Сыныбы:5 Уақыты:19.11.2014ж
Сабақтың тақырыбы: |
Файлдар,бумалар және жарлықтар |
||||||
Сабақтың мақсаты: |
Файл,бума,жарлық туралы түсінік қалыптастыру, теориялық білімдерін практикада көрсете білуге икемдеу |
Күтілетін нәтиже:
|
Файл,бума,жарлық туралы түсінік қалыптасады, іс жүзінде қолдана алады; Оқушылар топта жұмыс жасайды, өз ойын жеткізе алады, бір-бірін бағалай алады |
||||
Сабақтың бөлімдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
уақыт |
Бағалау |
|||
Қызығушылықты ояту |
Оқушыларды ұйымдастырады; топқа бөледі;
|
Берілген кеспе арқылы топқа бөлінеді;
|
1мин |
|
|||
Үй тапсырмасын сұрау |
Сұрақтар қояды ОЖ жүйе дегеніміз не? Жұмыс үстелінің негізгі элементтерін ата? Терезені басқарудың қандай элементтерін білесің? |
Топпен бірлесе сұрақтарға жауап береді |
5 мин |
Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды |
|||
Білімді өзектендіру |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Файл байттардың әлдебір атауы бар тізбегі Файл атының ұзындығы 255 символға дейін болуы мүмкін Бума ақпаратты және файлдарды сақтайтын орын Түрлері:жүйелік,жұмысшы Жарлық нысанға қолжетімділікті жеңілдететін ,нысанның сілтеме көрсеткіші
|
Дәптерге тақырып бойынша анықтамаларды жазу
|
15 мин |
|
|||
Зерттеу жұмысын ұйымдастыру |
Тапсырма береді бума мен жарлықты құрудың әр түрлі тәсілін кітаптан зерттеу |
бума мен жарлықты құрудың әр түрлі тәсілін құрастып көру Постерге жазып қорғау |
10мин |
Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды |
|||
Сергіту сәті : бейне арқылы<!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml]--><!--[endif]--> |
|||||||
Қолдану |
Тапсырма береді |
Компьютерде алған білімдері бойынша жарлық және бума құрастырады |
10 мин |
Топтағы оқушылар бір-бірін бағалайды |
|||
Рефлексия |
Оқушыларды тыңдайды, маратаппайды
|
БББ әдісі бойынша рефлексия жасайды Бірін бірі бағалаған бағаларын ұсынады |
4 мин |
Топтағы оқушылар қорытынды бағаларын ұсынады |
|||
Қолданылған деректер |
Интернет ресурстар, оқулық, әдебиеттер |
Құрал-жабдықтар |
бағалау парағы, стикерлер, маркерлер, плакаттар |