Ольга Николаевна
Должность:Редактор
Группа:Команда портала
Страна:
Регион:не указан
Урок із самопізнання «Ми як веселки кольори»

Урок із самопізнання «Ми як веселки кольори»

Цілі уроку:

Формування позитивного ставлення учнів до себе, друзям, однокласникам.

Виховання гуманістичних рис характеру у підростаючого покоління.

Обладнання:

картки: "Я", "Ти", "Люблю своїх рідних", "Маю друзів", "Навчаюся у гімназії", "Маю багато захоплень", "Ми всі різні …";

знаки оклику, вирізані з кольорового паперу;

чисті аркуші;

кольоровий папір.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Коло радості

- Ми!

- Дзвінкіше слова у світі немає!

- Ми!

- Це пісня і світанок!

- Ми!

- Це значить, ти і я!

- Ми!

- Отже, зустрілися друзі!

I. Пізнавальна мотивація.

Дітям пропонується завдання:

- Відгадайте заховане за знаком питання слово. На допомогу вам - фрази, що відносяться до цього слову (фрази написані на стрілках):

Діти пропонують свої варіанти відповідей і вгадують заховане слово.

Відкривається відгадали слово: "Я".

II. Робота над поняттям.

Вчитель:

- Чи можете ви сказати про себе цими ж фразами: люблю своїх рідних, вчуся в школі і т.д.

Далі вчитель розповідає про один з учнів, згадуючи його зовнішні риси, риси характеру, захоплення та інші характеристики.

- Здогадайтеся, про кого з вас (про яке "Я") це оповідання?

Подібні розповіді вчитель може скласти про 2-3 учнях.

Вчитель:

- Кожен з нас не схожий на іншого. Чим же ми відрізняємося один від одного?

Діти висловлюють свої думки. Учитель узагальнює відповіді дітей і вивішує картки:

Дітям пропонується написати на аркушах те, що відрізняє кожного з них від інших хлопців.

Дитячі роботи вивішуються навколо букви "Я". Діти самі зачитують про себе або це робить учитель.

Вчитель:

- Хлопці, що ви помітили у ваших роботах?

Звертається увагу дітей на повторювані характеристики. Діти приходять до висновку:

III. Введення нового поняття, робота над поняттям.

1) Робота з підручником (ст.15-16) «Хто найкращий?» За Е.Жаровой

Вчитель:

- Як ви розумієте сенс «Кожного можна назвати кращим»? Як вони пов'язані з сьогоднішніми нашими словами "Ми як веселки кольори"?

Діти висловлюють свої думки з даних питань. Учитель узагальнює ці думки, а потім пропонує:

- Давайте завжди говорити один одному тільки добрі слова. А сьогодні я пропоную вам зробити своєму сусідові по парті маленький подарунок з добрих слів: подарувати йому свої компліменти і написати їх на ось такому знак оклику. Ці "компліменти" ви можете вручити відразу своєму однокласнику або прикріпити на дошку поруч зі словом "Ти" і прочитати їх для всього класу.

IV. Рефлексія. Підведення підсумків.

Вчитель:

- Над якими поняттями ми сьогодні працювали?

- Які слова були у нас сьогодні в гостях?

- Наскільки важливі вони для вас?

- Чи важливо, щоб слова "Я" і "Ти" завжди жили дружно? Чому?

- Давайте будемо пам'ятати про це і постараємося частіше говорити один одному добрі слова.

Коло «Від серця до серця»

Ти мій друг і я твій друг

Ставай скоріше в коло.

У світ знань і науки

Ми вибрали свій шлях

Гідним громадянином

будь!

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности