығушылықтарын ояту.
Тәрбиелік: дұрыс тамақтануға, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Құралдар: стикер, таныстырылым.
Әдіс-тәсілдер: пікірталас, СТО стратегиялары, ойын.
Оқыту нәтижесі:
-Топтық жұмысқа дағдыланады.Сұрақ қоя алады.
-Өзінің, өзгенің жұмысына сыни тұрғыдан қарап, бағалай алады.
- Оқу үрдісін түсінеді, тиянақтайды.
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|||
Ұйымдастыру кезеңі: Диалогтік оқыту, ОЖӘТ, ОЖЕСО |
1. Амандасу; Ынтымақтастық ортасын қалыптастыру. 2. « Қуаныш шеңбері» (бала өзін достық шеңберіне қабылданғанын сезінеді, өзіне сенім артады) |
2.Оқушылар ойын ойнап, көңіл-күйлерін көтереді. 3.Оқушылар рөлдерінің атауларын таңдап өздері топқа бөлінеді. Формативті бағалау «Бас бармақ» страт. |
|||
Кіріспе бөлім: «Ой қозғау» СТО, АКТ. Диолгтік оқыту.(Білу) |
Оқушыларға интербелсенді тақтада суреттер ұсынылады. Көмек сұрақтар бойынша сабақтың тақырыбына шығу. |
Осы жерде саб. Тақырыбы, мақс. анықталады. |
|||
Негізгі бөлім: (Мағына тану) Диалогтік оқыту. ТжДБО,СТО, ОБжК. (Түсіну, қолдану) |
Сынып оқушылары топтасып отырған соң постер, маркер таратылады. Әр оқушының топтағы рөлі анықталады. «Дөнгелек» стр-я ұсынылады. Таныстырылым беріледі:
2.Тағамдарға байланысты мақал-мәтелдерді еске түсіріп, айтып беру. 3.Сұрақтарға дұрыс жауап құрастыр: -Сен қай дүкенге барасын? - Қандай сүт тағамдарын сатып аласың? - Қандай ет тағамдарын сатып аласың? Әр сұраққа сөйлем құрастырып жазу. |
Сөздікпен жұмыс жасайды. Формативті бағалау Әр оқушы өзіне ұнаған оқушыға «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» стратегия бойынша пікірлерін айтады. «Жұпта ойлан, бөліс» стр-я Әр топ өз жұмысын қорғайды. |
|||
«Сергіту сәті» кезеңі ОЖӘТ |
Бейне роликті қосып, жаттығуды оқушылармен бірге жасайды.. |
Барлығы қимыл-қозғалыс жасайды. |
|||
Қорытынды бөлім: ОҮБжОБ, ОЖТ, СТО, АКТ. (талдау) |
тақырыбтарына диаграмма салу, қорғау. |
Топпен ойланады. Дәлелді ой айтады Әр топ өзінің жұмысын қорғайды. «Светофор» стратегиясы. |
|||
ТжДБО, ОЖЕСО. (синтездеу) Бағалау кезеңі Кері байланыс СТО, ОҮБжОБ. |
Кесте бойынша толтыру:
Өлшем бойынша бағалау парағы ұсынылады. Стикер парағына өз пікірін жазу: «2 жұлдыз бір ұсыныс» |
Стикерді толтырып, тапсырады. Суммативті бағалау |