link5796 link5797 link5798 link5799 link5800 link5801 link5802 link5803 link5804 link5805 link5806 link5807 link5808 link5809 link5810 link5811 link5812 link5813 link5814 link5815 link5816 link5817 link5818 link5819 link5820 link5821 link5822 link5823 link5824 link5825 link5826 link5827 link5828 link5829 link5830 link5831 link5832 link5833 link5834 link5835 link5836 link5837 link5838 link5839 link5840 link5841 link5842 link5843 link5844 link5845 link5846 link5847 link5848 link5849 link5850 link5851 link5852 link5853 link5854 link5855 link5856 link5857 link5858 link5859 link5860 link5861 link5862 link5863 link5864 link5865 link5866 link5867 link5868 link5869 link5870 link5871 link5872 link5873 link5874 link5875 link5876 link5877 link5878 link5879 link5880 link5881 link5882 link5883 link5884 link5885 link5886 link5887 link5888 link5889 link5890 link5891 link5892 link5893 link5894 link5895 link5896 link5897 link5898 link5899 link5900 link5901 link5902 link5903 link5904 link5905 link5906 link5907 link5908 link5909 link5910 link5911 link5912 link5913 link5914 link5915 link5916 link5917 link5918 link5919 link5920 link5921
Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Иррационал теңдеулерді, олардың жүйелерін және иррационал теңсіздіктерді шешу

Қазақстан,Қызылорда облысы,Жаңақорған ауданы

Кеңес ауылы №239 орта мектебі

Математика пәні мұғалімі

Ахметова Айша Курбанбековна

Сабақтың мақсаты:

  1. Иррационал теңдеулер мен олардың жүйелеріне арналған есептерді шешу дағдыларын жетілдіру,ҰБТ-де кездесетін иррационал теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу.

2. Оқушылардың ақыл-ойын жан-жақты дамыту, математикалық сауаттылығын арттыру, теориялық білімдерін практика жүзінде қолдану дағдысын қалыптастыру.

3.Жауапкершілікке, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу, пәнге қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: Бекіту сабағы

Сабақтың әдісі: Практикалық, сұрақ-жауап, өзіндік жұмыс, тест

тапсырмалары

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі карточкалар , жауап парақтары « Білім — біліктілікке жеткізер баспалдақ, ал біліктілік — сол білімді іске асыра білу дағдысы » Ахмет Байтұрсынов

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру.

а) Оқушылармен амандасу, сабаққа дайындығын тексеру және

оларды түгендеу.

ІІ. Теориялық білімдерін тексеру. Сұрақ- жауап арқылы.

  1. Иррационал теңдеу деп қандай теңдеуді айтамыз?

2.Иррационал теңдеулерді шешудің жалпы әдістері қандай?(Жауабы 1), 2), жаңа айнымалы еңгізу тәсілі, айнымалының табылған мәндерін міндетті түрде тексеру)

3.Бөгде түбір дегеніміз не?( Теңдеуді қанағаттандырмайтын айнымалының кейбір мәндерін бөгде түбірі болады)

4.Иррационал теңдеулер жүйесі дегеніміз не?

5.Иррационал теңдеулер жүйесі шешуде қандай тәсілдерді қолдану керек?

6. Иррационал теңсіздік деп қандай теңсіздікті айтамыз?

7.ииррационал теңсіздіктерді шешу үшін қолданылатын қатынастарды қайталайық. III. Ауызша есептеу: 1.Өрнектің мәнін есептеңдер: а) ( ) ә) 3√ 8* 343*125;

Теңдеулерді шешіңдер: 2. ; 3. 4.

5. 6. 7. 8. .

Бағалау: Әрбір дұрыс жауап 1балл. Жауаптары:1.а)1,2 ә)70

2.Жауабы жоқ, 3).162 4).0 5)-3,+3 6. Жауабы жоқ. 7).196 8) Жауабы жоқ.

IV.Деңгейлік есептер шығару.

А деңгейі: 1. √27+ √х - 2 = √75; 2. х - √х — 6 ═ 0;

Бағалау:Әрбір дұрыс жауап 1балл.

В деңгейі: 3. √ 15 - х + √3 — х ═ 6; 4. 3√х + 2√у = 23,

10√х - 7√у = 22.

Бағалау: Әрбір дұрыс жауап 2 балл.

С деңгейі: 5. √х + √у = 5, 6.√х2 — 2х — 8 ≤ х.

х + у + 4√ху =37.

Бағалау:Әрбір дұрыс жауап 3 балл.

Қосымша тапсырма: х –тің қандай мәнінде мына у 10 + х - √2-х функциясы оң мән қабылдайды?

Бағалау:Дұрыс жауабына 3 балл.

Жауаптары: 1. х=14; 2. х=9; 3.х=-1; 4.(25,16); 5.(4; 9), (9;4);

6. х; Қосымша тапсырманың жауабы: х (-1;2].

V.Тест:

1.Есепте:0,1√400 +2,1*√

А)20,9 В) 27 С)2,7 Д)20,7 Е)0,9

  1. +

А)28 В)44 С)36,125 Д) - 10 Е)35,875.

3.Теңдеуді шішініз: 2

А)- В) С)түбірі жоқ Д) -, Е).

4. Теңсіздікті шішініз:

А)(5;8) U (8;) В)(-)U(5;) С)(-)U() Д) () Е)(5;8).

5.8 санының оң жағына да сол жағына да өзінен басқа бір санды жаздық. Шыққан сан 6-ға бөлінеді. Біз қандай сады жаздық?

А)1 В)2 С)5 Д)4 Е)3

Бағалау: Әрбір дұрыс жауап 1балл.

Дұрыс жауаптары

1

2

3

4

5

С

А

С

Д

В

Бағалау парағы:

Оқушының аты-жөні:

Теориялық білім

Ауызша есептеулер

Деңгейлік тапсырмалар

Тест

Жалпы балл

Бағасы

25 балдан жоғары - «5»

15-24 балл - «4»

8 — 14 балл - «3»

VI. Қорытындылау.

VII.ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ: 1. Х += теңдеуін шішініз(ҰБТ-де кездескен есеп)

  1. 2011 жылғы Азиадада қазақстандық команда 53- алтын мен күміс, 49- қола мен алтын және 38- күміс пен қола медаль женіп алды. Барлығы неше медаль женіп алды?

А)38 В)53 С)70 Д)110 Е)140

VIII. Бағалау парақтарынды тапсырындар.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности