Қазақстан Республикасы,Оңтүстік Қазақстан облысы,Мақтарал ауданы
№34 А.Чехов атындағы жалпы орта мектебі
Тарих пәні мұғалімі
Дінасіл Алибек
Мақсаты: |
Париж конференциясы,жеңіске жеткен елдер арасындағы қарама-қайшылықтар, Версаль бітімшарты,Ұлттар лигасының , сонымен қоса жаңа мемлекеттердің құрылуы, Түркия тәуелсіздігінің жариялануы туралы айта отырып, белсенділігі жоғары азамат тәрбиелеу. |
||||
Күтілетін нәтиже: |
Ұлттық рухы биік, өз тарихын құрметтейтін, бәскеге барынша қабілетті тұлғаның қалыптасуына ықпал жасау |
||||
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
|
||||
Әдіс-тәсілдер: |
Диалогтық оқыту, кесте, СТО стратегиялары, «Алты қанатты Ақ орда» |
||||
Сабақтың барысы: |
|||||
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Кіріспе |
2 минут |
Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды |
Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін ауызша мадақтау |
АКТ Стикерлер |
8 минут |
Үй тапсырмасын сұрау «Алты қанатты Ақ орда» G Бірінші дүниежүзілік соғыстың басталу себептері қандай болды? G Соғыстың қандай ірі шайқастарын білдіңдер? G Германия неліктен «Шлиффен» жоспарын жүзеге асыра алмады? G АҚШ неге 1917 жылы ғана соғысқа кірді? G Бірінші дүниежүзілік соғыстағы жалпы адам шығыны қанша болды? |
Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады Сұрақтар төңірегінде ойланып, жауап береді |
Өзін-өзі бағалау |
Тақырыпқа байланысты суреттер БАҚ материалдары |
|
Таныстырылым |
3 минут |
Тақырып туралы қысқаша түсінік беру |
Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді |
Өзін-өзі бағалау |
Интерактивті тақта |
Негізгі бөлім |
16 минут |
Диалаогтық оқыту Мәтінді оқыту |
Оқушы орындау керек Мәтінді меңгереді, өз ойларын, түсінгенін айтады. Негізгі оқиғаларға сипаттама береді, талқылайды, сұрақтарға жауаптар іздейді жұптық, жеке жұмыстар жасайды
|
Критерилер арқылы бағалау |
Дүниежүзінің саяси картасы А4 форматтағы қағаздар Оқулық Ғаламтор мәліметтері Түрлі-түсті қаламдар |
6 минут |
Жаңа сабақты қорытындылау Оқушылардың білім деңгейлеріне қарай тапсырмалар беру Берілген тапсырмалардың орындалы барысын қадағалау |
Дүниежүзінің саяси картасымен жұмыс Дәптермен жұмыс Термин сөздерге анықтама береді |
Өзін-өзі бағалау |
10 сыныпқа арналған дүние жүзі тарихы оқулығы Үлестірмелі қағаздар |
|
Қорытынды |
10 минут |
Жиынтық бағалау Рефлексия жасау Үйге тапсырма |
Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия |
Бағалау |
Рефлексия |