Сабақ: әдебиеттік оқу |
Мектеп: Есмұрат Сиқымов атындағы орта мектебі |
|||
Күні: 27.01.2016 ж |
Мұғалімнің есімі: Жиенбаева Айнагүл Нұрболатқызы |
|||
Сынып: 2 «а» сынып |
Қатысқандар саны- Қатыспағандар саны- |
|||
Тақырыбы |
Ф.Оңғарсынова. Жылу |
|||
Сабақ негіздедген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Ақын өмірінен мағлұмат беру. Өлеңді мәнерлеп оқуға, мазмұнын меңгеріп тақырыбы мен идеясын аша білуге, Өз беттерімен қорытынды жасай білуге машықтандыру. Шығармашылық жұмыстар арқылы ойлау қабілеттерінің дамуына, тіл байлығының артуына ықпал жасау. Отбасын қадір тұтуға адамгершілікке тәрбиелеу. |
|||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: |
|||
Негізгі ойды анықтауға тырысады. Бір-бірімен кеңеседі. Оқиды, талқылайды. Шығармашылық тапсырмаларды орындайды. |
||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||
Сипаттайды, өз ойларын ортаға салады. |
||||
Кейбір оқушылар: |
||||
Тақырыпқа сай мақал айтады. |
||||
Тілдік мақсат: |
Оқушылар: |
|||
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||
Қозғалыстығы адам тоңбайды. |
||||
Сыныптағы диалог\ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||
Апасын неге теңейді |
||||
Сіз неліктен …екенін айта аласыз ба? |
||||
Ананы неге күнге теңейді ? |
||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||
Сөздік жұмыс. |
||||
Алдыңғы оқу |
Қайқауыс. Ата –ананы құрметтеу. |
|||
Жоспар |
||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||
Басталуы |
Ұйымдастырып, көңіл-күйлерін сабаққа аудару, психологиялық ахуал. Қызығушылықты ояту. Мақалдар шеруі. Тақырыпқа сай мақалдар «Сұрақтар қоржыны». Оқушылар мәтін бойынша дайындаған сұрақтарын бір-біріне қояды. Қызығушылықты ояту. Бейнебаян тамашалау. |
|||
Ортасы |
Мағынаны тану. Суреттермен жұмыс. Тақырыпты анықтау,мақсат қою. Оқулықпен жұмыс. Тізбектеле, түсініп оқу. «Стоп кадр» әдісі. Түсініксіз сөздермен жұмыс.Сөздік жұмыс. «Венн» диаграммасы. Сергіту жаттығуы. |
Суреттер, слайдтар. Бейнеролик. |
||
Аяқталуы |
Сабақты бекіту. «Буриме» «Менің анам» ................... анашым, ................. таңым. ........................ өзіңді, ..................... үлгіңді. |
Суреттер,кесте. |
||
Қосымша ақпарат |
Бейнебаян, «Балдырған» жұмысы. |
|||
Саралау Негізгі ойға, тақырыпқа қатысты мақал айту. |
Бағалау. Бір-бірінің жауаптарын бағалайды. |
|||
Рефлексия |
Көңіл-күй ағашына алмалар ілу. |
|||
Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеру)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеру)? 1: 2: Сабақ барысында келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім: |
||||