Күні |
22.11.2014жыл |
|||||
Сыныбы |
8-сынып |
|||||
Пәні |
Технология |
|||||
Мақсаты |
Оқуыларға белдемше шақтап көруді ұсыну. |
|||||
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар белдемшені дұрыс шақтап көруге қалыптасады. Топпен жұмыстын пайдасын сезінеді. |
|||||
Сілтеме |
АКТ құралдары: интерактив тақтасы,интернет желісі, суреттер,9-технология автор:Е.В.Ермилова.И.А.Топченик . «Мектеп» баспасы
|
|||||
Блум таксономиясы |
7 модуль |
Ресурстар |
Сабақтың мазмұны |
|||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
||||
|
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне қарай білім беру |
Топтастыру (смайликтер арқылы топқа бөлу) |
Психологиялық дайындық. Ынтымақтастық атмосферасын құрады.Оқушылармен бірлесе отырып топта жұмыс істеу ережесін құру. |
Бір-біріне жақсы көңіл-күй силайды. |
|
|
Білу |
АКТ-ны қолдану (интербелсенді тақта) Сын тұрғысынан ойлау, түрткі сұрақтар. |
Ой шақыру стратегиясы
Ойын "Кім жылдам?"
Түрткі сұрақтар.
|
Жаңа сабақты ашу үшін оқушыларға белдемшелердің түрлерін айту,сызбасындағы моделдермен таныстыру. Одан кейін сән журналын көрсетіп тұрып, суреттеріне қарап, сол туралы әңгіме қозғау. -белдемшені қалай көктейміз. -карсажды не үшін пайдаланады. - дөңгелек қатпары белдемшені бірінші шақтап көру ерекшеліктері қандай. |
Тапсырманы орындай отырып, әрбір жауапқа сыни ойлай отырып жауап береді.
Өздерінің бұрынғы білімдерін еске түсіреді.
Оқушылар бірінші шақтап көруді еске түсіреді. |
Өзін-өзі бағалау
Вербальды бағалау
|
|
Түсіну |
Сын тұрғысынан ойлаудың әдістері: Қарлы кесек ойыны, ашық сұрақтар қою. |
Оқулық, сұрақ - жауап (ашық сұрақтар)
|
Белдемшенің шақтап көру тәртібін түсіндіру.Жұмыс барысындағы 10 орындау тәртібін анықтау. Осы әдістерді ажырата аласындар ма? -Өз ойларыңды дәлелдеңдер. Мұғалім әр топқа осы әдістерді бөліп береді. |
Мәтінді оқып шығып, әрбір топ бөлінген тақырыпқа байланысты қарлы кесек ойынын ойнау. |
Топтық бағалау. Бас бармақ арқылы бағалау. |
|
Қолдану |
Оқытудағы жаңа тәсілдер. Көзбен көру арқылы СТО,кластер құрастыру. |
Көзбен көру арқылы СТО Суретпен жұмыс, кластерді қорғау. |
Оқушыларға модельдің күрделілік деңгейібойынша ашық сұрақтар қою. Модельдің күрделілік деңгейібойынша бойынша кластер жасауды ұсынады. |
Оқушылар сын тұрғысынан ойлап, суреттерге . Оқушыларғабелдемше ақаулары және оларды жою туралы кластер құрастырады, қорғайды. |
Мұғалім өзі тексеріп, бағалайды: "Білімпаздар" тобы, (1-ші орындаған, постерді жақсы қорғады) "Ұқыптылар" тобы (ауызша әңгімеде қателер болуы мүмкін, "Алғырлар" тобы (постер қорғағанда қателіктер жіберуі мүмкін). |
|
|
АКТ-ны қолдану |
Сергіту сәті |
Сергіту сәтін ұйымдастырады. |
Жаттығу жасайды |
. |
|
Талдау |
Сын тұрғысынан ойлау. Деңгейлік тапсырмалар. Оқытудағы жаңа тәсілдер. |
Деңгейлік тапсырмалар. |
Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар береді.
|
Оқушы өзінің шамасына қарай, тапсырмаларды таңдап алады, орындайды. |
Смайлик арқылы бағалау |
|
Жинақтау |
Сын тұрғысынан ойлаудың әдісі — логикалық зерттеу мен пайымдау |
Белдемшенің шақтап көрудегі ең қарапайымнан күрделісіне қарай қайсысы пайдалырық, қайсысымен жұмыс істеуге ыңғайлы соны дәлелдендер. |
Оқушыларға тақырыпты ашуда жаңа идеяларды өз ойларын қосуға итермелеу. |
Тақырып бойынша алған білімдерін пайдалана отырып, логикалық зеттеу арқылы адамның зейінін өзіне қарататын идеяларды табады, есте сақтайды. |
Өзін-өзі бағалау |
|
Бағалау |
Жас ерекшеліктеріне қарай білім беру. Диалогтық оқыту. |
Сұрақ - жауап. "Конверт" кері байланыс стратегиясы |
1. Топтарға бірін-біріне сұрақ қоюды тапсырады. 2. Кері байланысты ұйымдастырады. |
Тақырып бойынша топтар бірін-біріне сұрақтар қояды. - Саған белдемше тігу оңайма? - Белдемше тігу туралы не ойлайсын? Оқушылар стикерлерге бүгінгі тақырып бойынша нені жақсы түсінді, қайсы тапсырмалар қиын болды сол туралы жазып тақтада қыстырылып тұрған конверттің ішіне салады. |
Кері байланыс. Жиынтық бағалау. |