Казахстан, Акмолинская область, г. Кокшетау
Средняя школа №6
Учитель казахского языка и литературы
Аубакирова Айымгуль Алпысбаевна
Аңдар Тәуелдік жалғау |
|
2«г» Оқушылар саны 13 |
|
Сілтемелер: |
интеративтік тақта,слайд,сызбалар, класстер |
||
Сабақтың мақсаты: |
Тақырыпты меңгеру барысында оқушылардың лексикалық қорын байыту; теориялық тақырып (тәуелдік жалғау) негізінде практикалық әрекетін дамыту. Тіл үйренушілердің ой өрістерін кеңейтіп, байланыстырып сөйлеу дағдыларын жетілдіру, байқампаздығын, ойлауын дамыту. |
||
Міндеттері: |
Оқушыларды жан-жақты ізденімпаздыққа, қырағылыққа шығармашылық пен қызығушылығын арттыру. ойлау қабілеттерін, танымдық ізденістерін, көркем ауызша баяндау ретін ойындар арқылы жан — жақта дамытылады. |
||
1) Тренинг өткізуТоп құру. Оқушылар шеңберге тұрып, менің соңымнан қайталап,ашық аспанмен, күннің көзімен, өсімдіктер мен жануарлармен амандасады, бір — бірлеріне жақсы тілектер тілейді. Арыстан мен жолбарыс, аю суреттерін тандап, арыстан тобы және жолбарыс тобы, аю тобы болып үш топқа бөлінеді. Бағалау жайлы айту. Бағалау парақтарын тарату. |
|||
2 )Үй тапсырмасын сұрау: Тақтаға дұрыс жауабын көрсету, оқушылар жұпта, бір-бірін тексереді. Баға қою үшін критерий ұсынылады. |
|||
3) Қызығушылығын ояту 1.Ұстаз сөзінің синонимі? 2. «Колокольчик» сөзінің аудармасы? 3.Оқу құралы? 4.Ең жақын адам? 5. «Корова» сөзінің аудармасы? |
Слайд арқылы «СӨЗЖҰМБАҚ » А мұғалім Ңқоңырау Ддәптер Аана Р сиыр |
||
4) Мағынаны тану: Ортақ сұрақ Балаларсендер қандай аңдарды білесіңдер? |
Жаңа тақырыпты ашу. СТО- бойынша жұмыс ұйымдастыру Оқушылар өз ойларын ортаға салып талқылайды,бір — бірінің пікірін тындап алмасады. |
||
5) Сөздік жұмысы Мұғалімнің іс-әрекеті Слайд арқылы толықтыру Жаңа сөздермен таныстыру |
Оқушының іс-әрекеті Сөздік дәптерлеріне жазғызу Піл Маймыл Кірпі Тиін Жолбарыс Жылан Қоян Қасқыр Түлкі Арыстан аю |
||
І Тапсырмалар 1-топ. 1. «Арыстан» туралы не білесіңдер? 2.Берілген сөздітәуелдеңіз |
Пікір-талас: Оқушылар өз ойларын ортаға салып талқылайды,бір — бірінің пікірін тындап алмасады. Ортаға салып,бір шешім қабылдайды. «Арыстан» сөзіне класстер құрады АРЫСТАН |
||
2-топ 1.Жолбарыс туралы не білесіңдер? 2. Берілген сөзді тәуелдеңіз? |
Пікір-талас: Оқушылар өз ойларын ортаға салып талқылайды,бір — бірінің пікірін тындап алмасады. Ортаға салып,бір шешім қабылдайды. «Жолбарыс» сөзіне класстер құрады ЖОЛБАРЫС |
||
3-топ 1.Аю туралы не білесіңдер 2. Берілген сөзді тәуелдеңіз? |
Пікір-талас: Оқушылар өз ойларын ортаға салып талқылайды,бір — бірінің пікірін тындап алмасады. Ортаға салып,бір шешім қабылдайды. «Аю» сөзіне класстер құрады АЮ |
||
ІІ Тапсырма (жадыны дамытуға арналған тапсырма) Осы өлеңді бірнеше рет оқытқызу, жаттату, жатқа жаздыру. |
Кітаппен жұмыс. 117 бет 3 тапсырма Піл Қасиетін біл, Тұмсығына жүкті іл. Көлік ол тамаша, Үстіне мін. |
||
7) Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс әрекеті |
||
бақылайды |
әр топ өз жұмысын қорғайды (таныстырады) |
||
8) талдау жасау |
Топтарда толықтыру жасайды |
||
9) бағалайды |
Топ басшысы бағалайды. Мұғалім бағалайды. |
||
Үй жұмысы |
1.Сөздерді жаттау 2.178 бет 5 тапсырма 3.Тәуелдік жалғауды қайталау |
||
10) Қорытындылы |
Кері байланыс. |
||
если можно