Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Көбейту және бөлу

Казахстан,Костанайская область,г.Костанай

Средняя школа №30

Учитель начальных классов

Ахмадиева Лязат Есимжановна

Сабақтың тақырыбы:Көбейту және бөлу.

Қайталау, пысықтау сабақ.

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың білімдерін кеңейту. Үш таңбалы санға көбейту және бөлу амалдарын орындай отыра білімдерін қалыптастыру.

Оқушылардың дүние танымын кеңейту, экологиялық тәрбие беру. «Көбейту және бөлу» тарауынан алған білім — икемділіктерін іске асыра білуге дағдыландыру.

Сабақтың түрі: Саяхат сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ — жауап

Жабдықтар: Компьютер және интерактивтік тақтаны қолдану, карта.

Не білу керек? Үш танбалы санды үш танбалы санға бөлу. Есептерді шығару.

Не істей білу? Дәптерде қатесіз таза шығару. Карточкамен жұмыс. Өз - өздерін тексеру. Бір — бірін тексеру. Бағалау.

Сабақтың жүрісі.

  1. 1. Ұйымдастыру кезеңі

-сабақтың мақсатын жариалау

Балалар бізде бүгін саяхат сабағы. Өткен сабақта алған біліміміз арқылы Қазақстанның, яғни Отанымыздың үлкен қалаларына саяхатқа барамыз, аралаймыз.

  1. 2. Кіріспе кезеңі «Ой қозғау»

-Балалар біз ұшаққа отырып қалаларды аралаймыз, соңдықтан ұшаққа отырардың алдында ұшағымызға жанармай құйып алайық.

-Біздің ұшағымыздың жанар майы — біздің біліміз.

2 слайд

А) Ауызша есеп

… + … - … = 24

… + … - … = 0

… - … + … = 24

Саңдарды дұрыс қою.

- Мінекей ұшақты жанармаймен толтырдық, енді ұшаққа отырып ұшамыз.

Ә) Дәптер жұымсы

Күн мен айды жазу

Көркем жазу

- Ал енді балалар біз ұшақтың ішінде отырып дәптерімізге күн мен айды жазып қойдық.

- Мінекей ұшып келдік. Бұл қандай қала?

3 слайд

Астана қаласы шығады (бір оқушы Астана туралы не білетін айтып береді).

- Астанадан әрі қарай ұшып кету үшін ұшағымызды тағыда біліммен толыру керек.

4 слайд

Мысалдарды бағанмен шығару (көршілері бір - бірін тексеру) дұрыс жауап 5 слайд

  1. 3. Негізгі кезең

- Балалар әрі қарай ұшып барамыз, енді келген қаламыз Қарағанды. 6 слайд

- Қарағанды қаласының суреттері шығады (бір оқушы айтып тұрады)

- Мінекей біз Қарағандыны да араладық.

Ұшаққа мінер алдында Қарағанды қаласының тапсырмасын орындаймыз.

7 слайд

- Деңгейлік тапсырма. Теңдей шеш. (өз - өздерін тексеру)

8 слайд

Дұрыс жауабы шығады

- Ал енді балалар Қызылорда қаласына келдік.

- Аралаймыз, экскурсавот қаламен таныстырады (бір оқушы айтып тұрады)

9 слайд

Қызылорда қаласы шығады

- Кетер алдында бұл қаланың тапсырмасын орындаймыз

  1. 4. Бекіту

- Оқулық бойынша есепті шығару

- Сергіту сәт

- Ендігі қаламыз Атырау

- Бұл қаланың тасырмасы 10 слайд шығады (өздік жұмысы) №6

- Бір оқушы дауыстап тек жауабың оқиды.

  1. 5. Қорытындылау.

- Бағалау

- Үйге тапсырма беру.

Сандарды дұрыс қой
35,23,12
…+...-…
=24
…+…-…=0
…-…+…=24

Бағанмен шығар

  • 1 нұсқа 2 нұсқа
  • 3870:43*18 2660*29:38
  • 47564:506*109 708*150:450

Теңдеу шеш

  • 1500*(х+400)=3
  • 200*(х+71)=54000
  • 900:а=180:4
  • в*6=54828:2
  • 47*х=611
  • 8706-а=5392

Геометриялық тапсырма

Қабырғалары 2 см және 4 см тік төртбұрышты сыз. Қабырғасының ұзындығы тік төртбұрыш қабырғалары ұзындықтарының айырмасына тең шаршы сыз. Олардың аудандарын және периметірін тап.

Есепті әр түрлі тәсілмен шығар
а) Автобекеттен бір мезгілде қарама-қарсы бағытта шыққан екі автобустың бірі 60 км/сағ жылдамдықпен 3 сағат жолда болды. Осы уақыттың ішінде екінші автобус біріншіге қарағанда 30 км артық жол жүрді. Осы уақытта автобустар бір-бірінен қандай қашықтықта болды?



Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности