Абильмажинова Гулмира Каниевна
Должность:Учитель казахского языка и литературы
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:Северо - Казахстанская область г. Петропавловск
Открытый урок по казахскому языку "Аялдама"

Солтүстік Қазақстан облысы

Петропавл қаласы

№1 жалпы білім беретін мектеп-интернат

қазақ тілі пәні мұғалімі

Абильмажинова Гүлмира Каниқызы

Сынып/ мерзімі

5 «б» 15.09.15

Сабақтың тақырыбы:

Аялдамада

Сабақтың мақсаты:

1.Білімдік: тақырып бойынша жан-жақты мәлімет бере отырып, дауыссыз дыбыстарды түсіндіру, сауатты жазуға және

сөйлеуге үйрету;

2. Дамытушылық: ауызша және жазбаша тілді дамыту,қызығушылығын арттыра отырып, танымдық көзқарастарын

қалыптастыру;

3.Тәрбиелік: өз елін, жерін, Отанын сүюге, мемлекеттік тілді құрметтеуге, қоғамдық ортада өзін-өзі ұстауға тәрбиелеу;

Күтілетін нәтиже:

Дауыссыз дыбыстарды меңгеру, аялдама жөнінде өз пікірін айта білу;

Сабақ түрі:

Пысықтау сабағы

Сабақтың әдісі:

Миға шабуыл,Венн диаграммасы

Көрнекілігі:

Суреттер, үлестірмелі парақшалар, кестелер

Уақыты

Жұмыстың түрі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Негізгі дерек көз-дері

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушының психологиялық ахуалын туғызу үшін ынтымақтастық атмосферасын өткізіп, смайликтер арқылы көңіл -күйлерін біліп аламын.

Оқушының сабаққа ынтасы артып, қызығушылығы оянады.

Смаиликтер мен стикерлер

10 минут

Қызығушылығын ояту

-Бұрын алған білімін еске түсіру мақсатында “Соқыр теке" әдісімен сұрақтар қою.

Оқушы өткенді еске түсіре отырып, берілген сұрақтарға жауап береді

Үлестірмелі кеспе қағаздар

7 минут

15минут

Негізгі бөлім

Мағынаны тану:

1.Семантикалық картамен жұмыс жасайды

2.Суреттермен жұмыс жасатамын

3. Жаттығу жұмыстарын жасатамын.

1.Оқушылар ізденеді

2.Суреттермен жұмыс жасайды

3.Оқулықпен жұмыс жасайды,тест арқылы өткендерінпысықтайды

Суреттер

3минут

Қорытынды

1. Тестпен жұмыс жасайды

2.Инсерт кестесі арқылы не білгенін білу

Білімдерін бекітеді.

Венн диаграммасы

2минут

Бағалау

Мақтау, мадақтау арқылы жиынтық баға қойылады.

Өзіне сын көзбен қарай отырып, ынталанады.

Кері байланыс жасайды,сабақтан алған әсерін жазады.

Үйге тапсырма

Жаттығу жұмысы.

Келер сабақ бойынша тапсырма беру

Дауысты дыбыстан өткендерін бекітеді

Қосымша әдебиеттер

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности