Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Атамекен. Тұйық етістік.
Қазахстан,Астана қаласы
№36 орта мектеп
Қазақ тілі мен әдебиет мұғалімі
Тұңғышпаева Заура Мұқашқызы

Мақсаты :Оқушыларды атамекен, туған жер ұғымдарының мәнін түсіндіру, тілін дамыту, ойларын ауызша, жазбаша сауатты жеткізе білуге дағдыландыру.

Сабақ барысы.

Кезең

Жұмыс түрі.

Жаттығулар

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдастыру формасы.

Бағалау формалары.

1.

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне жағымды тілектер білдіреді.

2 мин.

Балаларға сабақтың алтын ережесін сақтауды ескертемін.

Балаларды ауызша мадақтау.

3.

4.

5.

Миға шабуыл: Сұрақ-жауап арқылы

1. Сен қай мемлекетте тұрасың?

2. Қазақстан Республикасы қандай мемлекет?

3. Қазақстан Республикасы тәуелсіздігін қашан алды?

Топтастыру стратегиясы.

1.Тақырыпқа сәйкес сөйлемдерді екі топқа бөлу.

Интерактивтік тақтада берілген тапсырманың дұрыс жауабы жазылады.

Топтық жұмыс

1-ші топқа: Келген қонақтармен оқушылардан сұхбат алу.

2-топқа: Астананың көрікті жерлеріне саяхат (видеофильм)

3топқа: Қазақстан картасын пайдаланып, толық мәліметтер жинап келу.

Сұрақ-жауап: Қалай ойлайсыңдар, осы тақырыптың ортақ мазмұны не, сендер не туралы әңгіме қозғадыңдар?

Жақсы, сонда бүгінгі сабақтың тақырыбы қалай болмақ? (Дұрыс «Атамекен»)

Мәтінмен жұмыс. ЖИТСО әдісі бойынша.

Сөздік жұмыс. Мәтіннен мағынасы түсініксіз сөздердің мағынасын ашып, түсіндіру (тән болып,бүкіл ауқымында, терең ілтипатпен, айқын сезіледі, кіндік қаны тамған,тамыры терең )

Топтық жұмыс.

Мәтінмен жұмыс. Берілген мәтінді оқып,топ спикерлерінің сұрақтарына жауап береді.

Бағалау: Топ спикерлері бағалау парағы бойынша пікірлесе отырып, топты бағалайды.

Интерактивтік тақта арқылы «атамекен» сөзінің синонимін табу.

Дәптермен жұмыс. Грамматикалық тапсырма.

1. Мәтіннен түйық етістіктің жұрнағы бар сөздерді теріп жазыңдар.

2. "Білу" сөзін септеп, "қастерлеу" сөзін тәуелдеу.

Ауызша сұрақтар: Мақал-мәтелдер, нақыл сөздер білесіңдер ме?

Рефлексия.

Қорытындылау. Бағалау.

Үй тапсырмасы: «Менің Атамекенім» тақырыбына эссе жазу.

3мин.

5 мин.

10 мин.

10 мин.

2 мин.

5 мин.

2 мин.

2 мин.

3 мин.

Берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы естеріне түсіртеді

Критериалды бағалауды таныстырады.

Үш топтың жұмысын бақылайды.

Балалардың жауабын тыңдап, мадақтау.

Оқушыларды сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру

Оқушылармен келісіп, сабақтың тақырыбын анықтау.

Балалардың топтағы жасап жатқан жұмыстарын бақылай ды.

Оқушылардың жауаптарын тыңдайды, бақылайды.

Интерактивтік тақтаға дұрыс жауабымен таныстырады.

Берілген сұрақтарға ауызша жауап береді

Топ спикері топ бойынша бір-бірінің жұмыстарын бағалайды.

Балалар топтарымен өз жұмыстарын қорғап, келесі топтың жұмыстарын бағалайды, өз көзқарастарын айтады.

Оқушылардың жауабы.

Оқушылар білгендерін тақтаға шығып, синонимдерін жазады.

Дәптерлеріне сөздердің мағынасын ашып жазады.

Топ спикерлері ауысып отырып, мәтіннің мазмұнына байланысты сұрақтар қояды.

Дәптермен жұмыс. Грамматикалық тапсырмаларды орындайды.

Интерактивтік тақтада жазылған дұрыс жауабымен тексереді.

Балаларды ауызша мадақтайды.

Топтық бағалау.

Бірін-бірі бағалау.

Балаларды ауызша мадақтайды.

Бірін-бірі бағалау

Өзін-өзі бағалау

Сабақ ұнады ма?

Кімнің жауабы ұнады?

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности