Самиева Балкенже Онгарбековна
Должность:учительница начальных классов
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:Республика Казахстан, город Уральск, поселок Шынгырлау
Нәсіпбек Айтов "Ана тілім"


«Ана тілім» 1 сынып әдебиеттік оқу пәнінен сабақ жоспары

Самиева Балкенже Онгарбековна

I санатты, III деңгейлі сертификатталушы бастауыш сынып мұғалімі

Л.Қылышев атындағы Шилі ОББМ, Шыңғырлау ауданы, БҚО

Пән. Әдебиеттік оқу.

Тақырыбы: Нәсіпбек Айтов

Мақсаты:

Нәсіпбек Айтов туралы мағлұмат бере отырып, өлеңнің идеясын ашу арқылы тіл мерекесі туралы әңгімелеу.

Күтілетін нәтиже:

- Оқушылардың тіл байлығы, сөздік қоры, қиялы кеңейеді;

- Тіл мерекесі туралы мағлұмат алады;

- Өлеңнің мазмұнын аша алады;

Түрі: Сыни ойлауын дамыту жұмыс түріндегі сабақ.

Әдісі: топтастыру, «Блум» таксономиясын негізге ала отырып сұрақ- жауап, көрнекілік әдісі, әңгімелеу.

Көрнекілігі: Н.Айтов портреті, Қазақстан Республикасы Конституциясының баптары, интерактивті тақта, бағалай парақтары, қосымша материалдар.

Барысы:

Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

І. Кіріспе.

Ұйымдастыру бөлімі

- Сәлеметсіздер ме?

- Бүгін сабаққа дайындықтарымыз қалай?

- Бүгін сабақта кімдер жоқ?

- Сабағымызды өлең жолдарымыздан бастайық.

- Сәлеметсіз бе?

- жақсы.

-

- Шырылдады қоңырау,

Біз сабақты бастаймыз.

Партамызға отырып,

Өзара көз тастаймыз.

Табыс тілеп көзбенен-

Жаңа білім алуға

Алға қадам аттаймыз.

Үй тапсырмасы

- Үй тапсырмасы тест түрінде болады.

Тест

Бағалау шкаласы

«5»

«4»

«3»

«2»

Барлығы дұрыс орындалған

1 жауабы ғана қате орындалған

2 жауабы ғана қате орындарған

Барлығы да қате орындалған

Дұрыс жауабы:

1.

2.

3.

4.

5.

(Оқушылар өздерін бағалау шкаласы бойынша бағалайды.)

ІІ.Тұсаукесер

Қызығушылығын ояту.

Оқушылар топқа бөлініп отырады.

- Біздің ана тіліміз қай тіл?

өз тіліңді қалай дәріптер едің?

Тақтаға немесе плакатқа оқушылардың пікірлері жазылады. Мысалы:

- Балалар, сендердің ана тіліне арнап жазған сезімге толы эсселеріңді тыңдап, таңданып тұрмын. Ал ақын ағаларың Н. Айтов ана тілі туралы өз сезімін қалай білдірген екен? Мүмкін, сендердің жазған ойларыңа ұқсас жақтары да болар. Ақынның да балаша ойлайтын кездері болады. Оқығыларың келе ме?

- Қазақ тілі

(Оқушылар өз ойланы айтады)

Тұрмыс тілі

Отбасы тілі

Ана тілі

Қуанғанымды жеткізеді

Жазу тілі

Ойды жеткізу тілі

Білім тілі

өлең айтамын





(Әр топтан бір оқушы жасаған жұмасытарын қорғап шығады.)

ІІІ.Негізгі бөлім

Мағынаны тану.

· Күннің жадын жаздыру

· Сабақтың тақырыбын, мақсатын айту.

· Бағалау критерийлермен таныстыру.

Оқушы-

ның аты

Тест

Эссе

Оқулық-

пен жұмыс

Сұрақ- жауап

Мақал- мәтелмен жұмыс

Өзін-өзі баға-

лау

Мұғалім-нің бағасы

1

2

3

4

5

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности