Қызылорда қаласы
Ә. Молдағұлова атындағы №173 орта мектеп
Қалалық желілік қоғамдастықтағы кездесу
Коучинг сабақ
Тақырыбы:
Оқыту үшін бағалау мен оқуды бағалау
І ілгері деңгей, жоғары дәрежелі қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі Салходжинова Баян Есенкелдіқызы
Қызылорда,2014
Коучинг сабағы
Ә. Молдағұлова атындағы №173 орта мектебінің
қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі
Салходжинова Баян Есенкелдіқызы
19.02.2014
Коучинг
Коучинг жүргізген |
Салходжинова Баян Есенкелдіқызы
|
Тақырыбы |
Оқыту үшін бағалау мен оқуды бағалау |
Сілтеме |
Мұғалімдерге арналған нұсқаулық |
Мақсаты |
Оқыту үшін бағалау мен оқуды бағалауды түсіндіру,мұғалімдерге бағыт-бағдар беру. |
Оқу нәтижелері |
Оқу үрдісінде жаңа тәсілдерді қолданудың нәтижесінде оқушылар жаңаша бағаланады. Сабақ беру әдісі өзгереді. Оқушылар үнемі ізденіс үстінде болады |
Сергіту сәті |
«Мектеп туралы видео әнімен» |
Түйінді идеялар |
Оқушылардың оқуға деген ынтасы артады Топпен, жұппен, жеке жұмыс түрлеріне жұмылдыру |
Жаттығулар |
Топтар бағалаудың шынайылығы мен құндылығына постер қорғайды |
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл |
Постер қорғау, сұрақтарға жауап беру. |
Дереккөздер |
Мұғалімге арналған оқулық |
Сабақта қолданылған материалдар |
Флипчарт, маркерлер,бейнежазба, смаликтер |
Бағалау |
Топтағы мұғалімдер жеке-жеке таратылған бағалау парақтарын толтырады. |
әдісі |
Сабақтың барысы: Мұғалімдермен жылы сәлемдесіп,шаттық шеңберін құрамын, бәріміз бір-бірімізге жақсы лебіз айтамыз.
Мұғалімдерді / 1-5 баға шкаласымен топқа бөлемін\ (3минут)
Әр топ өз жетекшісін, спикер, дизайнер, уақыт белгілеушісін сайлап алады.
балалар туралы слайд көрсетемін де төмендегідей сұрақтар қоямын: 1)Біздер не көрдік? 2)Нені байқадық?
Қойылған сұрақтарға мұғалімдер бірлесе отырып жауап берді.
(2 минут)
Сын тұрғысынан ойлауға тапсырма:Әр топтан бір мұғалімді ортаға шығарып, кемеңгер ақын Абайдың бір шумақ өлеңін үш түрде оқуларын өтіндім \мәнерлеп оқу, жатқа айту, өзін ұстауы\
Өлең шумағы төмендегідей:
Қараңғы түнде тау қалғып,
Ұйқыға кетер балбырап
Даланы жым-жырт, дел-сал қып,
Түн басады салбырап.(5 минут)
Мұғалімдер өлең шумағын оқып болған соң әр топқа бағалауды сұраймын. (2 минут)
Слайд көрсетіледі:Мұғалімдер оқушыларды қалай бағалайды?
1-2-3 топтарға тапсырма «Бағалаудың шынайылығы»
4-5-6 топтарға тапсырма «Бағалаудың құндылығы»
(7 минут)
Постер қорғау (10 минут)
1.Топтар бірлесіп жасаған жұмыстарын қорғайды, қойылған сұрақтарға жауап береді.
2.Топтар бір-бірін бағалайды;
Сергіту сәті: «Мектеп туралы видео әнімен» (3 минут)
Тақырыпқа шолу жасау (5 минут)
Сауалнама. Таратылған сауалнаманың сұрақтарына жауап береді. (5 минут)
Критерий бойынша бағалау: Сабақтың басындағы әр мұғалімнің оқыған Абайдың өлеңін бағалау.(3 минут)
Әр топ бір-бірін бағалайды: «Екі жұлдыз,бір тілек».
(3 минут)
Кері байланыс
Сабақтың соңы.