Азигали Шолпан Себепкалиевна,
учитель математики школы-гимназии №36, г.Атырау, Атырауской области, Казахстан
Мақсаты |
Жай бөлшектер мен аралас сандарды бөлу ережесін есеп шығаруда қолдана білу, оқушылардың ойлау қабілетін, ауызша есептеу дағдыларын дамыта отырып, ой-ұшқырлығын қалыптастыру. |
|
Күтілетін нәтиже |
Жай бөлшектер мен аралас сандарды бөлу ережесін есеп шығаруда қолданып біледі, сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай біледі, топта жұмыс жасауға қалыптасады |
|
7 модульдің қолданылуы |
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
«Миға шабуыл», « Ойлан-топтас-талқыла», «Сандар отшашуы» |
|
Қолданылатын ресурстар |
Флипчарт, маркерлер, интерактивті тақта, стикерлер, ноутбук |
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
«Сандар» тренингі арқылы топқа бөлінеді |
Оқушылардың мұндағы мақсаты натурал сан, аралас сан, жай бөлшектерді дұрыс тауып, 3 топ құралды |
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Білу Қызығушылық тарын ояту |
«Миға шабуыл» сұрақ жауап , үй тапсырмасын тексеру арқылы саяхатқа шығатын жерді белгілейді. |
Үй тапсырмасын сұрау Талқылау үшін сұрақтар беріледі |
|
Түсіну |
Өткен тақырыпты меңгеру мақсатында алгоритм құру арқылы постер қорғайды: 1. Бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қалай тұжырымдалады? 2. Аралас санды аралас санға бөлу қалай орындалады? 3. Натурал санды жай бөлшекке бөлуді түсіндір |
Топпен бірлесе отырып, талқылайды және берілген тапсырма бойынша алгоритм құрып топпен постер қорғайды |
Топпен талдау. |
Қолдану |
Топқа арналып тақырып төңірегінде тапсырмалар береді |
Жұптың пікірлерін тыңдау,барлық айтылған ой-пікірлерді бағалаудың мақсатына сәйкестендіру |
|
Сергіту сәті |
«Көңілді күн» атты жаттығу жасау |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау |
Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. |
Талдау |
Топтастыру стратегиясын пайдаланып үйренгендерін топтастырады |
Тақырыпқа қатысты білгендерін жазу |
Тақырыпты талдау әрекеттерін көрсетеді |
Жинақтау |
«Сандар отшашуы»ойыны арқылы сабақты жинақтайды |
Ауызша жаттығулар орындайды |
Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтайды |
Бағалау |
Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдаршам арқылы бағалау, бармақпен бағалау |
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату |
Өзін- өзі топпн бағалайды |
Рефлексия |
Стикерлерді толтыру |
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
Ұсынылған стикерді толтыру |
Үйге тапсырма беру |
1125,1126,1127. Ережелерді қайталау |