І |
Адрестік категория |
||||||
1-1 |
Күні |
||||||
1-2 |
Оқу курсы, мамандық, топ |
1 курс. Газэлектрдәнекерлеуші - 17 |
|||||
1-3 |
Пән |
Қазақ тілі |
|||||
1-4 |
Сабақтың тақырыбы |
Қазыбек би |
|||||
1-5 |
Сабақтың түрі |
Жаңа білім беру сабағы |
|||||
1-6 |
Сабақтың формасы |
Сайыс сабақ |
|||||
1-7 |
Сабақты ұйымдастыру әдістері |
· Эвристикалық әдіс · Іздену · Ойландыру · Әңгімелесу · Сұрақ-жауап |
|||||
1-8 |
Оқушылардың қажетті білімдері мен біліктілігі |
· Өз ойын жеткізе білу · Шешендік өнер туралы мақал — мәтелдерді білу · Сөздік қорларын молайту · Интернет жүйесімен жұмыс істей білу · Жоба жасай білу · Ойландыру, тест сауалдарына жауап беру |
|||||
ІІ |
Сабақтың мақсаты |
||||||
2-1 |
Білімділік |
· Қазыбек би туралы мәлімет беру, білімдерін жинақтау |
|||||
2-2 |
Дамытушылық |
· Жаңа сөздермен, мәтінмен таныстыру арқылы сөздік қорларын молайту; · Интерактивті тақтадағы тапсырмаларды сауатты жазып, жылдамдықпен орындауға; · Жауабын анық, әрі айқын айтуға; |
|||||
2-3 |
Тәрбиелік |
· Тарихи дерек негізінде оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыру. |
|||||
ІІІ |
Сабақтың көрнекілігі |
||||||
3-1 |
Қолданылатын материалдар, оқу-әдістемелік құралдар, қажетті жабдықтар |
· Компьютер · Интерактивті тақта · Тестілеу құрылғысы · Мақал-мәтелдер · Үлестірмелі қағаздар · Интернет жүйесі |
|||||
ІV |
Сабақтың барысы |
||||||
№ |
Сабақ барысы |
Уақыт (мин) |
Оқытушының іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті
|
Күтетін нәтиже |
||
1 |
Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасын тексеру |
2 |
Оқушылардан үй тапсырмасын тексереді |
Сұрақтарға жауап беріп, білімдерін тексереді |
Сұрақтарға толық жауап беру |
||
2 |
Төле би туралы ақпаратты интернет жүйесі арқылы алып шығу |
1 |
Тапсырманы орындауға бағыттайды |
Бақылайды, тыңдайды |
Төле би туралы қосымша ақпарат табу |
||
3 |
Мақсат қою |
1 |
Мақсат қояды Екі топқа бөледі |
Тыңдап, ұғынады |
Алға қойған мақсатты ұғыну |
||
4 |
Жаңа сөздермен танысу |
1,5 |
Жаңа сөздерді оқып береді |
Оқушылар тыңдайды, хормен қайталайды |
Жаңа сөздерді есте сақтау |
||
5 |
1-тапсырма Мәтінмен жұмыс: Мәтінді мәнерлеп оқу |
3 |
Бақылайды, тексереді |
Мәнерлеп оқиды, тыңдайды |
Мазмұнын ұғыну |
||
6 |
2-тапсырма: Сұраулы сөйлемдерге жауап беру |
3 |
Тапсырманың қалай орындалуын түсіндіре отырып, нұсқау береді |
Интерактивті тақтада орындау |
Сұраулы сөйлемдерге дұрыс жауап беру |
||
7 |
3-тапсырма Мәтінді орыс тілінде мазмұндау |
3 |
Тыңдайды, тексереді |
Мәтінді орыс тілінде мазмұндайды |
Мәтін мазмұнын ұғыну |
||
8 |
4-тапсырма: Қазыбек бидің өлеңдерінен үзінді оқу 1. Өмірде не қымбат? 2. Не жақын?
|
5 |
Тапсырманың қалай орындалуын түсіндіре отырып, нұсқау береді |
Мәнерлеп оқиды, тыңдайды Интерактивті тақтада орындау |
Сұраққа жауап беріп, мазмұнын ұғыну |
||
9 |
5-тапсырма: «Шешендік өнер» туралы мақал- мәтелдер табу |
1 |
Тапсырманың қалай орындалуын түсіндіре отырып, нұсқау береді |
Екі оқушы интернет жүйесінен мақал- мәтел тауып, оқып береді |
Мақал-мәтелдің мағынасын ұғыну |
||
10 |
6-тапсырма: «Қазыбек би» туралы жоба жасау |
1 |
Тапсырманың қалай орындалуын түсіндіре отырып, нұсқау береді |
Екі бала компьютерде тапсырманы орындайды |
Қосымша мағлұмат алу |
||
11 |
7-тапсырма: Сөздерді септеу
|
3 |
Тапсырманың қалай орындалуын түсіндіре отырып, нұсқау береді |
Интерактивті тақтада орындайды |
Септік жалғауларын білу |
||
12 |
8-тапсырма: Мақал-мәтелдерді тексеру |
3 |
Тыңдайды, тексереді |
Тыңдайды, есте сақтайды |