link2394 link2395 link2396 link2397 link2398 link2399 link2400 link2401 link2402 link2403 link2404 link2405 link2406 link2407 link2408 link2409 link2410 link2411 link2412 link2413 link2414 link2415 link2416 link2417 link2418 link2419 link2420 link2421 link2422 link2423 link2424 link2425 link2426 link2427 link2428 link2429 link2430 link2431 link2432 link2433 link2434 link2435 link2436 link2437 link2438 link2439 link2440 link2441 link2442 link2443 link2444 link2445 link2446 link2447 link2448 link2449 link2450 link2451 link2452 link2453 link2454 link2455 link2456 link2457 link2458 link2459 link2460 link2461 link2462 link2463 link2464 link2465 link2466 link2467 link2468 link2469 link2470 link2471 link2472 link2473 link2474 link2475 link2476 link2477 link2478 link2479 link2480 link2481 link2482 link2483 link2484 link2485 link2486 link2487 link2488 link2489 link2490 link2491 link2492 link2493 link2494 link2495 link2496 link2497 link2498 link2499 link2500 link2501 link2502 link2503 link2504 link2505 link2506 link2507 link2508 link2509 link2510 link2511 link2512 link2513 link2514 link2515 link2516 link2517 link2518 link2519
Сагингалиева Бакытгуль Таскинбаевна
Должность:учитель истории
Группа:Посетители
Страна:Казахстан, г. Актобе
Регион:Актюбинская область, город Актобе
XVII-XVIII ғасырлардағы Үндістан

Күні: 02.12.14 Класы: 8 «А», 8 «Ә» Пәні: дүние жүзі тарихы № 12

Сабақтың тақырыбы: § 6. ХVІІ-ХVІІІ ғ.ғ. Үндістан

Мақсаты: ХVІІ — ХVІІІ ғ.ғ. Үндістан елінің тарихын түсіндіру, елдің саяси­экономикалық, әлеуметтік дамуына тоқталу

Міндеті: Ақпаратты терең меңгеруге, сараптауға, жинақтауға,бағалауға, ақпаратпен түсініп өз көзқарасы тұрғысынан рефлексия жасауға өз кластастарымен жұмысты талқылауға, өз білімін, түсінігін кеңейтуге дағдыландыру, жолда жүру ережесін ескерту

Оқыту нәтижесі:Ұлы Моғол мемлекетіне және оның билігіндегі Үндістанның дамуына, ондағы халықтар мен ұлыстардың әлеуметтік саяси жағдайына сипаттама береді, халық көтерілістерінің нәтижесінде ХҮІІІ ғасырдың ортасына қарай Моғол мемлекетінің Үндістандағы билігінің құлауын ашып көрсетеді. Үндістанды еуропалықтардың, әсіресе ағылшындардың жаппай отарлап алу және оның зардаптары туралы түсінік қалыптасады.

Түйінді идеясы: Үндістан – ағылшын отары

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Кіріспе

5 минут

Әлем елдерінің тулары арқылы 4 топқа бөлу (АҚШ, Ресей, Франция, Қазақстан). Сол аталған елдердің тілдері арқылы амандасып («Полиглот тренингі»), ынтымақтастық орта орнайды.

Әлем туларының пазлдарының толық нұсқасын құрастыру арқылы 4 топқа бөлінеді. Сол аталған елдердің тілдері арқылы амандасып, жағымды ахуал орнайды.

«Полиглот» тренингі, кеспе қағаздар, ту суреттері

Тұсаукесер

5 минут

Cаяхат сабақ

І маршрут: Үй тапсырмасын «4 артық» әдісі арқылы сұрау.

(Піл, шай т.б. үнді елдеріне қатысты заттарды көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашу)

ІІ маршрут: Бұрын білетін білімдерін «Үндістан»» ассоциация жазады.

Көшбасшы сайлап, критерий құру

От шашу

Оқушылар Қытай тақырыбына «4 артық» әдісі арқылы сұрақтар құрайды.

Оқушылар бұрыннан білетін мағлұматтармен бөліседі. Ассоциация құрады.

От шашу арқылы қолдау көрсетіледі.

Ватман, маркер, стикер

Негізгі бөлім

20 минут

Ой қозғау «Үндістан» бейнефильмін көрсету

ІІІ маршрут: Топтық жұмыс.

4 топқа тапсырмалары:

1 топ –ХVІІ ғ. ІІ жартысындағы Ұлы Моғол мемлекеті

2 топ — Үндістанда тәуелсіз мемлекеттердің құрылуы. Сикха және Маратха мемлекеттері

3 топ — Ұлы Моғол империясының ыдырауы. Халық көтерілістері. Үндістанды еуропалықтардың отарлай бастауы

4 топ — Үндістанның экономикалық дамуы. Ауыл шаруашылығы, қолөнер мен қалалардағы сауданың өркендеуі

Критерий бойынша бағалау.

«Капитан» тренингі арқылы сергіту сәті жүргізіледі. (үнді әні)

Оқушыларға «Үндістан» бейнефильмін көрсетіп, миға шабуыл жасалып, ой қозғау жүргізіледі.

Әр топ тапсырмаларын постер түрінде қорғайды.

Топтар өздері құрған критерийге сүйене отырып, бірін­бірі бағалайды.

бейнефильм, оқулық,

маркерлер,

стикер

Қорытынды

15 минут

ІV маршрут: Сабақты бекітуге 4 топқа төмендегідей тапсырмалар беріледі:

«Инсерт»

Шарты:«V» маған таныс

«+» мен үшін жаңалық

«­» мен білетін түсінікке сәйкес келмейді

«?» бұл туралы тереңірек білгім келеді.

«Тарихи шеңбер» (берілген сұрақ­жауаптарды бір біріне жалғайды)

(сөздікпен жұмыс)

«Сөздер банкісі»

Шарты:Оқушыны шатастыру үшін тақырыпқа қатысы бар сөздерді оған қатысы жоқ сөздермен араластырып орналастырыңдар. Негізгі тақырыпқа қатысты сөздердібасқа жерге ауыстырылуы тиіс.

«Крестиктер мен нөлдіктер»

Шарты: 1. 1-ші команда (нөлдіктер) кестеден сан таңдайды.

2. Мұғалім сол нөмірдегі сұрақты оқиды.

3. Жауап дұрыс болған жағдайда, 1-ші команда сол квадратқа крестик қояды.

4. Жауап дұрыс болмаған жағдайда, 2-ші команда (крестиктер) сұраққа жауап беруге және сол квадратқа крестик қоюға мүмкіндік алады.

Сабақта алған білімдері мен әсерлерімен бөліседі.

Сабақ несімен ұнады?

Бағалау

Әлем ел тілдері арқылы қоштасады.

Аталған әдістер арқылы жаңа тақырып бекітіледі. Оқушылар сабақтан әсерлерімен бөлісіп, сұрақтарға жауап беріп, сабақ қорытындыланады.

Топ капитаны топ мүшелерін бағалайды.

Ватман, А­4, маркер, стикер

Қосымша тапсырма

§ 6 тақырыпты оқу, тест құрастыру

<td style="width: 262.25pt; border-top: none; border-left: none; border-bottom: solid

Күні: 02.12.14 Класы: 8 «А», 8 «Ә» Пәні: дүние жүзі тарихы № 12

Сабақтың тақырыбы: § 6. ХVІІ-ХVІІІ ғ.ғ. Үндістан

Мақсаты: ХVІІ — ХVІІІ ғ.ғ. Үндістан елінің тарихын түсіндіру, елдің саяси­экономикалық, әлеуметтік дамуына тоқталу

Міндеті: Ақпаратты терең меңгеруге, сараптауға, жинақтауға,бағалауға, ақпаратпен түсініп өз көзқарасы тұрғысынан рефлексия жасауға өз кластастарымен жұмысты талқылауға, өз білімін, түсінігін кеңейтуге дағдыландыру, жолда жүру ережесін ескерту

Оқыту нәтижесі:Ұлы Моғол мемлекетіне және оның билігіндегі Үндістанның дамуына, ондағы халықтар мен ұлыстардың әлеуметтік саяси жағдайына сипаттама береді, халық көтерілістерінің нәтижесінде ХҮІІІ ғасырдың ортасына қарай Моғол мемлекетінің Үндістандағы билігінің құлауын ашып көрсетеді. Үндістанды еуропалықтардың, әсіресе ағылшындардың жаппай отарлап алу және оның зардаптары туралы түсінік қалыптасады.

Түйінді идеясы: Үндістан – ағылшын отары

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Кіріспе

5 минут

Әлем елдерінің тулары арқылы 4 топқа бөлу (АҚШ, Ресей, Франция, Қазақстан). Сол аталған елдердің тілдері арқылы амандасып («Полиглот тренингі»), ынтымақтастық орта орнайды.

Әлем туларының пазлдарының толық нұсқасын құрастыру арқылы 4 топқа бөлінеді. Сол аталған елдердің тілдері арқылы амандасып, жағымды ахуал орнайды.

«Полиглот» тренингі, кеспе қағаздар, ту суреттері

Тұсаукесер

5 минут

Cаяхат сабақ

І маршрут: Үй тапсырмасын «4 артық» әдісі арқылы сұрау.

(Піл, шай т.б. үнді елдеріне қатысты заттарды көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашу)

ІІ маршрут: Бұрын білетін білімдерін «Үндістан»» ассоциация жазады.

Көшбасшы сайлап, критерий құру

От шашу

Оқушылар Қытай тақырыбына «4 артық» әдісі арқылы сұрақтар құрайды.

Оқушылар бұрыннан білетін мағлұматтармен бөліседі. Ассоциация құрады.

От шашу арқылы қолдау көрсетіледі.

Ватман, маркер, стикер

Негізгі бөлім

20 минут

Ой қозғау «Үндістан» бейнефильмін көрсету

ІІІ маршрут: Топтық жұмыс.

4 топқа тапсырмалары:

1 топ –ХVІІ ғ. ІІ жартысындағы Ұлы Моғол мемлекеті

2 топ — Үндістанда тәуелсіз мемлекеттердің құрылуы. Сикха және Маратха мемлекеттері

3 топ — Ұлы Моғол империясының ыдырауы. Халық көтерілістері. Үндістанды еуропалықтардың отарлай бастауы

4 топ — Үндістанның экономикалық дамуы. Ауыл шаруашылығы, қолөнер мен қалалардағы сауданың өркендеуі

Критерий бойынша бағалау.

«Капитан» тренингі арқылы сергіту сәті жүргізіледі. (үнді әні)

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности