link4410 link4411 link4412 link4413 link4414 link4415 link4416 link4417 link4418 link4419 link4420 link4421 link4422 link4423 link4424 link4425 link4426 link4427 link4428 link4429 link4430 link4431 link4432 link4433 link4434 link4435 link4436 link4437 link4438 link4439 link4440 link4441 link4442 link4443 link4444 link4445 link4446 link4447 link4448 link4449 link4450 link4451 link4452 link4453 link4454 link4455 link4456 link4457 link4458 link4459 link4460 link4461 link4462 link4463 link4464 link4465 link4466 link4467 link4468 link4469 link4470 link4471 link4472 link4473 link4474 link4475 link4476 link4477 link4478 link4479 link4480 link4481 link4482 link4483 link4484 link4485 link4486 link4487 link4488 link4489 link4490 link4491 link4492 link4493 link4494 link4495 link4496 link4497 link4498 link4499 link4500 link4501 link4502 link4503 link4504 link4505 link4506 link4507 link4508 link4509 link4510 link4511 link4512 link4513 link4514 link4515 link4516 link4517 link4518 link4519 link4520 link4521 link4522 link4523 link4524 link4525 link4526 link4527 link4528 link4529 link4530 link4531 link4532 link4533 link4534 link4535
Абдраханова Қ.Н.
Должность:мұғалім
Группа:Посетители
Страна:Қазақстан
Регион:Қазақстан
Қазақ тілінен орта мерзімді жоспар

9- сыныптағы қазақ тілі сабағынан « Оқу, еңбек аясы » тарауы бойынша орта мерзімді жоспары

Тақырыбы, негізгі мақсаттары мен оқытудың нәтижелері. Бірізді сабақтар сериясы аяқталғанда оқушыларыңыздың бойында қандай білім, білік, дағдыларды қалыптастырғыңыз келеді?

Жұмыстың белсенді формалары (ЖЖ,ТЖ,ПЖ,ДЖ)

Оқытуды жақсарту үшін АКТ пайдалана аласыз ба?

Оқушы әрекетін бағалауды Сіз қалай қолданасыз?

Негізгі мақсат: Диалогтық оқытуға сүйене отырып, оқушыларды ынтымақты жұмыс істеуге жұмылдыру, өзара сөйлесу негізінде оқушылардың танымдық қызметін ұйымдастыру,оқушылардың қызмет және білім алу нәтижесін бағалау.


1-сабақ

3\04

Тақырыбы:Қазақ даласындағы мектептер

Мақсаты:Тақырып бойынша ақпарат алу, сөйлеу белсенділігін арттыру.

Міндеті:

Білу: Білімдерін, игерген сөздерін есіне түсіру.
Түсіну: Жаңа сөздерді игереді, түсінеді.
Қолдану: Игерген сөздерін сөйлесуде, қарым –қатынаста қолданады.
Талдау. Мәтінді топпен талдайды, зерттейді.
Жинақтау: Алған біліміне сүйенеді, ойды жинақтайды.
Бағалайды: Алған білімдерін құндылығын бағалайды.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың жаңа сөздерді игеруі, тірек сөздер арқылы сұрақ құра білуі яғни тілдік қарым қатынаста қолдану, мәтінді топтық жұмыс арқылы талдай отырып,түсінуі, өз сөзімен жеткізе білуі байқалады.

Жаңа тәсілдер: топтастыру, диалог, жеке, топтық жұмыс. АКТ: интерактив тақта, Power Point презентациялар. СТО стратегиялары

І.Оқушыларды топтастыру. Түрлі гүлдер бойынша бөлу.

Топ ережесін қабылдау.

ІІ.Миға шабуыл әдісі арқылы білімдерді актуализациялау мақсатында үш деңгейлі сұрақтар қою .(Презентация арқылы)

ІІІ.Жаңа сөзді игеру мақсатында тренинг өтізу.

А) Оқушылар ауаға жаңа сөзді бірнеше рет жазып қайталайды, есте сақтай отырып, дәптерге жазады.

Ә) Бір -бірін тексереді.

Б) Интернет арқылы оқулықтардағы тұлғаны қарай отырып,материалдар арқылы постор жасау

ББС кестесі:

Оқылған сабақ бойынша нені білемін?

Оқылған сабақ бойынша нені білгім келеді?

Оқылған сабақ бойынша менің сұрақтарым?

Өлшемдік бағалау: Пікір білдіру;

Қорғау;

Дәлелдеу;

Формативті бағалау

Вербальді: «Өте жақсы», «Жарайсыз», «Ойыңызға тәнтіміз»

2-сабақ

Тақырыбы: Мектеп және мұғалім.

Мақсаты: Жаңа сөздерді игеру, практикада қолдануға ықпал жасау.

М індеті: Білу: Сөздік қорын қайталайды.
Түсіну: Жаңа сөздерді игереді, сөз тіркесінде қолданады.
Қолдану: Игерген сөздерін сөйлесуде, қарым –қатынаста қолданады.
Талдау.Грамматикалық тапсырмамен талдау жұмысын орындайды.
Жинақтау: жаңа заман мен өткен уақытағы мектеп. Постер.
Бағалайды: Алған білімдерін құндылығын бағалайды. Бір-бірін бағалайды.
Күтілетін нәтижелер:

Мектеп пен мұғалім туралы ойын жеткізеді. Ынтымақтастық туындайды. Бір бірімен қазақ тіліңде сөйлесуге мүмкін.

АКТ: интерактив тақта. Жаңа тәсілдер: диалог, топтастыру, жеке, топтық жұмыс. СТО стратегиялары

Топқа бөлу:

СТО стратегиясын пайдаланып «Топтастыру стратегиясы»

Диалогтық қарым қатынасқа түсу. Оқушылыр білімін толықтыру.

Тақырып бойынша анықтама беруге арналған топтық, шығармашылық жұмыс орындату. (әр топ берілген тақырып бойынша постер дайындайды)

Өлшемдік бағалау: Пікір білдіру;

Қорғау;

Дәлелдеу;

Формативті бағалау

Вербальді яғни «Сіз топта жақсы пікір білдіре алдыңыз», «өзіңізді көрсете аласыз?», «келесі сабақта пікіріңізді айтып, дәлелдеуге ұмтылыңыз», «Сіз тілді игере аласыз»

3-сабақ

Тақырыбы: Қазақ тілі туралы мәлімет.

Сабақтың мақсаты:

Мақсаты: Білу: Жаңа сөздерді игереді..
Түсіну: Жаңа сөздерді сөз тіркесінде қолданады, мітінді түсініп оқиды.
Қолдану: Игерген сөздерін сөйлесуде, қарым –қатынаста қолданады.
Талдау.Грамматикалық тапсырмамен талдау жұмысын орындайды.
Жинақтау: Мәтінді тірек сызбаға түсіріп, қорғайды.
Бағалайды: Алған білімдерін құндылығын бағалайды.Бір-бірін бағалайды.
<!-- [if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

Күтілетін нәтиже:

Тапсырманы өз мүмкіндіктеріне қарай таңдайды.сабақ барысында не істеу керек екенін біледі, топтық жұмыс арқылы бір біріне көмекке келеді.Мәтінді түсінуіне байланысты қорғайды.

АКТ: сөздерді топтастыру. Жаңа тәсілдер: диалог, топтастыру, жеке, жұптық, топтық жұмыс. СТО стратегиялары.

Топқа бөлу:Өткен сабақтағы сөздіктердің үш нұсқасы бойынша үш топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасы тест арқылы тексеріледі.

Сөйлем құрастыру үшін практикалық жұмыс орындату.

СҚС анықтама беру және талдау мақсатында топтық диалогті ұйымдастыру.

Блум таксоманиясы бойынша жинақтау,тірек сызбаны қолданып,тапсырма орындау.

Өлшемдік бағалау:

өзін -өзі бағалау бойынша таратылған кестені толтыру. Әрбір оқушының өзіне өзі қойған бағасы туралы пікірін тыңдау. (тапсырманы орындағанда не үшін өзіне сол бағаны қойғанын білу).

Формативті бағалау.

4- сабақ

Тақырыбы:Қазақ тілінің мәселесі.

Мақсаты:

Оқушылардың сабақта белсендіктерін арттыру.

Тірек сөздерді пайдаланып, сөйлем құрастыруды үйрету.

Күтілетін нәтиже:

Өткен сабақты қайталауда, тапсырманы орындауда өздері әрекет етеді. Сұрақтарды негіз ете отырып,жұптық, топтық жұмыс арқылы мақсатты анықтауға қатысады, басқару дәрежесін,белсенділігін көрсетеді.

АКТ:интерактив тақта. Жаңа тәсілдер: диалог,әңгіме дебат, жеке, жұптық. СТО стратегиялары.

Идея-түсінік-атау қоржыны әдісі арқылы білімдерді актуализациялау мақсатында сұрақ қою.

Ой қозғау арқылы идея-түсінік-атауларды топтастыру.

Сұрақтар қою арқылы диалог ұйымдастыру

Не білдім? «Адасқан сөздер» қоржыны.

Сұрақтар қою арқылы бағдарламаны орындалу барысын талқылау және сипаттама беру.

Өлшемдік бағалау:

өзін — өзі бағалау кестесінің қорытындысы бойынша жиынтық бағалау.

Формативті бағалау

Критериалды бағалау.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности