link882 link883 link884 link885 link886 link887 link888 link889 link890 link891 link892 link893 link894 link895 link896 link897 link898 link899 link900 link901 link902 link903 link904 link905 link906 link907 link908 link909 link910 link911 link912 link913 link914 link915 link916 link917 link918 link919 link920 link921 link922 link923 link924 link925 link926 link927 link928 link929 link930 link931 link932 link933 link934 link935 link936 link937 link938 link939 link940 link941 link942 link943 link944 link945 link946 link947 link948 link949 link950 link951 link952 link953 link954 link955 link956 link957 link958 link959 link960 link961 link962 link963 link964 link965 link966 link967 link968 link969 link970 link971 link972 link973 link974 link975 link976 link977 link978 link979 link980 link981 link982 link983 link984 link985 link986 link987 link988 link989 link990 link991 link992 link993 link994 link995 link996 link997 link998 link999 link1000 link1001 link1002 link1003 link1004 link1005 link1006 link1007
Кожагулова Айшолпан Алибековна
Должность:учитель математики
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Возвышенка
Урок алгебры на тему: "Қысқаша көбейту формулалары"

Сабақтың тақырыбы: «Қысқаша көбейту формулалары»

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: - тақырып бойынша алған білімін жинап, бір жүйеге келтіру;

- қысқаша көбейту формулалары бойынша білімдерін тексеру.

-ойлау қабілетін дамыту және математика тілінде сөйлеу

дағдыларын қалыптастыру;

Тәрбиелік : Оқушыларды көпшіл болуға үйрету, өзара көмегін

қалыптастыра отырып, жауапкершілікке

дағдыландыру, өзін-өзі басқаруға тәрбиелеу.

Дамытушылық: Шығармашылық жұмыс істеуге, тез ойлауға

дағдыландыру, өз жетістігін бағалай білуге үйрету.

Сабақтың түрі: Білімді бекіту сабағы.

Көрнекілігі: компьютер, интерактивтік тақта, презентация

Сабақ барысы:

1) Үй тапсырмасы. Сабаққа дайындық(теориялық білім, формулалар)

2) Кім жылдам? (Ауызша есеп.)

3) Математикалық диктант.

4) Сен мұғалімсің ! Қатені түзе.

5) Әр түрлі тапсырмалар.

6) Өзіндік жұмыс.

7) Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау.

І. 1 слайд. . Сабаққа дайындық(теориялық білім, формулалар)

Қандай қысқаша көбейту формуласын білесіңдер?

формула түрінде және ережесін айту, мысал келтіру.

Оқушы жауаптары:


Екі өрнектің квадраттарының айырымыЕкі өрнектің қосындысының және айырымының квадраты


ІІ. 2 слайд. Ауызша есеп(қайталау).

Төмендегі есептер интерактивтік тақтада көрсетіліп тұрады. Оқушылар ауызша , тез жауап беруі керек.

Есеп. Жауап:


ІІІ. 3 слайд. Математикалық диктант.

Өрнек түрінде жазыңдар:

1) а мен 7 сандарының қосындысының квадраты.

2) 4 және в санының қосындысы мен айырмасының көбейтіндісі.

3) в және 5а сандарының айырымының квадраты.

4) 2х және 1 санының қосындысы мен айырымының көбейтіндісі.

ІV. 4 слайд. Сен мұғалімсің! Қатені түзу керек.

Оқушылар тақтадағы есептердің қатесін түзейді.

V. Әртүрлі тапсырмалар.






5 слайд. Мына өрнектерді өз бағандарына жаз.

Екі өрнектің қосындысының квадраты

Екі өрнектің айырмасының квадраты

Екі өрнектің квадраттарының айырмасы

6слайд. “?” Белгісінің орнына қандай өрнек жазу керек?

7 Слайд. Кестені толтыр :

1

өрнек

2

өрнек

Екі өрнектің айырмасын оның қосындысына көбейту

Екі өрнектің квадраттарының айырмасын жазу

В

0,3

aв

5

х

у

VI. 8 слайд. Өздік жұмыс

1-нұсқа 2- нұсқа



І. Көбейткішке жікте :



ІІ. Көпмүше түрінде жаз :

Өздік жұмысты аяқтағаннан кейін, оқушылар көршілерімен дәптерлерін ауыстырып, интерактивтік тақтадағы дұрыс жауапқа қарап, тексереді. Өздері бір-бірін бағалайды.

VII. 9 слайд. Сабақты қорытындылау.

Тұжырымды жалғастыр.

Екі өрнектің квадраттарының айырымы .....

Екі өрнектің қосындысының квадраты…

Екі өрнектің айырымының квадраты…

VIII. Үйге тапсыр

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности