link393 link394 link395 link396 link397 link398 link399 link400 link401 link402 link403 link404 link405 link406 link407 link408 link409 link410 link411 link412 link413 link414 link415 link416 link417 link418 link419 link420 link421 link422 link423 link424 link425 link426 link427 link428 link429 link430 link431 link432 link433 link434 link435 link436 link437 link438 link439 link440 link441 link442 link443 link444 link445 link446 link447 link448 link449 link450 link451 link452 link453 link454 link455 link456 link457 link458 link459 link460 link461 link462 link463 link464 link465 link466 link467 link468 link469 link470 link471 link472 link473 link474 link475 link476 link477 link478 link479 link480 link481 link482 link483 link484 link485 link486 link487 link488 link489 link490 link491 link492 link493 link494 link495 link496 link497 link498 link499 link500 link501 link502 link503 link504 link505 link506 link507 link508 link509 link510 link511 link512 link513 link514 link515 link516 link517 link518 link519 link520 link521 link522 link523
Ольга Николаевна
Должность:Редактор
Группа:Команда портала
Страна:
Регион:не указан
"Қайсар"

Казахстан, г. Талдыкорган

Средняя школа №7 имени К.Ушинского

Учитель начальных классов

Спанбетова Дильнара Доскадыровна

"Қайсар"

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға Қайсар деген оқушы туралы түсінік беру.

Міндеттері:

Білімділік: Адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қасиеттерді айыра отырып, адам бойындағы асыл қасиеттерді бағалай білу туралы түсінік беру.

Дамытушылық: Оқушылардың сауаттылықтарын арттыру, қызығушылығын ояту, түсініп оқу, сауатты жазу, есте сақтау, сөздік қорын, ойлау қабілетін дамыту;

Тәрбиелік: Оқушыларды адамгершілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Әдіс-тәсілдері:сұрақ-жауап, көрнекілік, түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі: Балалардың суреттері, оқулық, интерактивті тақта.

Сабақтың барысы.

  1. I. Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларын түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Психологиялық жаттығу.

Куанамын мен де,

Қуанасың сен де.

Қуанайық достарым,

Арайлап атқан күнге.

  1. II. Үй тапсырмасын тексеру.

- Балалар үйге қандай тапсырма берілді? (Жел мен Күн.)

- Жел мен Күн не деп дауласты?

- Жел өз ойын неліктен іске асыра алмады?

- Жолаушы Күнге неге риза болды?

  1. III. Жаңа сабаққа әзірлік.
  2. IV. Ребусты шешейік.

- Ендеше бүгінгі тақырыбымыз

  1. V. Жаңа сабақ.

1927ж 20 маусымда Қызылорда облысы, Тереңөзек ауданында туған.
Қызылорда пединститутының қазақ тілі және әдебиет факультетін 1949 жылы бітірген. Содан кейін он екі жылдай туған облысында халық ағарту қызметінде болады.
Алпысыншы жылдары «Қазақстан пионері» (қазіргі «Ұлан») газетінің бөлім меңгерушісі, «Жазушы» баспасының редакторы міндеттерін атқарады. «Білім және еңбек» журналының бөлім меңгерушісі қызметін атқарған.Еңбек ардагері,Қазақстан Жазушылар одағы сыйлық лауреаты.

1.Оқулықпен жұмыс.

Мәтінді оқу.

Түсіндіру.

Оқушыларға мәтінді тізбектеп оқыту.

Қайсар

Ағаш арасында ойнап жүрген балалардың дабыры үдей түсті. Қасымдағы бейтаныс бала солай қарай жүгіре жөнелді.Бір ағашқа жете беріп, түбіне еңкейді.Бір топ бала солай қарай лап қойды.Көзді ашып — жұмғанша апыр топыр болды да кетті.Айғай сап, мен де тұра ұмтылдым.Сотқарлар қаша жөнелді.

Байқасам,кәдімгі тарғыл мысықты мойнынан ағашқа байлап қойыпты.Мысық бейшара көзі шатынап қалш-қалш етеді.Сотқар балалар таспен атқылапты.Араша түскен бала мысықтың мойнына байланған жіпті шеше алмай жатыр екен.Мен бәкімді алып,жіпті қиып жібердім.Қасымдағы сүйкімді балаға мейірлене қарадым.

- Атың кім,айналайын?

- Қайсар.

- Балам,бетіңді бірдеңе жырып кетіпті ,ғой,-дедім.

- Ештеңе етпейді,-деді Қайсар.

2. ? Сұрақтар.

-Бейтаныс бала неге ағаш арасына жүгірді?

- Сотқар балалар деп қандай балаларды айтуға болады?

- Қайсар қандай бала?

3.Сергіту сәті.

4. Дәптермен жұмыс.

Күннің ретін жазу. Сабақтың тақырыбын жазу.

6. Мақал мәтелдер жазу.

1. Үлкенді сыйласаң - қадірлі боларсың

Кішіні сыйласаң - құрметті боларсың

2. Жаманға шөп батады

Жақсыға сөз батады

3. Әдепсіз бала - аяққа басылған шала

4. Жақсылық қылсан, бүтін қыл

5. Ар қайда болса, ұят сонда

VI. Сабақты қорытындылау.

- Бүгін сабақта не білдік?

- Біз нені білдік?

- Қайсар қандай іс жасады?

  1. VII. Бағалау. Оқушылардың білімдерін бағалау.
  2. VIII. Үйге тапсырма. Қайсар оқу, әңгімелеу.
Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности