Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сынып: 3
Пәні: Әдебиеттік оқу
Тақырып:Менің анам
Сілтеме: оқулық 3 сынып Әдебиеттік оқу Б.А.Тұрғынбаева, З.Муфтибекова.«Хрестоматия»
Мақсат: Өлеңнің идеялық мәнін түсінеді, өзіндік талдау жасайды, ойлай білуге дағдыланады
Күтілетін нәтиже:Өлеңді мәнерлеп жатқа оқуға төселеді,
Анаға деген сүйіспеншілігі туралы түсініктері тереңдей түседі.
Түс жору туралы білім алады
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Құрал-жабдықтар: Ноутбук, филипчарт, маркер, қима қағаздар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Кезең |
Уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||||||||||||||
1.Психологиялық ахуал |
2 мин
|
Психологиялық көңіл күй қалыптастырамын «Сәлемдік хат »
|
Қағазға сәлемдесу сөздерін жазыңыз. Сосын оны қобдишаға саламыз. Содан соң мен оны араластырып сіздерге ұсынамын. Сіз хатты топ алдында оқып, өзіңізге бүгінгі күннің естелігі ретінде қалдырасыз. |
||||||||||||||||
БІЛУ |
6 мин
3 мин
|
Үй жұмысын сұрау «Кресттіктер мен нөлдіктер» <!-- [if gte mso 9]> 1.Итті неге жеті қазынаның бірі дейміз? 2.Майлаяқты иесі неге байлап қойды? 3.Иттің сезімталдығын иесі қалай байқады? 4.Ит қайғыра біле ме? 5.Ол өз иесін қимайтынын жазушы қалай суреттеген? 6.Иттің қандай түрін білесің? 7.Иесі Майлыаяқты неге өзімен бірге алып кетпеді? 8.Майлыаяқты кімге аманат етіп қалдырмақшы? 9.Қалай ойлайсыңдар, Майлыаяқтың тағдыры ары қарай қалай болар екен?
«Топтастыру» -Сендерге ең жақын адам кім? -Ана сөзіне қандай тіркестер айта алар едің?
|
1. 1-ші команда (нөлдіктер) кестеден сан таңдайды. 2. Мұғалім сол нөмірдегі сұрақты оқиды. 3. Жауап дұрыс болған жағдайда, 1-ші команда сол квадратқа крестик қояды. 4. Жауап дұрыс болмаған жағдайда, 2-ші команда (крестиктер) сұраққа жауап беруге және сол квадратқа крестик қоюға мүмкіндік алады. Оқушылардың жауаптары. «Қолпаштау»
«Топтастыру» арқылы өз ойын білдіреді. Мысалы: асыл ана, жан ана, ақ жаулықты ана т.с.с. |
||||||||||||||||
ТҮСІНУ |
9мин |
Оқулықпен жұмыс: «Ойлан-жұптас-бөліс» <!-- [if gte mso 9]>
Сұрақтар мен тапсырмалар. -Баланың басынан өткен оқиға қайда болған деп ойлайсың? -Баланың анасына деген сезімін қалай суреттеген? -Үлкендер бұл түсті қалай жорыр еді? -Түс деген не?Түске сенесің бе? |
Өлеңді түсініп оқу.Оқушылар ойына келген жауаптарды немесе идеяларды барынша көп жазады (Ойлан). Одан кейін олар өз идеяларын әріптестерімен біріктіреді (Бірік) және соңында мұғалім бүкіл сыныптың идеяларын талқылауды бастайды (Бөліс). Оқушылардың жауаптары. «Бағдаршам» |
||||||||||||||||
2мин Сергіту сәті видеороликтен қайталау арқылы жасау. |
|||||||||||||||||||
ҚОЛДАНУ
ТАЛДАУ |
5мин
8мин |
Тақырыпқа байланысты жұптық «Сұхбат алу» әдісі бойынша диалог құрату.
«Постер» құрастыру» |
Екі оқушы диалог құрады. Ана және бала.
Оқушылар өлең мазмұнына сурет салып, қорғайды. «Смайлик» |
||||||||||||||||
ЖИНАҚТАУ |
6мин |
«Автор орындығы» Ана туралы мақал-мәтелдердің екінші жолын тауып жазу. |
Оқу үлгерімі А деңгейдегі оқушы: «Менің түсім» тақырыбында қызықты бір түсіңді жаз. Оқу үлгерімі В деңгейдегі оқушы: Баланың анасына деген сезімі суреттелген шумақтарды оқы.
А-В. 1.Ананың көңілі балада, … ... … . 2. Әкеге қарап ұл өсер, … ... … ... . «Автор орындығына» шығып, жұмыстарын оқиды «Мадақтау» |
||||||||||||||||
БАҒАЛАУ
Үйге тапсырма
|
2мин
2мин |
Бағалау парағы 1.Бағалау парағының толтырылуын бақылайды. 2.Оқушылардың бірін-бірі бағалауын тыңдайды, түзетулер енгізеді. 3.Өз — өздерін бағалатады.
«Аяулы ана» тақырыбында ұялы телефоннан аналарына құттықтау жазу. |
|
||||||||||||||||
РЕФЛЕКСИЯ |
|
Жауап жазады. |