Қазақстан Республикасы,Оңтүстік Қазақстан облысы,Мақтарал ауданы,Жетісай қаласы
№122 жалпы орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Карибаева Гулбакыт
Сабақтың мақсаты |
а) Сөйлем туралы толық теориялық білім беру. Жамбыл атаның «Балаларға» айтқан өсиетін түсіндіру. ә) Оқушылардың сауатты жазуын, сөйлеу мәдениетін, тілін дамыту. Сөйлеуді жүиелі құруға, өздігінен қорытынды шығара білуге дағдыландыру ой өрісін танымдылық қабілетін арттыру. б) Адамгершілікке, инабатты, мейрімді болып өсуге тәрбиелеу |
|||
Күтілетін нәтижесі |
Сөйлем құра біледі. Сөйлем түрлерін ажыратады. Отанға деген сүйіспеншілігі артады |
|||
Кіріктірілген модульдер |
1.Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс — тәсілдер. 2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. 3.Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау. 4.АКТ — ны пайдалану |
|||
Қолдалатын әдіс — тәсілдер |
Топтық жұмыс, ойын, диалог арқылы оқыту, өзін — өзі бағалау, миға шабуыл, жұптық жұмыс. |
|||
Кезең |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Психология-лық дайындық |
Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. |
Оқушылар шеңберде жиналып, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
||
Кіріспе Сабақ бөлімдері |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындау. Мен білемін. Не білгім келеді? Мен білдім! |
Сәлемдесу.Топ мүшелері қол ұстасып, бір-біріне тілектер айтады.Сабақтың ұраны айтылады. Мектеп- біздің үйіміз, Ұстаз- біздің анамыз, Біз әдепті баламыз. |
Слайд. |
|
Негізгі бөлім Қызығушылығын ояту Тақтамен және дәптермен жұмыс Жаңа сабақ |
І — бөлім Мен білемін Үй тапсырмасын сұрау. Ойын арқылы жүзеге асады. «Мейрімді бала — білімді бала» ойыны. Балапан үйректерді судан өткізу сурақтары: 1.Сөз неден құралады? 2.Буын дегеніміз не? 3.Заттың атын білдіретін сөздер? 4.Заттың қимылын білдіретін сөздер? 5.Заттың сынын білдіретін сөздер? 6.Заттың санын білдіретін сөздер? 7.Сөйлем деген не? 8.Сөйлемнің сөзден айырмашылығы не? 9. «Жырау» өлеңін жатқа айту? Миға шабуыл: Жаз келді. Жаз қашан келеді? Алақай жаз келді! 152 — жаттығу Ой толғау. ІІ — бөлім Не білгім келеді? Ізденіске берілген тапсырманы сұрау. 1.Ж. Жабаев кім? 2.Ұлы жеңіске қандай үлес қосты? 3.Қандай өлеңдерін білесің. Ж.Жабаев Балаларға өлеңі оқылып мазмұны түсіндіріледі. І — топ Мәнерлеп оқиды,түсінік айтады. ІІ — топ Ж.Жабаевқа мінездеме береді ІІІ — топ ЭССЕ жазады. ІV — топ Қортындылайды |
Сұрақтарға жауап береді. Жаңа ақпаратпен танысады. Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сөздер мағынасын таниды. Бос уақытты қалай өткізгендігі туралы әңгімелейді. Жаттығуды орындайды Мәнерлеп оқиды Түсінік айтады Сұраққа жауап береді Қортындылады |
Ойыншық балапандар. Сұрақтар. Балапандар Сұрақтар Слайд, ереже Оқулық, тақта, дәптер. Ж.Жабаевтың портреті |
|
Сергіту сәтті |
Би арқылы сергиді |
Би билейді |
Ноутбук |
|
Сабақты бекіту |
ІІІ — бөлім Мен білдім Топтық жұмыс І — топ Симатикалық карта ІІ — топ Сөйлем талдау ІІІ — топ Сәйкестендіру ІV — топ Адасқан сөздер |
Топтасып орындайды Шешеді Сөйлем құрайды, талдайды, табады Сәйкестендіреді |
Парақшалар, түрлі — түсті қаламдар. |
|
Қорытынды |
Сөйлемнің бірінші сөзі бас әріптен басталып жазылады. Сөйлемнің соңы нүкте не сұрақ белгісі немесе леп белгісі қойылады |
|||
Үйге тапсырма |
151 — жаттығу орындалады |
Күнделікке белгілейді |
Күнделік |
|
Бағалау |
Фармативті, сумативті бағалау |
Өзін — өзі бағалау |
Күнделік |
|
Рефлекция |
Не білдім? |
Пікірін жазады |
Стикер |