Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Сабақ: «Музей қай көшеде?» 3 сынып
  • Даулетова Алмагуль Гадиловна
  • қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
  • №13 жалпы орта білім беретін мектебінің
  • Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы.
Скачать файл: 1551522041.pptx

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.5.1 — тыңдау-көру материалдарындағы оқиғаларды түсіну, кейіпкерлері туралы сұрақтар қою, оларды сипаттау;

3.2.1.1. — сөйлеу барысында мәтін тақырыбына қатысты сөздерді қолдану

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: Тыңдау-көру материалдарындағы оқиғаларды түсінеді

Оқушылардың басым бөлігі: Кейіпкерлер туралы сұрақ қояды, оарды сипаттайды

Кейбір оқушылар: Сөйлеу барысында мәтін тақырыбына қатысты сөздерді қолданады

Құндылықтарды дамыту

«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:

Тіл мен мәдениет;

Өмір бойы білім алу;

Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну;

Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау.

Ойлау дағдыларының деңгейі

«Блум» Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийлері:

Орталық музей туралы білімін ортаға салады, сұраққа жауап береді, диалог құрайды

Тілдік мақсаттар:

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:орталық музей, мұражай, алтын, орналасқан

Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:орталық мұражай, мұражай қашан жұмыс істейді?

Алдыңғы оқу:

Қазақ қолөнері туралы туралфы біледі, айтады, Сұрақ- жауап арқылы еске түсіру

Жоспар

Жоспарлан

ған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі: «Менің жақсы қасиеттерім» Оқушылар ортаға шығып, сағат тілі бағытымен бір-біріне бір сөзбен жылы лебіздерін білдіреді.

Топқа бөлу:Оқушыларға түстер арқылы топқа бөлінеді, берілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды және оқу мақсатымен танысады.

Сөздікпен жұмыс

Мұғалім «оқылым», «Айтылым» айдары бойынша суетке қарауларын сұрайды. Суретте не бейнелеленгенін сұрайды. Жаңа сөздермен танысады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушылар қайталайды.

А4-3, қағаз қиындылары

Ортасы

20 ин

1- тапсырма, мәтінді оқып, сұрақтар құраңыз

«Конверттегі сұрақ» әдісі.

Тындаған мәтін бойынша жұптасып 1 проблемалық сұрақты анықтап, құрастырыңдар. Сұрақтарды конвертке салып топ арасында алмастырыңдар.

Дискриптор

1. Мәтінді оқи алады

2. Сұрақтар құра алады,

3-тапсырма

Тірек сөзді пайдаланып, диалогті толықтырады.

Дискриптор

1. сұраққа жауап береді

2. диалогті толықтыра алады

сергіту сәті

»

Постер, фламастер, стикер, клей, қарындаш т.б

.

Аяқталуы

Сабақты бекіту

15 мин

«5 жолды өлең» стратегиясы

1. мұражай

2. үлкен. Әдемі

3. орналасқан, істейді, келеді

4. мұражай күнде жұмыс істейді

5. музей

Рефлексия 3 минут

Музей

Центральный музей

Предметы древности

Кувшин

посуда.

Қосымша ақпарат

Саралау — оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау — оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс: Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).

«Конверттегі сұрақ»,әдістері арқылы тапсырмаларды құрастырамын, оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандырамын

Тапсырмалар мен дескриптор пайдалану арқылы оқушылардың деңгейін бағалаймын. Әр тапсырма аяқталған кезінде кері байланыс жүргізіп отырамын.

Тарих пен әдебиет пәндерімен байланыс болды.

Құндылықтар: шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

Жауапкершілік;

Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қысқа мерзімді жоспар құру барысында оқу мақсаттарына сай сабақ мақсатын тиімді құра білдім. Тапсырмаларды оқу мақсаты мен бағалау критериді басшыққа алып құрдым. Оқушының қажеттілігіне сай «Конверттегі сұрақ» әдістер тиімді деп санаймын. Сараланған тапсырмаларды сабақ барысында жүзеге асыра алдым. Сабақ барысында әдіс-тәсілдерді оқушылар қажеттілігіне қарай өзгерту керектігін түсіндім. Дискрипторлар құру кезінде нақтылығына назар аудару керектігін ұғындым.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1:

2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1: Жаңа әдіс-тәсілдер

2: АКТ-ны пайдалану

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1: Сараланған тапсырмалар

2:Бағалау критерилері

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности