Абдулхаликова Елена Владимировна
Должность:Учитель-методист
Группа:Команда портала
Страна:Россия
Регион:Ижевск
Нукушева Сауле Токтаровна, учитель химии средней школы с. Кокжайык, Кокпектинского р-на Восточно-Казахстанской области, Казахстан

Мұғалімнің аты - жөні.

Пәні:

Химия

Сыныбы:

8 «ә»

Сабақ тақырыбы: Химиялық байланыс түрлері.

Күні:

Сілтеме

Оқу Бағдарламасы, Химия-8оқулығы, Н.Нұрахметов ,Қ.Бекішов,Н.Заграничная

Мақсаты

Оқушыларға химиялық байланыстар туралы білімдерін тереңдету мақсатында өз бетімен ізденуге ,жеке және топта жұмыс жасай білу дағдыларын дамыту ,өмірде кездесетін проблемаларды шеше білуге тәрбиелеу.

Оқыту нәтижелері

Бейорганикалық заттардың кластары және олардың арасындағы байланыс түрлерін анықтай алады

Негізгі идеялар

Сын тұрғысынан ойлауды дамыту.

-Жаңа теориялық ақпаратты беру арқылы оқушыға жаңаша ойлау дағдысын қалыптастыруға ықпал жасау.

-Топпен жұмыс арқылы бірлесе оқуға, сұраққа жауап алып, салыстырып, ойын еркін жеткізуге бағыт беру.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Оқулық, АКТ, ғаламтордан алынған бейне фильмдер, стикер, түсті қарындаштар, постер,интербелсенді тақта.

Оқыту әдістері:

Әңгімелесу, сұхбаттасу, түсіндіру,көрнекіліктер түрін пайдалану,көрсетілім нұсқалары,бейне фильм,деректер.Сыни тұрғыдан ойлау мен жазу. БББ кестесі

Тапсырмалар:

Сұрақ-жауап,постер қорғау,диалог.

Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары

Білу.

Түсіну.

Қолдану

Жинақтау.

Бағалау.

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 мин.

5 мин.

10 мин.

13 мин.

5мин.

7мин.

3мин.

1.Сәлемдесу,оқушыларды топқа бөлу

2.Үй тапсырмасы бойынша топтарға сұрақ беру.

(Иә, жоқ сұраққа жауап беру арқылы өткен тақырыпты сұрау).

3.Бейне фильмді көрсетемін (ой қозғау)

4.Оқулықпен жұмыс жүргіземін.

1-топ.«Коваленттік байланыс»

2-топ. «Иондық байланыс»

3-топ. «Металлдық байланыс»

5. Сәйкестендіру кестесімен жұмыс жүргіземін.

6.Тест жұмысын жүргіземін

7.Үй тапсырмасы беру.

§63-64.

169 бет.2-жаттығу

170-бет.3-жаттығу

БАҒАЛАУ

"5" – Барлық тапсырманыдұрыс орындаса.

"4" – бір тапсырманы дұрыс орындамаса.

"3" - екі тапсырма толық орындалмаса.

"2" – тапсырма орындалмаса.

"5" – 20 - 22-ұпай

"4" - 12- 19 ұпай

"3"- 5 -11-ұпай

"2" – 1-4-ұпай


8 . Рефлексия

Оқушылар сәлемдесіп,бір-біріне жақсы тілектерін айтады да,бөлінген топтарына отырады

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Бейне фильмді көре отырып,жаңа тақырып бойынша түсінік алады.

Оқушылар тақырыпты топ бойынша өз беттерімен оқиды,талдайды,постер құрайды,қорғайды.

Әр топ сәйкестендіру кестесін толтырады, жан-жақты талқылап,топтан бір оқушы жауап береді

Оқушылар тест жұмысын орындайды,жұп бойынша бірін –бірі тексереді және критерий бойынша бағалайды.

Стикер бойынша өз көңіл -күйін білдіреді.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности