Пәні: Алгебра |
Сынып:9 |
Мектеп: №2 |
||||||
Тақырыбы |
Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру және теңбе-теңдіктерді дәлелдеуге есептер шығару |
|||||||
Сілтеме |
Білім стандарты, пән бағдарламасы, Алгебра оқулығы -9 сынып интернет материалдары.. Алгебра оқыту әдістемесі-9 сынып |
|||||||
Сабақтың мақсаты: |
Тригонометриялық теңбе-теңдіктерді қолдану арқылы тригонометриялық өрнектерді түрлендіру және теңбе-теңдіктерді дәлелдеуді меңгерту |
|||||||
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: Тригонометриялық теңбе-теңдіктерді қолдану арқылы тригонометриялық өрнектерді түрлендіру және теңбе-теңдіктерді дәлелдей біледі, түсінеді. |
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тригонометриялық теңбе-теңдіктерді қолдану арқылы тригонометриялық өрнектерді түрлендіру және теңбе-теңдіктерді дәлелдеу біледі, түсінеді, қолданады, талдайды. |
|||||||
Кейбір оқушылар: Тригонометриялық теңбе-теңдіктерді қолдану арқылы тригонометриялық өрнектерді түрлендіру және теңбе-теңдіктерді дәлелдеуді синтездеп, бағалай алады. |
||||||||
Негізгі идеялар |
Берілген тапсырмалар арқылы, математиканың маңыздылығы мен есеп шығару технологиясының тиімді тәсілдерін меңгеру |
|||||||
Тапсырмалар |
Ғаламтор (тақырыпты терең меңгертуге тапсырмалар мен түсіндірмелер), ресурстар (таратпа материалдар, бағалау парақшалары) |
|||||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
АКТ- ны қолдану, диалогты оқыту, дарынды балалармен жұмыс |
Топтық жұмыс, жеке жұмыс, формативті бағалау |
Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер «Ой қозғау», «Ойлан.Бірік.Бөліс», «Интервью»әдісі, «Кеңейтілген тапсырма» |
|||||
Көрнекі құрал жабдықтар |
флипчарт, формула құрастыруға арналған қиындылар, кеңейтілген тапсырма жазылған таратпалар, рефлексия алуға берілетін парақшалар мен бағалау парақшалары |
|||||||
Сабақ кезеңдері |
||||||||
Кіріспе
Негізгі бөлім
Қорытынды бөлім |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Ресурстар |
||||
3 мин
2 мин
5 мин
15 мин
10 мин
5мин
1 мин
3мин
1 мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі - Оқушылармен сәлемдесу, тугелдеу, сынып тазалығына, оқушылардың құралдарына көңіл бөлу; - Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру, сабаққа психологиялық бағыттау; -Топтау, 4 топқа Sinα, cos α, tg α, ctg α және бағалау парақтарын беру; |