link4320 link4321 link4322 link4323 link4324 link4325 link4326 link4327 link4328 link4329 link4330 link4331 link4332 link4333 link4334 link4335 link4336 link4337 link4338 link4339 link4340 link4341 link4342 link4343 link4344 link4345 link4346 link4347 link4348 link4349 link4350 link4351 link4352 link4353 link4354 link4355 link4356 link4357 link4358 link4359 link4360 link4361 link4362 link4363 link4364 link4365 link4366 link4367 link4368 link4369 link4370 link4371 link4372 link4373 link4374 link4375 link4376 link4377 link4378 link4379 link4380 link4381 link4382 link4383 link4384 link4385 link4386 link4387 link4388 link4389 link4390 link4391 link4392 link4393 link4394 link4395 link4396 link4397 link4398 link4399 link4400 link4401 link4402 link4403 link4404 link4405 link4406 link4407 link4408 link4409 link4410 link4411 link4412 link4413 link4414 link4415 link4416 link4417 link4418 link4419 link4420 link4421 link4422 link4423 link4424 link4425 link4426 link4427 link4428 link4429 link4430 link4431 link4432 link4433 link4434 link4435 link4436 link4437 link4438 link4439
Уристемов Галымжан Маханбетович
Должность:не указана
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:не указан
Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдыру

Курумбаева Зарипа Худдусовна, ОҚО, Мақтарал ауданы, Жетісай қаласы, №119 жалпы орта мектебі

Сабақтың тақырыбы: Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдыру

Сабақтың мақсаты:

а) Білімділік:

Өтілген тақырыптарды қайталау және жүелеу. Дұрыс бөлшек пен бұрыс бөлшектің айырмашылығын көрсету.Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыра білуге дағдыландыру,анықтама айта білуге үйрету.

ә) Тәрбиелік:

Оқушылардың өз ойын толық,дұрыс жеткізе білуге,тапқырлыққа жылдамдыққа тәрбиелеу.

б) Дамытушылық: Оқушылардың ойлау,есте сақтау қабілетін,танымын дамыту,пәнге деген қызығушылығын ояту белсенділіктерін арттыру.

Сабақтың типы: Ертегі сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ жауап түрінде

Сабақтың көрнекілігі: Плакаттар, суреттер.

Сабақтың барысы:

1) Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушыларды түгелдеп, оқушылардың назарын аудару

ә) Сабақтың психологиялық ахуалын туғызу.

Балалар, бүгінгі, ертенгі және болашақтағы мақсаттарың не? (Оқу, білім алу, тәртіпті болу т.б)

Барлығың дұрыс жауап бердіңдер.

Біздің қазақтың заңғар жазушысы Ғ.Мүсірепов «Алдарыңда таудай биік талап тұр. Өмір заңғарлары үнемі биікке шақырады. Оған жету үшін талмай ізденіңдер. Жастарға тоғышарлық, бой күйездік дертінен аулақ, сезімтал болған жарасады» - деп айтып өткендей сапалы білімімізді көрсету мақсатында бүгінгі сабақты ертегі сабақ ретінде өтпекпіз.

Оқушылар бүгінгі сабақты «Мақта қыз бен мысық» ертегісі бойынша бастаймыз.

Ертеде Мақта қыз бен мысық болыпты. Мақта қыз сабаққа барады екен. Үй тапсырмасын орындай алмай, мысықтан сұрауды жөн көріп, Мақта қыз мысығын шақырады. Мысығы келмейді. Мақта қыз сыныпта отырған оқушылардан көмек сұрайды.

№ 489 (1,2)есеп.

Үй жұмысын қорытындылау сұрақтары.

1. Бөлшекті қасқарту дегеніміз не?

2. Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады? Мысалы келтір.

3. Натурал санды бұрыс бөлшек түрінде қалай жазуға болады?

4. Қандай сан аралас сан деп аталады?

Осы кезде мысығы Мақта қызға мені неге шақырдың деп сұрағанда. Мақта қыз айтпайды. Мысық Мақта қыздың қатығын төгіп қояды. Мақта қыз мысықтың құйрығын жұлып алады. Мысығы жалынып, құйрығын сұрады. Мақта қыз менің қатығымды әкеліп берсең мен саған құрйығыңды тағып беремін дейді. Мысық сиырға барады. Сиыр, сиыр маған сүт берші деп сұрайды. Сиыр маған жапырақ әкеліп бер дейді. Талға барады. Тал су әкеліп бер дейді, Қыздарға барады. Қыз сағыз әкеліп бер дейді. Дүкеншіге барады. Ол жұмыртқа сұрайды. Тауыққа барады. Тауық жем сұрайды. Мысық не істерін білмей отырғанда тышқан кездеседі. Тышқан оған босатуын өтінеді. Мысық жем берсең босатамын дейді. Тышқан менің мына тапсырмамды орындасаң жем берейін дейді.

Тышқанның тапсырмасы. График тапсырмасы.

Тауықтың тапсырмасы. «Абревитуралар» Анықтамалардың бастапқы әріптерінен құралған.

1. АБКБДБДА — Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады.

2. ББЖББТСАСДА — Бүтін бөліктен және бөлшек бөліктен тұратын сан аралас сан деп аталады.

3. ЕКББНСҚСДА - Екіден көп бөлгіші бар натурал сандар құрама сандар деп аталады.

1) Бірінші баспалдақ: Жаяу адам 4 сағатта 22 км жол жүрді. Жаяу адамның жылдамдығы сағатына неше километр?

2) Екінші баспалдақ: Тік төртбұрыштың ауданы 21 см, оның ұзындығы 6 см. Тік төртбұрыштың ені неше сантиметр?

3) Үшінші баспалдақ: Тік төртбұрыштың ені 15 см, бұл оның ұзындығының 59 –індей. Тік төртбұрыштың ұзындығы неше сантиметр?

4) Төртінші баспалдақ: Дәптерде 48 бет бар. Оның беттерінің 712 бөлігі жазылған. Дәптердің неше беті жазылған?

Қорытындылау

Сиырдың тапсырмасы. Оқулықпен жұмыс. (№490, №493, №499 есептерді шығару)

Сиырдан сүтті алып Мақта қызға барады. Мақта қыз мысықтың құйрығын береді.

Үйге тапсырма №501 .Бос орындырды толтырыңдар.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности