link15408 link15409 link15410 link15411 link15412 link15413 link15414 link15415 link15416 link15417 link15418 link15419 link15420 link15421 link15422 link15423 link15424 link15425 link15426 link15427 link15428 link15429 link15430 link15431 link15432 link15433 link15434 link15435 link15436 link15437 link15438 link15439 link15440 link15441 link15442 link15443 link15444 link15445 link15446 link15447 link15448 link15449 link15450 link15451 link15452 link15453 link15454 link15455 link15456 link15457 link15458 link15459 link15460 link15461 link15462 link15463 link15464 link15465 link15466 link15467 link15468 link15469 link15470 link15471 link15472 link15473 link15474 link15475 link15476 link15477 link15478 link15479 link15480 link15481 link15482 link15483 link15484 link15485 link15486 link15487
Есмаганбетова Мадина Казыккызы
Должность:бастауыш сынып мұғалімі
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:Атырау қаласы
Ашық сабақ ана тілі 1 сынып "Қазақстан картасы" Тасымал

Ана тілі

Күні: 25.02.2016

Сыныбы: 1 «Б»

Сабақтың тақырыбы:

Е.Өтетілеуұлы "Қазақстан картасы" Тасымал

Сабақтың мақсаты:

Карта құрлысымен таныстыру. Й,у дыбысынан басталатын буындармен жұмыс жасап үйрену.

Сабақтың міндеті:

-Отаны ,елі ,жері туралы түсінік қалыптастыру.
-Қазақстан облыстарын таныту.
-Өз аулы қай облыстың, қай жерінде орнасласқандығын білуге жұмыстандыру.
-Дәптерде тасымалдауға машықтандыру.

Дереккөздер:

Ресурстар, видеоролик, презентациялар, АКТ

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Серпілген сауал, мюнстенберг, топтық жұмыс, СТО

Күтілетін нәтиже:

  • Қартамен танысады.
  • Отаны,елі, жері туралы түсінік қалыптасады.
  • Керекті елді,жерді картадан табуды үйренеді.
  • й,у дыбыстарынан басталатын буындармен
    сауатты жұмыс жасап үйренеді.
  • Ынтымақтастық атмосферасы қалыптаса
    түседі.

Тапсырмалар:

1. Постер қорғау;

2. Оқулықпен жұмыс;

3. Шығармашылық тапсырма

4. Карта құрастыру

Сабақтың барысы

кезеңдері

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының әрекеті

І Ұйымдастыру

ІІ

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызу.

Топқа бөлу: Отан, туған жер, атамекен

Бір — біріне тілек айту

Топқа бөлінеді.

Білу

Үй тапсырмасын сұрау.

«Қазақстан- Республикам менің» жатқа сұрау

Өткенді сабақты бекіту.

«Серпілген сауал» әдісі

- Тасымал дегеніміз не?

- Сөздің тасымалданбаған бөлігінен соң не қойылады?

- Өлеңде қандай батырлардың есімдері айтылған?

- Тағы қандай ақындардың есімдері аталды?

- Буын дегеніміз не?

әр топтан 2 оқушыдан жатқа айтады.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Түсіну

Жаңа сабақ: Қазақстан картасы" Тасымал.

Мюнстенберг әдісі

Автор туралы мәлімет:

Ермек Өтетілеуұлы

Ой қозғау

"Қазақстан қалалары" видеоролик

Карта туралы түсінік.

Карта - жер бетінің кішірейтілген бейнесі.

АКТ -мен орындайды.

Слайд арқылы танысады.

Видеороликтен танысады.

Қолдану

Оқулықпен жұмыс.

- тізбектей мәнерлеп оқыту.

.

Дәптермен жұмыс:

74 - жаттығу.

Сөз бөлігін й әрпінен бастап тасымалдаңдар.

Жа - йылым, тү- йе, қа - йық, сү - йек, ме - йірімді.

Өлеңді тізбектей мәнерлеп оқиды.

Оқушылар дәптерлеріне жазады.

Талдау

Сергіту сәті:

«Жұмыр қылыш»

Шығармашылық тапсырма

І топ - "Адасқан әріптер"

ІІ топ — "Менің қалам" эссе

ІІІ топ — Керісінше оқу, буынға бөлу

Оқушылар қимылмен орындайды

Әріптер сөздер құрастырады.

Эссе жазады.

Сөздерді керісінше оқиды, буынға бөледі, буын түрлеріне ажыратады.

Жинақтау

«Карта құрастыру»

Карта бөліктеріне жазылған сұрақтарға жауаптар алынады.

Ой қорыту:

Балалар, өз туған жеріңді-әдемі әсем қаламен де айырбастама!

Өйткені, ол сенің кіндік қаның тамып, жарық дүниені көрген жерің.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, карта құрастырады.

Бағалау

Мұғалімнің бағалауы

Оқушылар бас бармақ, бағдаршам арқылы топтарды формативті бағалау

Үйге тапсырма

«Қазақстан картасы» мәнерлеп оқу, 75-жаттығуды орындау.

Күнделіктеріне жаздыру

Рефлексия

"Алма ағашы" мен "Лимон ағашы"

Музыкалық әуен "Атамекен"

Өздерінің бүгінгі сабақты қалай меңгергенін стикерлер арқылы ағаштарға белгілейді.

Оқушылар әнді орындайды

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности