Сабақтың мақсаты: |
А.Байтұрсынұлы «Анама хат», «Қара бұлт» өлеңдері туралы жалпы мәлімет беру. Оқушылардың ойлау қабілеттерін, білім, білік дағдыларын қалыптастыру. Ұжымшылдыққа, нақтылыққа тәрбиелеу. |
|||
Оқу нәтижелері: |
Оқушылардың теориялық білімдерін практикамен ұштастыру. |
|||
Жаттығулар: |
Сұрақтар, топпен жұмыс, постер қорғау, мәтінмен жұмыс, тапсырмалар. |
|||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
1. Оқытудағы басқару және көшбасшылық. Диолог. 2. АКТ 3. Жас ерекшеліктеріне қарай тапсырмалар беру. 4. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. 5. Талантты және дарынды балаларды оқыту. 6. Оқуды бағалау. |
|||
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|||
Сабақтың барысы: |
І кезең. Ұйымдастыру. Амандасу арқылы ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылар сөйлем мүшелері арқылы топқа бөлінеді. |
5 мин |
||
Кезең |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
минут |
Білу |
Үй тапсырмасын тексеру |
Әрбір сұрақтарға жауап беру арқылы балл жинайды. Миға шабу әдісі қолданылып оқушылар жауап беру кезінде сыни тұрғыдан ойланады. |
Топ басшылары өз топ мүшелерін бағалап отырады. |
5 мин |
Түсіну |
Үй тапсырмасын қорытындылау. |
Берілген сұрақтарға толық жауап беру. |
(0-5 балл аралығын-да) |
5 мин |
Қолдану |
ІІ кезең. А.Байтұрсынұлы «Анама хат», «Қара бұлт» өлеңдері туралы жалпы мәлімет беру. |
Оқушылар диалогқа түседі. Әр топ оқушылары өз топ аттарын қорғап шығады, постермен жұмыс жасайды. |
(0-5 балл аралығын-да) |
5 мин |
Талдау |
Мәтінмен жұмыс. А.Байтұрсынұлы «Анама хат», «Қара бұлт» өлеңдерін мәнерлеп оқу және өлеңдерді құрылысына қарай талдау. |
Берілген уақыт ішінде мәтінмен жұмысты орындайды. |
(0-5 балл аралығын-да) |
7 мин |
Жинақтау |
Сұрақ-жауап. Оқушылар арасынан дарынды және қабілетті оқушыларды анықтау. |
Оқушылар сұрақ қойып жауап береді. |
(0-5 балл аралығын-да) |
8 мин |
Бағалау |
Топ басшылары өз топ мүшелерін бағалайды. |
5 мин |
||
Үйге тапсырма: |
А.Байтұрсынұлы «Анама хат», «Қара бұлт» өлеңдерін жаттау |