Максимов Александр Сергеевич
Должность:Журналист
Группа:Команда портала
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Қайырымдылық

Казахстан, Актюбинская область, Мугалжарский район, г. Кандыагаш

Школа-гимназия №3

Учитель начальных классов

Калмуратова Маржанкул Рахимовна

Қайырымдылық

Пәні : Ана тілі 3-сынып

Сабақтың тақырыбы: Қайырымдылық

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға адам бойындағы қасиеттерді ашу.

2. Оқушылардың ой-өрісін,сөздік қорын, ерік-жігерін дамыту.

3. Өз ойларын анық айтуға достарының пікірін тыңдауға,сыйластыққа баулу. Сабақтың әдіс-тәсілі : әңгімелеу, түсіндіру, сұрақ-жауап, пысықтау.

Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру

Оқушыларды сабаққа даярлау

ІІ Үй тапсырмасын тиянақтау

Мәнерлеп оқу Мәтіннің мазмұныны сұрақ-жауап арқылы сұрау

2 ) Мәтіннің мазмұны бойынша сурет салу.

3) Өзіңе ұнаған сөз тіркесін жатқа айт.

ІІІ. Ой қозғау

Адам бойындағы қасиеттерді айту

әдептілік


адамгершілік

шыдамдылық

-Сендер тағы қандай адами қасиеттерді білесіңдер?

- Қайырымдылық деген не?

Оқушылар өз пікірлерін ортаға салады.

ІҮ.Жаңа сабақ: 1)Ызыңдап оқу

2)Мұғалім түсіндірмесі 3) Мәтінді тізбектеп оқу

4) Мәтіннің мазмұнын талдау

Сұрақ-жауап әдісі

а ) Мұғалім Мұхтарды не үшін мақтады?

ә )Мектепт ен келе жатқан Мұхтар қандай жағдайға душар болды?

Б ) Мұхтар не үшін қуанды? в ) Мұхтарға анасы неүшін ұрыспады?

г ) Әңгімені неге «Қайырымдылық деп атаған?»

Ү. Сөздік жұмыс: Бәкене –аласа Қақ –іркіліп қалған жауын суы

ҮІ. Мәтінге байланысты мақал-мәтелдер

А )Ақылды ісіне сенеді

Ақымақ күшіне сенеді

ә ) Жақсыдан үйрен

Жаманнан жирен

Б )Жамандық пайда етпейді,

Жақсылық зая кетпейді

Әр қатар өз ойларын ортаға салып,мақал-тәтелдер мазмұнын талдайды.

ҮІІ. Сергіту сәті: Ән «Мен әдепті баламын»

ҮІІІ. Дәптермен жұмыс Сөздік жазу, мақал-мәтелдер жазу «Әдепті бала» тақырыбына шағын эссе жазу. Өзін-өзі тексеру Жұп жұмыс

ІХ. Қорыту Мұхтарға мінездеме беру.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности