Қазақстан Республикасы,Оңтүстік Қазақстан облысы,Мақтарал ауданы,Жетісай қаласы
№122 жалпы орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Анықбаева Айман
Сабақтың мақсаты:
1.Жай және құрмалас сөйлем туралы алған білімдерін пысықтау.
2.Негізгі ойын талдау.
3.Тұжырым жасату.
Оқып үйренудің нәтижесі:
1. Жай және құрмалас сөйлем туралы алған білімдерін пысықтайды
2.Негізгі ойын талдайды.
3.Тұжырым жасайды.
Сабақтың әдісі: Сандар сөйлейді,топтық тергеу әдісі,фишбауын әдісі,кластерәдісі.
Уақыты |
Сабақ кезең/рі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
5мин
5 мин
|
Кіріспе |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу «Шаттық шеңбері» Оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Топқа бөліну Оқушыларды алдыма қойған мақсаттарым арқылы топқа бөлемін. «көктем» «жаз» «күз» «қыс» Үй тапсырмасын сұрау. Сандықшаға тиісті сөйлемдерді жинау 47 -жаттығу |
Оқушылар арасында ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады. Оқушылар топқа бөлініп, өз қызметтерін алады. Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді, себеттерге тиісті сөйлемдерді жинайды |
Топ аттары жазылған қағаздар Оқушы дәптері |
25 мин
|
Негізгі бөлім |
Жаңа сабақ: Білу: Топтық тергеу әдісі «Сандар сөйлейді» ойыны арқылы өлең құрап, тақырыптың мағынасын ашу. 51 — жаттығу. Жұмбақтың шешуін тап және оны жатқа жаз. Дәу қара құс көрінді, Көзінің жасы төгілді.(бұлт) Ауызша орындау
Дәптерменен жұмыс. Күн ретін жазу Түсіну: 52- жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жазу. Сөйлемдердің қайсысы жай сөйлем, қайсысы құрмалас сөйлем екенін айту. Сергіту сәті. «Көңілді күн» Қолдану: 54- жаттығу. Шығармашылық тапсырма орындау. Суретке қарап, «Тұсау кесу» тақырыбына әңгіме құрау. Талдау: 55- жаттығу Фишбоун 1.Ол бүгін ерте келіп,.......... 2. Лезде аспанды бұлт торлап,.... 3.Жаз ыстық болса,.................
Жинақтау: Сөйлемнің екі түрі — жай және құрмалас сөйлемдер туралы білімін жинақтап, сызбаға түсіреді. Үй тапсырмасы: 53 — жаттығу. Мәтінді түсініп оқып, құрмалас сөйлемді көшіріп жаз. |
Оқушылар ойынды ойнап, сұраққа жауап береді. Оқушылар 51- жаттығуды ауызша орындайды.Шешуін тауып,сөйлем мүшелеріне талдайды. Оқушылар дәптеріне күн ретін жазып, берілген жаттығуды орындайды. Тапсырмаларын оқып,баяндайды. Оқушылар сергіту сәтін орындайды. Дәптерлеріне берілген тақырыпта әңгіме жазады. Жазған, талдаған жұмыстарын баяндайды. Берілген сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сызбаны пайдалана отырып ,мысал келтіреді. Тұжырым жасайды. Үй тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқып, құрмалас сөйлемді көшіріп жазады. |
Интербел - сенді тақта Слайд Оқушы дәптері слайд суреттер маркер күнделік |
3 мин |
Қорытынды |
Рефлексия жасату |
Осы әдіс бойынша оқушылар өз ойларын таратпа қағазға түсіреді. |
Стикер |
5 мин |
Баға лау. |
Формативті бағалау, топтық бағалау, жиынтық бағалау. |
Оқушылар өздерінің жұмысын өзара бағалайды. |
Бағалау парағы |
Тексерілді :-------------------