Күні: 03.12.14 Класс: 10 «А», 10 «Ә» Пәні: Қазақстан тарихы № 25 |
||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: § 23.Қазақстан аумағындағы Батыс Түрік қағанаты |
||||||||||||||||
Мақсаты: Батыс Түрік қағанатының жер аумағы, этникалық құрамы, саясиәлеуметтік жағдайы және қағанаттың әлсіреуі туралы түсіндіру Міндеті: Ақпаратты терең меңгеруге, сараптауға, жинақтауға,бағалауға, ақпаратпен түсініп өз көзқарасы тұрғысынан рефлексия жасауға өз кластастарымен жұмысты талқылауға, өз білімін, түсінігін кеңейтуге дағдыландыру |
||||||||||||||||
Оқыту нәтижесі:Батыс Түрік қағанатының тарихын біледі, оқылған ақпарат туралы өз түсінігін қадағалайды, бұрыннан таныс мәліметті жаңа мәліметпен ұштастырады. |
||||||||||||||||
Түйінді идеясы: Батыс Түрік қағанаты – Қазақстандағы ерте орта ғасырлық мемлекеттердің бірі |
||||||||||||||||
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|||||||||||||
Кіріспе |
3 минут |
«Әріптер сөйлейді» тренингі, 4 топқа бөлу. |
Әр топ А, Қ,М, Т әріптеріне басталатын тілектерін айтады, 4 топқа бөлінеді.
|
«Әріптер сөйлейді» тренингі |
||||||||||||
Тұсаукесер |
7 минут
|
«Тест жұмысы» әдісі (жұптық жұмыс) Балама жаз: Т- Ү - Р- І- К- Кестемен жұмыс
Үш шапалақ |
Оқушылар дәптерлеріне құраған тест жұмысын ауыстырып, жауап береді.
Үш шапалақ арқылы ынталандыру жасайды |
Дәптер, қалам
|
||||||||||||
Негізгі бөлім |
20 минут
|
«Біреуі үйде, үшеуі қонақта» әдісі арқылы жаңа тақырыпты меңгерту І топ — Батыс Түрік қағанатының құрылуы, жер аумағы, этникалық құрамы ІІ топ — Қағанаттың саяси жағдайы, әлеуметтік жағдайы ІІІ топ — Қағанаттың әлсіреуі, шаруашылығы ІV топ Шығыс Түрік қағанаты (көрініс) Бағалау. Топтар бірін-бірі бас бармақпен бағалайды |
Әр топ берілген тақырыптарды меңгеріп, топ мүшелерімен талқылап, соңында постер арқылы қорғайды. Орындалған әр тапсырма сайын топтар бірін-бірі бас бармақпен бағалайды. |
оқулық, стикерлер, маркер, ғаламтор желісі
<!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml]--><!--[endif]--> |
||||||||||||
Қорытынды |
15 минут |
Бекіту
«Онлайн режіміндегі тест жұмысы» Алма ағашына өз өздерін арқылы бағалау «Әріптер сөйлейді» тренингі арқылы сабақтан алған әсерлерін айтып, қоштасады. |
Оқулықтағы қосымша мәліметті жеке, жұпта, топта талқылайды. Сабақта алған білімдері мен әсерлерімен бөліседі |
Оқулық, стикерлер
|
||||||||||||
Қосымша тапсырма |
§ 23тақырыпты оқу, кесте толтыру, |
|
|