Қазақстан Республикасы,Акмола облысы,Заводской кенті
Заводской орта мектебі
Тарих пәні мұғалімі
Каримов Қайрат Қайыргелдіұлы
Сабақтың тақырыбы |
күні уақыты |
сынып |
|
Қазақ халқының мәдениеті. |
Сабақ ұзақтығы 45 минут |
7 «а» Оқушылар саны 17 |
|
1) Тренинг өткізу: 3топқа бөліп алу |
|||
2) Сілтемелер: интернет желісін пайдалана отырып,карта, тарихи заттай деректер және суреттерінен көрнекіліктер әзірлеу. Үй тапсырмасын сұрау: - Жоңғарлар тұрған жерлерді картадан анықтау. - Қазақ жасақтарының жеңіліске ұшырауына не себеп болды? - 1728 — 1829 жылдары қандай тарихи оқиғалар болды? - Ресей патшасы неліктен сібірді жаулап алуға ұмтылды?
|
|||
3) Сабақтың мақсаты: Қазақ халқының мәдениетінің қалыптасуы, дамуы және ерекшеліктері туралы түсінік қалыптастыру . Міндеттері: 1) Оқушыларды жан-жақты ізденімпаздыққа, қырағылыққа тәрбиелеу. Шығармашылықтарын, қызығушылықтарын, белсенділіктерін арттыру, мәдениетті танып білуге, мәдениеттілікке баулу.
|
|||
4) Қызығушылығын ояту |
Бейне таспадан мәдени орындарды және тарихи мұражайларды көрсету. |
||
5) Мағананы тану:
|
Жаңа тақырыпты ашу. СТО- бойынша жұмыс ұйымдастыру, Джиксо -2 . Топ құру. Тақырыпты бөлімдерге бөліп топтарға таратып беру. Бағалау парақтарын әр оқушыға (топқа) беру.
|
||
6) Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||
1 топ- 1) Рухани мәдениет туындылары. Ауыз әдебиеті. 2) Ұлттық тағамдар.
|
Пікір-талас , талқылау, 2. Ой бөлісу
|
||
2-топ 1) Ақындар мен сал-серілер. 2) Тіл және жазу |
Кластер құру Бұл не? Не көруге болады?
|
||
3-топ 1) Ислам дінінің таралуы. 2) Жерлеу дәстүрі.
|
Миға шабуыл
сызбасын жасау |
||
7) Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс әрекеті |
||
бақылайды
|
әр топ өз жұмысын қорғайды (таныстырады)
|
||
8) талдау жасау
|
|
||
9) бағалайды |
әртоп өз бағасын қояды |
||
10) Қорытындылау. 189 бет.п/46 оқу . суретті салу . Қосымша мағлұматтар жинап әкелу.
|
Критерий бойынша Түр саны Тарихы Жинақтауы Ұйымшылдығы Шығармашылығы Саластыруы Сто пайдалануы |
||
11) Үйге тапсырма
Қазақ халқының мәдениеті |
Қазақ халқының мәдениеті туралы деректер жинау |