link7748 link7749 link7750 link7751 link7752 link7753 link7754 link7755 link7756 link7757 link7758 link7759 link7760 link7761 link7762 link7763 link7764 link7765 link7766 link7767 link7768 link7769 link7770 link7771 link7772 link7773 link7774 link7775 link7776 link7777 link7778 link7779 link7780 link7781 link7782 link7783 link7784 link7785 link7786 link7787 link7788 link7789 link7790 link7791 link7792 link7793 link7794 link7795 link7796 link7797 link7798 link7799 link7800 link7801 link7802 link7803 link7804 link7805 link7806 link7807 link7808 link7809 link7810 link7811 link7812 link7813 link7814 link7815 link7816 link7817 link7818 link7819 link7820 link7821 link7822 link7823 link7824 link7825 link7826 link7827 link7828 link7829 link7830 link7831 link7832 link7833 link7834 link7835 link7836 link7837 link7838 link7839 link7840 link7841 link7842 link7843 link7844 link7845 link7846 link7847 link7848 link7849 link7850 link7851 link7852 link7853 link7854 link7855 link7856 link7857 link7858 link7859 link7860 link7861 link7862 link7863 link7864 link7865 link7866 link7867 link7868 link7869 link7870 link7871 link7872 link7873 link7874 link7875 link7876 link7877 link7878 link7879 link7880 link7881 link7882 link7883 link7884 link7885 link7886 link7887 link7888 link7889 link7890 link7891 link7892 link7893 link7894 link7895 link7896
Максимов Александр Сергеевич
Должность:Журналист
Группа:Команда портала
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Сабақтың тақырыбы: Үстеу.Үстеудің түрлері.

Казахстан, Восточно-Казахстанская область, Кокпектинский район, с. Кокжайык

Кокжайыкская средняя школа

Учитель казахского языка ІІ квалификации

Жалелова Анар Ергазиновна

Сабақтың тақырыбы: Үстеу.Үстеудің түрлері.

Мақсаты: Жалпы үстеу туралы түсінік беру,оның түрлерін ажырата білу, білімдерін пысықтап бекіту.

Міндеттері:

1. Сөйлеу тілдерін жетілдіру, ой-өрісін, есте сақтау қабілетін дамыту, еркін жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру.

2. Топта ұйымшылдыққа, өзара ынтымақтастыққа, шапшаң ойлай білуге баулу.
3.Өз ойын еркін айта алатын, сыни тұрғыдан ойлай білетін тұлға қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар тақырып бойынша толық мағлұмат алды. Өз ойларын еркін жеткізе алатын, қорытынды жасай білетін, топта ұйымшыл болуға, ынтымақтастыққа тәрбиеленген тұлға қалыптасты.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Әдісі — тәсілдері: Сұрақ — жауап,түсіндіру, ұжымдық талдау, топқа бөлу, СТО( Еркін жазу, Венн диаграммасы, ЖИГ СО).

Көрнекілігі: Интербелсенді тақта, ватман, түрлі түсті қағаздар,үлестірмелі қималар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

а) сәлемдесу;

ә) психологиялық ахуал тудыру;

б) топқа бөлу;

в) бағалау парағын үлестіру;

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

ІІІ. Өткен тақырыпты қайталау.

ІҮ. Жаңа тақырып.

Ү. Оқулықпен жұмыс.

ҮІ. Үлестірмелі қималар.

ҮІІ. Сабақты қорытындылау.

ҮІІІ. Үйге тапсырма.

ІХ. Бағалау.

Х. Кері байланыс.

Мұғалім:

Қазақ тілі - өз тілім, ана тілім,

Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім.

Қастерлейді ұл — қызың мәңгі сені,

Болашағым, бақытым, дара тілім!

Сәлеметсіңдер ме, балалар? Отырыңдар. Сабағымызды бастамас бұрын шаттық шеңберге тұрып, бір — бірімізге жылы — жылы лебізімізді білдірейік.

Мен сендерге бүгінгі күнге сәттілік тілеймін!

Ендеше, балалар, « Мен не білемін?», « Мен не білгім келеді?», « Мен не білдім?» деген үш сұраққа жауап беріп көрейік.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрай отырып өткен тақырыптарды қайталау.

« Мен не білемін?» сұрақ — жауап ( оқушылар өткен тақырыптар бойынша бір- біріне сұрақтар қояды).

Зат есім деген не?

Сын есімнің мағыналық түрлерін ата.

Етістік дегеніміз не?

Сан есім мағынасына қарай нешеге бөлінеді? т.б

Сонымен, балалар, қазақ тілінде неше сөз табы бар?

ІҮ. Жаңа сабақ. « Мен не білгім келеді? »

Бүгінгі сабақ сөз табының тағы бір түрі « Үстеу және оның түрлері».

( Оқушыларды түрлі түсті қағаздан қиылған геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу). Сабақтың мақсатын оқушылар өздері құрады. Тақырыпты алдымен жұпта, сосын ұжымда талқылайды. Алдымен топтарға бөлінеді. Бұл «жанұя» топтар деп аталады. Содан кейін 1, 2, 3, 4-ке санау арқылы 1-лер бөлек, 2, 3, 4-өз алдына «жұмыс» тобын құрайды. Оқуға ұсынылатын материалдың тақырыбы талқыланған соң, осы мәтінді түсіну қажет екендігі ескертіледі. 4 логикалық бөлікке бөлінген мәтіннің 1-бөлігін 1-лер, 2-бөлігін 2 санын алғандар, 3, 4 — нөмірлі топтарға оқуға тапсырылады. Келесі кезекте ұжым мүшелері бастапқы топтармен қайта табысып, өздерінің үйреніп келген бөліктеріндегі мазмұнды ортаға салады.

І — топ Үстеу туралы түсінік

ІІ — топ Үстеудің құрамдық түрлері

ІІІ — топ Үстеудің мағыналық түрлері

Топта постер жасай отырып, тақырыптарын қорғайды.

Ү. Оқулықпен жұмыс.

Дәптермен жұмыс.

І топ - 285 жаттығу

ІІ топ - 287 жаттығу

ІІІ топ - 290 жаттығу

ҮІ. Үлестірмелі қималар.

І топ.

Берілген мөлшер үстеулерін кірістіре отырып сөйлем құраңдар.

Онша. Мүнша. Неғұрлым. Талай. Сонша. Әжептәуір.

ІІ топ.

Мекен үстеулерін

ІІІ топ.

Мезгіл үстелерін

Венн диаграммасын толтыру.

І топ- Етістік пен үстеу.

ІІ топ- Зат есім мен үстеу.

ІІІ топ- Сын есім мен үстеу.

Шығармашылық жұмыс.

« Үстеу елінің патшалығы» ертегі құрастыру.

ҮІІ. Сабақты қортындылау.

« Мен не білдім?»

ҮІІІ. Үйге тапсырма.

295 — жаттығу

1) Негізгі үстеу мен туынды үстеуді ажырату, қалай жасалғанын айту

2) Берілген үстеулерді қатыстырып, мәтін құрастырып жазыңдар.

ІХ. Бағалау. Бағалау парағын жинап алу.

Х. Кері байланыс.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности