Күні: Класс: 11 «А» Пәні: Қазақстан тарихы № 78 |
|||||||||||
Сабақтың тақырыбы: § 5. И.Тайманұлы мен М.Өтемісұлы бастаған Ішкі (Бөкей) ордасындағы ұлт-азаттық көтеріліс |
|||||||||||
Мақсаты: Бөкей Ордасында Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлы басшылығымен болған көтеріліс, көтерiлiстiң себептерi жəне əлеуметтік негізін білу Міндеті: Ақпаратты терең меңгеруге, сараптауға, жинақтауға,бағалауға, ақпаратпен түсініп өз көзқарасы тұрғысынан рефлексия жасауға өз кластастарымен жұмысты талқылауға, өз білімін, түсінігін кеңейтуге дағдыландыру |
|||||||||||
Оқыту нәтижесі:И.Тайманұлы мен М Өтемісұлы бастаған Ішкі (Бөкей) Ордадағы ұлт-азаттық көтерілісін топтық жұмыс барысында талдайды, түсінеді, оқылған ақпарат туралы өз түсінігін қадағалайды, бұрыннан таныс мәліметті жаңа мәліметпен ұштастырады |
|||||||||||
Түйінді идеясы: Исатай мен Махамбет – Бөкей ордасындағы көтеріліс басшылары |
|||||||||||
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
||||||||
Кіріспе |
5 минут |
«Тілек шашуы» тренингі арқылы психологиялық ахуал орнату. 4 топқа бөлу.
|
Бір-бірінің қолдарынан ұстап,тілек айтады. 4 топқа бөлінеді. |
«Тілек шашуы» тренингі
|
|||||||
Тұсаукесер |
5 минут
|
«Ыстық орындық»әдісі. -Қазақ жеріндегі көтерілістердің маңызы? Кесте толтыру
|
Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді.
Кестені толтырады. |
Ыстық орындық сұрақтары Кесте, А-3, А-4, маркер, стикер,
|
|||||||
НЕгізгі бөлі |
20 минут
|
Топтық жұмыс. 4 топтың тапсырмалары: 1 топ — Исатай Тайманұлы 2 топ — М.Өтемісұлы 3 топ — Көтерілістің алғышарттары, себептері 4 топ — Көтерілістің барысы Бағалау. топтар бірін-бірі «екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы бағалайды |
Әр топ берілген тақырыптарды меңгеріп, топ мүшелерімен талқылап, соңында постер қорғайды.
Орындалған әр тапсырма сайын топтар бірін-бірі«екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы бағалайды. |
оқулық, стикерлер, маркерлер, ғаламтор желісі «екі жұлдыз,бір тілек» әдісі
|
|||||||
Қорытынды |
15 минут |
«Венн диаграммасы» әдісімен С.Датұлы мен Бөкей Ордасындағы көтерілісті салыстырып, қорытындылайды. «Шығу парағы» әдісі арқылы кері байланыс орнату. |
«Венн диаграммасы» сызбасын толтырады Көтерілістерді салыстырады.
Сабақта алған білімдері мен әсерлерімен бөліседі |
«Венн диаграммасы», шығу парағы әдістері
|
|||||||
Қосымша тапсырма |
§ 4 тақырыпты оқу, қосымша мәлімет |
§5тақырыпты оқу, қосымша мәлімет |
|
|
|||||||
Не сәтті өтті? |
|||||||||||
Не сәтсіз өтті? |
|||||||||||
Нені дамыта аласыз? Нені өзгерткіңіз келеді? |