Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Фонетикадан өткенді қайталау

Қазақстан Республикасы,Оңтүстік Қазақстан облысы,Мақтарал ауданы,Жетісай қаласы
«№119 жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Боранова Әлия

Сабақтың мақсаты:

А). Білімділік: оқушылардың жыл басынан бері алған білімдерін, фонетика тарауы бойынша алған білімдерін бекіту

Ә). Дамытушылық: оқушылардың есте сақтау қабілетін дамыту.

Б). Тәрбиелілік: оқушыларды адамгершілкке, тазалыққа, елін, жерін сүюге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ

Сабақтың көрнекілігі: плакат, қима-қағаздар

Сабақтың формалары: топпен жұмыс, жекуе баламен жұмыс, сынып ұжымымен жұмыс

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру,

Сәлемдесу

Кезекші мәлімдемесі,

Журнал бойынша түгелдеу

2. . Үй тапсырмасын сұрау

А). Өткен сабақта өтілген ережені сұрау

Ә). Жаттығу жұмысының орындалу шартын барысын, дәптерлерін тексеру.

Б). Сұрақ қою арқылы өткен сабақты бекітемін.

Тіл мерекесіне байланысты бірнеше сұрақ қойылады.

Жаңа сабақ.

Зымыран сұрақтар.

  1. Фонетика деген не?
  2. Буын деген не?
  3. Буынның неше түрі бар?
  4. Дыбыс нешеге бөлінеді?
  5. Дауыты дыбыстың түрлері?
  6. Дауыссыз дыбыстың түрлері?
  7. Екпін деген не?
  8. Екпіннің неше түрі бар?

Оқулықпен жұмыс.

Балалар бүгінгі сабақта біз фонетика саласынан алған білімдерімізді пысықтаймыз. Бірінші тапсырма, зымыран сұрақтар өтті. Ол зымыран сұрақтар ережелерді еске түсіру.

1). Ал оқулықпен жұмыс жасасаң фонетикалық талдауды еске түсіреміз.

23 жаттығу. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерге кешенді әдіспен фонетикалық талдау жавсаңдар.

  1. Тоғай
  2. Біріңғай жуан буынды сөз.
  3. Екі буыннан тұрады, ашық бітеу
  4. Бұл сөз тасымалданады.
  5. Екпін соңғы буынға түседі.

Т — қатаң

О-жуан, ашы, еріндік

Ғ-ұяң

А-жуан, ашық, езулік

Й-үнді

Ой қозғау. Венн диаграммасы

2.

Екі сөзді фонетикалық тұрғыдан салыстыру стратегиясын жүргізіледі.

3. Шығармашылық сәт

Тақтаға алты бейнелі суреттер ілінеді. Сол бейнелі суреттерден белгілі бір оқиға пайда болады.

Қорытынды.

  1. Сабақты қорытындылау мақсатында тақтаға «Фонетика» жазуы бар плакат ілінеді. Ол сөз фонетикалық тұрғыдан талданады.
  2. Оқушылардың берген жауаптарына қараай білімдерін бағалау
  3. Үйге тапсырма беру: «қазақ тілі- мемлекеттік тіл» тақырыбына шағын мәтін жазу.
Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности