link3150 link3151 link3152 link3153 link3154 link3155 link3156 link3157 link3158 link3159 link3160 link3161 link3162 link3163 link3164 link3165 link3166 link3167 link3168 link3169 link3170 link3171 link3172 link3173 link3174 link3175 link3176 link3177 link3178 link3179 link3180 link3181 link3182 link3183 link3184 link3185 link3186 link3187 link3188 link3189 link3190 link3191 link3192 link3193 link3194 link3195 link3196 link3197 link3198 link3199 link3200 link3201 link3202 link3203 link3204 link3205 link3206 link3207 link3208 link3209 link3210 link3211 link3212 link3213 link3214 link3215 link3216 link3217 link3218 link3219 link3220 link3221 link3222 link3223 link3224 link3225 link3226 link3227 link3228 link3229 link3230 link3231 link3232 link3233 link3234 link3235 link3236 link3237 link3238 link3239 link3240 link3241 link3242 link3243 link3244 link3245 link3246 link3247 link3248 link3249 link3250 link3251 link3252 link3253 link3254 link3255 link3256 link3257 link3258 link3259 link3260 link3261 link3262 link3263 link3264 link3265 link3266 link3267 link3268 link3269 link3270 link3271 link3272 link3273 link3274 link3275
Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Д. Әбілов «Туған тілім» слайд және сабақ жоспары

Кабдуллина Динара Сериковна,

бастауыш сынып мұғалімі Ақсу қаласының №2 жалпы орта білім беру мектебі,

Ақсу қаласы,Павлодар облысы,Қазақстан Республикасы

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларды түсініп, мәнерлеп оқуға дағдыландыру

Білімін, ой-өрісін дамыту

Адамгершілікке, елжандылыққа тәрбиелеу

Сабақтың типі: аралас сабақ

Әдісі: түсіндіру, әңгімелеу

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың барысы:І.Бағдарлау-мотивациялық кезең.

Психологиялық ахуал туғызу.

Үй тапсырмасын сұрау:

Астана жаттау.

-Астана қаласы қай кезден бастап «Астанасы» қаласы аталды?

-Бұрынғы аты қандай еді?

-Қазақстан Респбуликасының Астана қалалары болды,ата?

Мақсат қою кезеңі:

Туған жер , Отан тақырыбына кіріспе әңгіме жүргізу.

Операциялық-орындаушылық кезең.

Жаңа сабақ.

Оқушыларды 4-топқ бөлу:1,2,3,4топ

Мұғалімнің түсіндірмесі.

Дуйсенби Дарияның «Ана тілім» жас Жамбылдың өлең шұмағын жатқа

мәнерлеп айту.

-сұрақ-жауап арқылы жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру.

Оқулықпен жұмыс.

1. Дихан Әбілевтің өмірбаянымен таныстыру(слайд)

Оның шығармашылығымен таныстыру: «Шалқыма», «Таудағы ту»,

«Алтай асулары», «Майданбек», «Дастандар», «Арнаулы өлеңдері».

1. «Туған тілім» оқып талдау.

-Алдымен мұғалім мәнерлеп оқиды.

-Әр оқушы ішінен оқиды .

-Әр топтың оқушысы мәнерлеп дауыстап оқиды.

Туған тілім

Туған тілім-бабам тілі-өз тілім

Туған тілім-анам тілі-өз тілім!

Туған тілім-далам тілі-өз тілім!

Туған тілім-адам тілі-өз тілім!

Туған тілде сыры терең жаным бар,

Туған тілде әнім менен сәнім бар.

Туған тілім тіл болудан қалса егер,

Жүрегімді суырып-ақ алыңдар!

-Өлең шұмағын қазақ тіл сабағымен байланыстырып, сұраулы,

хабарлы, лепті сөйлемдерді табу.

Ой шақыру.

*Ақынның туған тіл деп отырғаны қай тіл?

*Өлеңдегі туған тіл деген тіркестің орынына қазақ тілі деген сөзді

қойып, дұрыс, түсініп, мәнерлеп оқы?

Дәптермен жұмыс.

Өлең шұмағын жазып алу

Туған тілде сыры терең жаным бар,

Туған тілде әнім менен сәнім бар.

Туған тілім тіл болудан қалса егер,

Жүрегімді суырып-ақ алыңдар!

Сергіту сәті.(би)

Тапсырмалар:

1-тапсырма:3-мақал мәтелдер жазу(отар,тіл, туған жер)

2-тапсырма: шғырам жазу(5-8сөз)

3-тапсырма: «Сырлы қадам» (өлең құрастырып жазу)

«Сөзі жоғалған халықтың өзі де жоғалады»

(ұяшықтың таңдау арқылы берілген жағдаяттарды шешу)

Топтық жұмыс.

*Кубизм стратегиясы

*»Дұрыстап тап» ойыны.

Тілім-менің қазынам.

Рефлексиялық-бағалау кезеңі.

-Бүгін не өттік?

-Нені үйрендік?

Білетінім Үйрендім Үйренгім келеді

Тіл байлығы-әр

елдің мақтанышы,

ол атадан қалған

мирас,баға жетпес

мұра.

Бағалау.

«Сиқырлы себет» бағалау, тілек жазу.

Әр топтың бір оқушысы сабақты қорытындылап, бағалайды.

Үйге тапсырма беру:

84 бет жаттау.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности