Сұңқар Тоқтарханқызы
Должность:не указана
Группа:Посетители
Страна:Қазақстан
Регион:не указан
Тарихтан ашық сабақ "Үйсіндер"

Қазақстан тарихы

Күні:20.02

Сынып — 6

Сабақтың тақырыбы:

Үйсін мемлекеті

Сабақтың мақсаты:

Жетісуда шоғырланған Үйсін мемлекетінің хронологиялық шеңбері, қоғамдық құрылымы туралы түсініктерін қалыптастырады.

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Топтық жұмыс, СТО элементтері, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, ой-қозғау, джиксо әдісі, венн диаграммасы

Күтілетін нәтиже:

Жаңа тақырып бойынша өз бетімен жұмыс істейді, ізденіс жұмыстарын меңгереді.

Сабақ жоспары:

І. Ұйымдастыру кезеңі: мақсат қою,топқа бөлу.

ІІ.Сабақ барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

1.Білу.

2. Түсіну.

3. Қолдану

4. Талдау

5. Жинақтау.

6.Бағалау.

7.Үй тапсырмасы.

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру кезінде оқушылармен амандасып, ынтымақтастық атмосферасын құрамын және топқа бөлемін. Онда оқушыларға арнайы таратылған екі түсті стикерге жазылған тілекті шаттық шеңбер құрып жанындағы оқушыға тапсырады. Топқа стикердің түсі арқылы бөлу.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының әрекеті

Білу. Екі бөлімнен тұрады

1. Алмастырда қайта бер.

2. Тест тапсырмасы

Білім тексеру

1.Қазақстанның солтүстік шығысында . . . . . тайпалары өмір сүрген.

2.Сақтар б.з.б. . . . . . . жылдықта Орта Азия мен Қазақстан жерінде мекен етті.

3.Сақ қоғамында . . . . . . сары және көк түсті киім киген

4.Грек македон басқыншыларына қарсы күресті . . . . . атты сақ басқарды.

5.Қызылордадан 300шақырым жерден Сақ ескерткіштерінің бірі болып табылатын . . . . . . қаласының орны табылды.

6.Сақтар төрт түлік мал ішінде . . . . . малын аз өсірген.

7.Сақ билеушісі Томирис б.з.б.. . . . . жылдары өмір сүрді.

8.Герадот сақтарды. . . . . деп атаған.

9.Сақ сөзінің мағынасы Иран жазбаларында. . . . . .деп атаған.

10.Жетісу жерінде . . . . . . тайпаларының жиі қоныстанатын орталығы болды.

Бағалау шкаласы

1.2.3.балл-екі

4.5.6.7 балл-үш

8-13 балл-төрт

14-15 балл-бес

Алмастырда қайта бер ойыны.

Оқушыға арнайы таратылған ақ парақтың төменгі жағына өз тараптарынан сақтар туралы сұрақтар жазып , жанындағы оқушыға береді, алған оқушы сурақтың жауабын жағып, жауап жағылған шетін бүктеп келесі оқушыға тапсырады.Осылайша өз сұрағы өзіне келгенде сұрақтың жауаптарын тексеріп, бағалайды

Оқушылар қойылған сұрақтар бойынша білімдерін көрсетеді.

Күтілетін жауаптары

1.Аримаспа

2. Бір мың

3.Малшылар мен егіншілер

4.Спитамен

5. Шірік Рабат

6.Ірі қара

7.б.з.б. 570-520 ж.ж.

8. Массагеттер

9.Жүйрік атты турлар

10.Тиграхауда

2.Түсіну :

- Электронды оқулықтан тақырып бойынша видео көрсетіледі.

- Оқулықпен және қосымша дерекпен жұмыс жасайды.

Оқушылар видеоны мұқиятты тыңдап, кітаппен жұмыс жүргізеді.

3.Қолдану.

Екі топта Үйсін мемлекеті туралы мазмұнды сызба жұмысын жасайды.

4.Талдау.

- Оқушылар топ бойынша мазмұнды сызба жұмысын орындайды.

- әр топтан бір елші, бір баяндамашыны орындықтарының артына стикер жапсыру арқылы сайлап, тапсырманы Джиксо әдісі арқылы орындайды

Баяндамашылар сызба жұмыстарын қорғайды.Әр топтан алған білімдерін талдайды.

5.Жинақтау. Сабақты бекіту:

- Шынжыр ойыны

Бағалау шкаласы бойынша бағаланады.

- Венн диаграммасы

Оқушылар топ бойынша шынжыр ойынын ойнайды. Онда бірінші топ екінші топқа, екінші топ бірінші топқа Үйсін мемлекеті туралы сұрақтар қояды. 10 сұрақты үзбей жауап қайтару керек.

Венн диаграммасы

үйсін сақ

1. Бағалау.

Әр топ ішінен бір оқушы бағалау парақшасы арқылы бағалап отырады және топ ішінде бағалау жүреді.

2. Үй тапсырмасы.

Үйсін мемлекеті оқу және қосымша қаңлыларды оқып келу.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности