link12120 link12121 link12122 link12123 link12124 link12125 link12126 link12127 link12128 link12129 link12130 link12131 link12132 link12133 link12134 link12135 link12136 link12137 link12138 link12139 link12140 link12141 link12142 link12143 link12144 link12145 link12146 link12147 link12148 link12149 link12150 link12151 link12152 link12153 link12154 link12155 link12156 link12157 link12158 link12159 link12160 link12161 link12162 link12163 link12164 link12165 link12166 link12167 link12168 link12169 link12170 link12171 link12172 link12173 link12174 link12175 link12176 link12177 link12178 link12179 link12180 link12181 link12182 link12183 link12184 link12185 link12186 link12187 link12188 link12189 link12190 link12191 link12192 link12193 link12194 link12195 link12196 link12197 link12198 link12199 link12200 link12201 link12202 link12203 link12204 link12205 link12206 link12207 link12208 link12209 link12210 link12211 link12212 link12213 link12214 link12215 link12216 link12217 link12218 link12219 link12220 link12221 link12222 link12223 link12224 link12225 link12226 link12227 link12228 link12229 link12230 link12231 link12232 link12233 link12234 link12235 link12236 link12237 link12238 link12239
Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Урок литературного чтения в 4 классе. Тема: "Ақан сері"

Мусина Камшат Естаевна,

учитель начальных классов Новочеркасской СШ,

с. Новочеркасское, Акмолинской области, Астраханского района, Казахстан

Сабақ

Әдебиеттік оқу

Сабақтың түрі

Интербелсенді оқуды ұйымдастыру сабағы

Сыныбы

4 «а» сынып

Мұғалімі

Мусина Камшат Естаевна

Тақырыбы

Ақан сері

Мақсаты

Ақан сері, оның тұлпары Құлагер және бүркіті Қараторғай туралы мағлұмат алады. Топта жұмыс жасауға үйренеді.

Күтілетін нәтиже

Ақан сері, Құлагер, Қараторғай туралы білді.

Сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа сабақты түсінді.

7 модульдің қолданылуы

«АКТ» “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Ойлан бірік. Бөліс, Серпілген сауалдар, Кері байланыс, Бастама-жауап-кейінгі әрекет, «Сұхбат алу» блиц оқу ойыны, Ыстық орындық , Ой жалғасуда, Топтастыру

Қолданылатын ресурстар

Маркерлер, интербелсенді тақта, стикерлер, флипчарт.

Тренинг

Ойсергек өткізу «Жануарлар әлемінде»

Ұйымдастыру кезеңі

Үй құстары және үй жануарлары арқылы сыныпты топқа бөлу.

Оқушылар құстар бір топ, жануарлар бір топ болып топтасады.

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Үй тапсырмасын сұрау

Балуан Шолақ туралы хабарлама

Үй жұмысын сұрайды.

Бағалау парақшаларын тарату, түсіндіру.

«Сұхбат алу» блиц оқу ойыны бойынша жүргізіледі.

Хабарлама оқиды.

Блум таксономиясыБілім

Оқушы меңгеретін және оған берілетін білім негіздері

Миға шабуыл әдісін пайдалану арқылы сыныпты топқа бөлу тапсырмасына қатысты сұрақтар.

Сабақтың тақырыбын оқушының өзі танып білу мақсатында сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау

Сұрақ: Тыңдаған әндеріңіз қалай аталады?

Авторы кім?

Оқушы берген тапсырманы орындау барысында

Әннің авторы кім екеніне баса назар аударады.

Жауап:

І топ Балқадиша

ІІ топ Ақан сері.

Түсіну

Оқушы білімді қабылдайды, түсінеді, түсіндіреді

Қызығушылық

тарын ояту

Жылқының кісінеген дауысын қояды.

Балалар бұл ненің дауысы деп ойлайсыңдар?

Тыңдайды.

О: Жылқының дуысы деп жауап береді.

1

Жылқы аттарын сұрау.

Сендер қандай танымал жылқы аттарын білесіңдер?

Жарайсыңдар!

Осындағы Құлагер кімнің аты?

Құлагер

Тайбурыл

Тарлан

Керғұла

Байшұбар

О: Ақан сері

2

Тақырыпты ашқызу

Сонымен, сендердің ойларыңша бүгінгі өтетін тақырыбымыз кім туралы болмақ?

О: Ақан сері

Қолдану

Оқушы алған білімді қолданады

Мағынаны тану

Ойлан. Бірік Бөліс стратегиясы

Мәтінді екі топқа бөліп, оқуға ұсынады.

Жеке, жұпта, топта жұмыс жасайды.

Талдау

Оқушы білімді жай қабылдамайды ,талдайды, саралайды,салыстырады.

1

«Серпілген сауалдар» стратегиясы

Интербелсенді оқуды ұйымдастыру ережелері

Жаңа тақырыпты меңгеру үшін әр топ қалай жұмыс жасайтынын айтады.

Оқушылар мәтіннің мазмұнын кезектесіп айтып шығады.

2

«Тапқырлық» ойыны

Тақырыптың мағынасы мен идеясын талдау үшін әр топқа екінші тапсырма беріледі.

Оқушылар сұраққа «иә» немесе «жоқ» деп жауап береді.

3

Ән тыңдау

«Қараторғай» әні

«Құлагер» поэмасы

Ән қалай аталады?

Поэма қалай аталады?

Топтық жұмыс жасайды

Екі әннің шығу тарихы туралы топтастыру жасайды.

4

Суреттер арқылы топтық жұмыс

Суретерге қарап шығып, бір-бір сөйлем жазуды сұрайды.

Топтық жұмыс.

Әр суретке бір сөйлемнен жазады.

5

Бастама — жауап- кейінгі әрекет

Тақырыптың мағынасы мен идеясын талдау үшін

«Ауадағы сұрақтар» тәсілі ойын түрінде ойналады.

Оқушыларға шар немесе доп үлестіріліп беріледі. Соған бір сұрақ ойлап, оның жауабын шарға жазады. Шардың шетіне өз есімін жазып қояды. Оқушылар бір-бірімен алмастырады. Шардағы жазылған жауапқа сұрақ қояды. Өз жаубы жазылған шар қайтып келгенше ойнауға болады. Бұл тапсырманың идеясы — жазылған сөздерге түрлі сұрақтарды қою дағдыларын қалыптастыру.

Берілген тапсырманы уақытылы орындау.

Тапсырма

1. Әдемі ашық үнді жігітті барлығы құрметпен қарсы алады.

2. Ақанның ағайындары оған көп сыйлық сыйлады.

3. Құлагер жүйрік болып шықты.

4. Ілияс Жансүгіров «Құлагер» атты поэма жазды.

5. Ереймен жақта Сағынай деген атақты кісіге ас берілді.

6. Құлагерді шоқпармен ұрып өлтірді.

7. Сүйікті сәйгүлігіне арнап «Құлагер» әнін жазды.

8. «Ас» деп аталатын көркемфильм түсірілді.

Жинақтау

Оқушы алған білімдерінен жаңа өнім жасап шығарады

«Ыстық орындық»

«Ыстық орындық» құрастыру арқылы тақырыпты жинақтайды

1-топтың оқушылары 2-топтан шыққан оқушыға сұрақтар қояды. 2-топ оқушылары керісінше, 1-топтан шыққан оқушыға сұрақтар қояды.

2

«Ой жалғасуда» стратегиясы ой түйіндеу

Канун оқуы арқылы ой қорыту

Интербелсенді тақтада сөйлемнің басы басталып жазылып тұрады. Оқушылар кезекпен жалғастырады.

Бағалау

Сыни өзіндік пікір

Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағалау парақшалары

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату

Өзін –өзі, топпен бағалайды

Кері байланыс

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру

Сабақ маған ұнады, себебі

............................................

Сабақ маған ұнамады, себебі .................................

Сабақтан үйренгенім:

............................................

купить плитку керамогранит оптом. сумки реплика брендов купить.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности