Казахстан, Восточно-Казахстанская область, Кокпектинский район, с. Кокжайык
Кокжайыкская средняя школа
Учитель математики ІІ квалификации
Мухаметжанова Гаухар Саулебековна
Сілтеме: |
Оқу бағдарламасы, күнтізбелік-тақырыптық жоспар |
||||
Сабақтың мақсаты: |
Натурал, рационал, иррационал және нақты сандарды ажырата білу. |
||||
Міндеттері: |
Оқушыларды Қазақстан Республикасының патриоты болуға тәрбиелеу. |
||||
Сабақтың нәтижесі |
Оқушылардың нақты сандар туралы түсініктері қалыптасты. Тапсырмалар орындалып тестілеу өтеді |
||||
Идеялар: |
Рационал сандар, иррационал сандар, нақты сандар |
||||
Сілтеме:
|
Ә. Әбілқасымова т.б , 8 сынып алгебра оқулығы: Алматы «Мектеп» 2012 |
||||
Сабақтың барысы: |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
|||
Ұйымдастыру |
Психолдогиялық ахуал туғызу «Тарихи тұлға» |
Қорапшадағы айнаға қарап күлімсіреу |
|||
Топқа бөлу: 1 топ: Квадраты а-ға тең кез келген теріс емес в саны теріс емес а санының арифметикалық квадрат түбірі деп аталады 2 топ: Кез келген шексіз периодты емес ондық бөлшек иррационал сан деп аталады.
|
Оқушылар бірден арифметикалық квадрат түбір деген жаңа ұғымды байқайды және 3 топқа бөлінеді |
||||
Өткенді қайталау: |
Толтыр: |
Интербелсенді тақтадағы тапсырманы бір оқушы орындайды№ топтар кезектеседі |
|||
Үй жұмысын тексеру |
№15 жауаптары тақтада берілген. |
Жұпта тексеру |
|||
Топқа бөлу |
Өткен сабақтағы бағалары бойынша «3»-1, «4»-2, «5»-3 |
Әр түрлі деңгейлі 3 топ құралады |
|||
Ортақ тапсырма |
Кесіндінің ұзындығы бір ұзындық өлшемінде шексіз периодты ондық бөлшекті, екінші ұзындық өлшемінде шексіз периодты емес ондық бөлшекті өрнектеуі мүмкін бе? Мысал келтір. |
Орындау |
|||
Деңгейлеп оқыту |
А) № 18 В) №19 С) № 25 |
Оқушылар орындап жұпта тексереді |
|||
Тест |
1. Кез келген рационал сан нақты сан бола ма? Иә 2. Кез келген иррационал сан нақты сан бола ма?Иә 3. Нақты сан арқылы кез келген кесіндінің ұзындығы өрнектеле ме? 4. Салыстыр 0,333.. және 1/3 5. Рационал сандарды тап? 6. Иррационал сандарды белгіле |
Тестті орындау |
|||
Үй жұмысы: |
|
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады |
|||
Бағалау: |
Бағалау парағы арқылы алған бағаларын дыбыстау |
Бағалау парағын толтырады |
|||
Кері байланыс: |
Смайликтер арқылы сабақты бағалау |
Смайлик тандау |